Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl

Dlaczego produkty od nas?

  • Dowóz za darmo nad 99 zl.
  • Zadowolonych klientów
  • Dostawa zazwyczaj w ciągu 2 dni roboczych

Opinie o Manutea.pl na Opineo.pl

 

 

 Ziarnista kawa bezkofeinowa

Wiele osób z powodu problemów zdrowotnych szuka sposobu, aby cieszyć się swoją ulubioną kawą plantacyjną i wybiera jej wersję bezkofeinową. Kofeina jest substancją, która naturalnie występuje w ziarnach kawy Arabica i Robusta. W plantacyjnej bezkofeinowej kawie  najwięcej składników kofeiny zostało… cały opis

Z czasopisma o herbacie

Filtrować według właściwości
ukazane 1 - 2 z 2

KOLUMBIA SUPREMO DECAF BEZKOFEINOWA ziarnista
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

KOLUMBIA SUPREMO DECAF BEZKOFEINOWA ziarnista

Nie zawsze potrzebujemy dodatkowego pobudzenia i nie każdy lubi kofeinę. Dla grupy miłośników kawy oferujemy także wersję bezkofeinową popularnej sto procent Arabici z słynnego kolumbijskiego gospodarstwa Villa Maria. Wypróbuj jej smaku. Na początek możemy ujawnić, że jest niezwykle elegancka, czekoladowa i zmysłowo owocowa. Więcej na szczegółach produktu
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Poniedziałku, 3. 2. 2020
Duże opakowanie:
130,7 zł brutto
69,5 zł brutto
39,8 zł brutto
Małe opakowanie:
19,8 zł brutto
12,7 zł brutto
Zemleć:

MEXICO CHAPAS DECAF BIO KAWA ZIARNISTA BEZKOFEINOWA
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

MEXICO CHAPAS DECAF BIO KAWA ZIARNISTA BEZKOFEINOWA

Jedyną rzeczą, której w niej brakuje jest kofeina. Meksykańska doskonałość spełnia najwyższe wymagania smakoszy i miłośników kaw. Góry dały tej kawie smak soczystych owoców, gorzkiej czekolady i delikatnego tytoniu a lokalna ludność zadbała o idealną obróbkę każdego ziarenka. Od Was już tylko zależy, w jaki sposób delektować się jakością Chiapas BIO, dajcie się ponieść fantazji. W spokoju i nawet wieczorem. Tam, gdzie nie ma kofeiny, śpi się długo i słodko.   Więcej na szczegółach produktu
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Poniedziałku, 3. 2. 2020
Duże opakowanie:
119,8 zł brutto
64,0 zł brutto
36,8 zł brutto
Małe opakowanie:
18,5 zł brutto
11,8 zł brutto
Zemleć:
Produktów na stronie: 12 24 72

Ziarnista kawa bezkofeinowa

Wiele osób z powodu problemów zdrowotnych szuka sposobu, aby cieszyć się swoją ulubioną kawą plantacyjną i wybiera jej wersję bezkofeinową. Kofeina jest substancją, która naturalnie występuje w ziarnach kawy Arabica i Robusta. W plantacyjnej bezkofeinowej kawie  najwięcej składników kofeiny zostało usuniętych, ale to nie znaczy, że jest zupełnie bez kofeiny. Chodzi tu o  pozostałą (niewielką) ilość kofeiny w ziarnach kawy, w wysokości 1% dla Arabici i około 2% w odniesieniu do gatunków kawy Robusta.

A w jaki sposób  kawa bezkofeinowa jest produkowana?  I ile kofeiny w kawie pozostało, jeśli  jest napisane, że w  97%  kawa jest bezkofeinowa?

Właściwie można powiedzieć, że istnieją dwa sposoby, którymi większość  kofeiny usuwa się z kawy:

Europejski proces - prawdopodobnie najczęściej używany. W tym przypadku kawa pozbawiana jest kofeiny tak , że najpierw zanurzana jest w wodzie, a następnie przemyta  chlorkiem metylenu, który wiąże się z kofeiną. Potem kawa jest  ponownie płukana w wodzie i suszona. Zaletą tego sposobu jest to, że kawa prawie nie traci swego  naturalnego smaku i zapachu.

Proces  z użyciem wody - metoda ta jest w porównaniu z poprzednią jest zupełnie bez reakcji chemicznej. Kofeinę wypłukujemy  z ziarna kawy plantacyjnej za pomocą filtrów z węgla aktywnego poprzez gorącą wodę i parę. Zaletą tego sposobu jest to, że nie stosuje się tutaj żadnych substancji chemicznych, ale wadą, że oprócz kofeiny z kawy usunięte są również olejki eteryczne i zapachy. Proces ten jest korzystniejszy dla kawy Arabica,  niż dla kawy  Robusta.

Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Obsługa klienta
Dla partnerów

Prezent przy każdym zakupie | Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »