Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

GUATEMALA HB SWISS WATER DECAFE - kawa ziarnista

Kod: 1673

Bezkofeinowa nie oznacza, że jest bez smaku lub nie daje przyjemności. Wręcz przeciwnie! Kawa pozbawiona kofeiny z wykorzystaniem specjalnej szwajcarskiej technologii jest wyśmienita we wszystkich aspektach. Jeżeli chodzi o smak, możecie spodziewać się subtelnej czekolady, orzechów laskowych oraz miły ślad drewna, natomiast aromat zauroczy Was wyjątkowymi, średnio intensywnymi doznaniami. Każdy łyk Guatemala HB Swiss Water Decafe pozostawia w ustach przyjemną kremowość.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
219,2 zł /1000 g 21,9 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 25. 4. 2024
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Guatemala
Różnorodność
Różnorodność:
Caturra
Region
Region:
Chimaltenango
Wysokości n.p.m.
Wysokości n.p.m.:
1300 - 1500 m
Smak
Smak:
Czekolada, Orzech laskowy

Skład

Arabica 100%

Pianka i smak kawy

Kawa ziarnista Guatemala HB Swiss Water Decafe nie wyprze się kraju swojego pochodzenia. Dominujące atrybuty czekolady i orzechów laskowych są dla niej absolutnie typowe. Podobnie jak średnia do pełnej baza z nutkami karmelu i gorzko-słodkiego kakao. W przypadku zbiorów z regionu Chimaltenango smak uzupełnia ślad świeżego drewna. Pianka jest delikatna i spójna.

Pochodzenie kawy

Na początek przyjrzyjmy się skrótowi HB w nazwie tej kawy: Hard Bean dołącza się do nazw odmian hodowanych na wysokościach 1 200 - 1 500 nad poziomem morza. Do czego jest nam potrzebna ta informacja? Wskazuje na kawę, która dojrzewała wolniej, jej ziarno jest twardsze, a smak i aromat bardziej intensywne. Ze względu na wspomniane wcześniej właściwości jest to bardzo poszukiwana kawa i generalnie droższa od tej uprawianej na niższych wysokościach. Teraz możemy poświęcić kilka chwil miejscu, z którego pochodzi Guatemala HB Swiss Water Decafe. Region Chimaltenango jest położony na południowym- zachodzie kraju. Jego stolica o tej samej nazwie została założona w 1576 roku na fundamentach starożytnej twierdzy Majów i w szybkim tempie stała się ważnym węzłem komunikacyjnym i handlowym. Dzięki specyficznej glebie zasłynęła z produkcji cegieł. Godnym uwagi jest tutejszy kościół kolonialny zbudowany w 1854 roku na tzw. podziale kontynentalnym. Woda, która tryska z fontanny na jego terenie z jednej strony kieruje się do Oceanu Atlantyckiego a z drugiej do Spokojnego. Bogactwem regionu jest żyzna gleba a subtropikalny klimat zapewnia krzewom kawowca stałą temperaturę i odpowiednią ilość opadów. Kawę zbiera się tutaj od listopada do kwietnia a w przypadku Guatemala HB Swiss Water Decafe uprawiają ją plantatorzy na terenie El Pacayalito, obszarze aktywnym wulkanicznie. Po zebraniu owoce przetwarzane są w procesie przemywania i suszone najczęściej bepośrednio na słońcu. Procedura pozbawiania ziarna kofeiny nie wymaga żadnych rozpuszczalników ani substancji chemicznych. Opatentowane postępowanie Swiss Water wykorzystuje własność rozpuszczania się kofeiny w wodzie. Dlatego zielone ziarenka kawy zamacza się w czystej ciepłej wodzie, którą następnie przepuszcza się przez filtr z węgla drzewnego. Wychwytuje on cząsteczki kofeiny przepuszczając jednocześnie cukry i oleje, które nadają kawie charakter. Dzięki cyrkulacji wody w specjalnym urządzeniu kawa jest pozbawiana kofeiny bez utraty naturalnego, pełnego i wielowarstwowego smaku.

Efekty kawy

Arabica
Efekty arabiki

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

  1. Kawę należy zmielić na grubość odpowiadającą wybranemu przygotowaniu kawy.
  2. Na 1 kawę należy użyć przynajmniej 1,5 - 2 łyżeczki (mniej więcej 7g) zmielonej kawy.
  3. Kawę należy zalać wodą o temperaturze 95°C.
Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


BRAZYLIA MINAS SWISS WATER DECAF- ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

BRAZYLIA MINAS SWISS WATER DECAF- ziarnista

Brazylijską kawę na pewno już próbowaliśćie. Może pochodziła z tradycyjnego regionu Sul de Minas. A może tym razem napić się tej bezkofeinowej? Delikatna szwajcarska metoda pozbawiła kawę popularnego alkaloidu, ale pozostawiła jej naturalnie pyszny smak i aromat. Wasz kubek będzie pełen czekolady i orzechów, słodki, zrównoważony i pachnący. Możecie sobie na niego powzolić tyle razy, ile chcecie. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
173,0 zł /1000 g 17,3 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 25. 4. 2024

KOLUMBIA EXCELSO SWISS WATER DECAFE - kawa ziarnista bezkofeinowa
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

KOLUMBIA EXCELSO SWISS WATER DECAFE - kawa ziarnista bezkofeinowa

Rozkoszować się wszystkimi niuansami i aromatycznymi smakami najwyższej jakości kawy plantacyjnej? Rano, w południe, a nawet wieczorem? Dlaczego nie! Kiedy sięgniecie po bezkofeinową Kolumbia Excelso Swiss Water Decafe, nie musicie się martwić problemami ze snem lub wysokim ciśnieniem. Możecie oczekiwać doświadczenia słodkiego jak miód, świeżego jak owoce i przyjemnie gorzkiego jak najlepsza czekolada. Tej kawie oprócz kofeiny absolutnie nic brakuje. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
239,6 zł /1000 g 24,0 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 25. 4. 2024

HONDURAS SHG BIO SWISS WATER DECAF - kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

HONDURAS SHG BIO SWISS WATER DECAF - kawa ziarnista

Plantacyjna kawa bezkofeinowa zaspokoi potrzeby każdego. Możecie pozwolić sobie na tyle filiżanek ile chcecie bez popularnego symulatora. Gwarantowana jakość BIO, wspaniały, głęboki smak. W przypadku Honduras SHG czekają na Was nuty słodkiej czekolady i karmelu, zrównoważone świeżością czerwonej porzeczki. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
218,7 zł /1000 g 21,9 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 25. 4. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »