Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

GUATEMALA HB SWISS WATER DECAFE - kawa ziarnista

Kod: 1673

Bezkofeinowa nie oznacza, że jest bez smaku lub nie daje przyjemności. Wręcz przeciwnie! Kawa pozbawiona kofeiny z wykorzystaniem specjalnej szwajcarskiej technologii jest wyśmienita we wszystkich aspektach. Jeżeli chodzi o smak, możecie spodziewać się subtelnej czekolady, orzechów laskowych oraz miły ślad drewna, natomiast aromat zauroczy Was wyjątkowymi, średnio intensywnymi doznaniami. Każdy łyk Guatemala HB Swiss Water Decafe pozostawia w ustach przyjemną kremowość.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Wysyłając psa detektywa wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Guatemala
Różnorodność
Różnorodność:
Caturra
Region
Region:
Chimaltenango
Wysokości n.p.m.
Wysokości n.p.m.:
1300 - 1500 m
Smak
Smak:
Czekolada, Orzech laskowy

Skład

Arabica 100%

Pianka i smak kawy

Kawa ziarnista Guatemala HB Swiss Water Decafe nie wyprze się kraju swojego pochodzenia. Dominujące atrybuty czekolady i orzechów laskowych są dla niej absolutnie typowe. Podobnie jak średnia do pełnej baza z nutkami karmelu i gorzko-słodkiego kakao. W przypadku zbiorów z regionu Chimaltenango smak uzupełnia ślad świeżego drewna. Pianka jest delikatna i spójna.

Pochodzenie kawy

Na początek przyjrzyjmy się skrótowi HB w nazwie tej kawy: Hard Bean dołącza się do nazw odmian hodowanych na wysokościach 1 200 - 1 500 nad poziomem morza. Do czego jest nam potrzebna ta informacja? Wskazuje na kawę, która dojrzewała wolniej, jej ziarno jest twardsze, a smak i aromat bardziej intensywne. Ze względu na wspomniane wcześniej właściwości jest to bardzo poszukiwana kawa i generalnie droższa od tej uprawianej na niższych wysokościach. Teraz możemy poświęcić kilka chwil miejscu, z którego pochodzi Guatemala HB Swiss Water Decafe. Region Chimaltenango jest położony na południowym- zachodzie kraju. Jego stolica o tej samej nazwie została założona w 1576 roku na fundamentach starożytnej twierdzy Majów i w szybkim tempie stała się ważnym węzłem komunikacyjnym i handlowym. Dzięki specyficznej glebie zasłynęła z produkcji cegieł. Godnym uwagi jest tutejszy kościół kolonialny zbudowany w 1854 roku na tzw. podziale kontynentalnym. Woda, która tryska z fontanny na jego terenie z jednej strony kieruje się do Oceanu Atlantyckiego a z drugiej do Spokojnego. Bogactwem regionu jest żyzna gleba a subtropikalny klimat zapewnia krzewom kawowca stałą temperaturę i odpowiednią ilość opadów. Kawę zbiera się tutaj od listopada do kwietnia a w przypadku Guatemala HB Swiss Water Decafe uprawiają ją plantatorzy na terenie El Pacayalito, obszarze aktywnym wulkanicznie. Po zebraniu owoce przetwarzane są w procesie przemywania i suszone najczęściej bepośrednio na słońcu. Procedura pozbawiania ziarna kofeiny nie wymaga żadnych rozpuszczalników ani substancji chemicznych. Opatentowane postępowanie Swiss Water wykorzystuje własność rozpuszczania się kofeiny w wodzie. Dlatego zielone ziarenka kawy zamacza się w czystej ciepłej wodzie, którą następnie przepuszcza się przez filtr z węgla drzewnego. Wychwytuje on cząsteczki kofeiny przepuszczając jednocześnie cukry i oleje, które nadają kawie charakter. Dzięki cyrkulacji wody w specjalnym urządzeniu kawa jest pozbawiana kofeiny bez utraty naturalnego, pełnego i wielowarstwowego smaku.

Efekty kawy

Arabica
Efekty arabiki

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

  1. Kawę należy zmielić na grubość odpowiadającą wybranemu przygotowaniu kawy.
  2. Na 1 kawę należy użyć przynajmniej 1,5 - 2 łyżeczki (mniej więcej 7g) zmielonej kawy.
  3. Kawę należy zalać wodą o temperaturze 95°C.
Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:
2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


BRAZYLIA MINAS SWISS WATER DECAF- ziarnista
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

BRAZYLIA MINAS SWISS WATER DECAF- ziarnista

Brazylijską kawę na pewno już próbowaliśćie. Może pochodziła z tradycyjnego regionu Sul de Minas. A może tym razem napić się tej bezkofeinowej? Delikatna szwajcarska metoda pozbawiła kawę popularnego alkaloidu, ale pozostawiła jej naturalnie pyszny smak i aromat. Wasz kubek będzie pełen czekolady i orzechów, słodki, zrównoważony i pachnący. Możecie sobie na niego powzolić tyle razy, ile chcecie. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
170,2 zł /1000 g 17,0 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Wtorku, 13. 12. 2022

PERU GRADE 1 SWISS WATER DECAFE BIO - kawa ziarnista
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

PERU GRADE 1 SWISS WATER DECAFE BIO - kawa ziarnista

Może należycie do osób, które kochają kawę, ale powinny ograniczyć jejilość. W takim przypadku polecamy bezkofeinową arabikę plantacyjną ztradycyjnego regionu w Peru. Dzięki specjalnej, opatentowanejszwajcarskiej metodzie utraciła swoje pobudzające działanie, alezachowała wspaniały smak i doskonały aromat. Odnajdziecie w niejjedwabiste nutki czekolady, orzechów i czerwonych owoców. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
213,6 zł /1000 g 21,4 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Wtorku, 13. 12. 2022

HONDURAS SHG BIO SWISS WATER DECAF - kawa ziarnista
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

HONDURAS SHG BIO SWISS WATER DECAF - kawa ziarnista

Plantacyjna kawa bezkofeinowa zaspokoi potrzeby każdego. Możecie pozwolić sobie na tyle filiżanek ile chcecie bez popularnego symulatora. Gwarantowana jakość BIO, wspaniały, głęboki smak. W przypadku Honduras SHG czekają na Was nuty słodkiej czekolady i karmelu, zrównoważone świeżością czerwonej porzeczki. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
215,1 zł /1000 g 21,5 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Wtorku, 13. 12. 2022
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »