Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

HONDURAS SHG BIO SWISS WATER DECAF - kawa ziarnista

Kod: 1677

Plantacyjna kawa bezkofeinowa zaspokoi potrzeby każdego. Możecie pozwolić sobie na tyle filiżanek ile chcecie bez popularnego symulatora. Gwarantowana jakość BIO, wspaniały, głęboki smak. W przypadku Honduras SHG czekają na Was nuty słodkiej czekolady i karmelu, zrównoważone świeżością czerwonej porzeczki.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Wysyłając psa detektywa wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Honduras
Różnorodność
Różnorodność:
Caturra
Region
Region:
San Pedro de Copan
Wysokości n.p.m.
Wysokości n.p.m.:
1100 - 1400m
Smak
Smak:
Czekolada, Karmel, Czerwona porzeczka
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre
BIO
BIO:
Tak

Skład

Arabika BIO 100%

Pianka i smak kawy

Ziarna kawy Honduras SHG BIO Decaf nie neguje swojego pochodzenia. Karmel, czekolada i jagody są charakterystyczne dla zbiorów Hondurasu. To wszystko możemy znaleźć w niej. Świeża czerwona porzeczka ładnie uzupełnia przyjemną słodycz. Złożony smak w średnim stopniu podkreśla pieczenie. Crema jest miękka, lekka, zwarta.

Pochodzenie kawy

W Hondurasie ponad 100 000 rodzin uprawia drzewa kawowe, z czego około trzy czwarte uprawia mniej niż 2 hektary. Plantacje zakładane są zazwyczaj na wysokości około 1 500 metrów. Tak jest również w przypadku bezkofeinowej Honduras SHG BIO (gdzie SHG oznacza Strictly High Grown), która pochodzi z regionu Copan w zachodniej części kraju. Oprócz tego, że znacie ją jako głównego producenta wysokiej jakości kawy, być może wiecie również o znalezisku archeologicznym - jednym z największych miast cywilizacji Majów.

Kawa ta jest uprawiana i produkowana przez rolników należących do Cooperativa Cafetalera Capucas Limitada, organizacji zajmującej się wspieraniem rolników, ich edukacją oraz rozwojem turystyki (zwłaszcza ekoturystyki). Spółdzielnia prowadzi również restaurację i kilka szklarni oraz hoduje pszczoły. Jego głównym celem jest umożliwienie swoim członkom rozwoju ekonomicznego i usamodzielnienia się. Dzięki temu niektóre gospodarstwa mogą również skupić się na uprawie ekologicznej, certyfikowanej kawy. Produkcja kawy ekologicznej jest trudniejsza i bardziej kosztowna, ponieważ bez przemysłowych oprysków i nawozów drzewa kawowe mają niższe plony i odporność na szkodniki.

Być może zastanawiacie się jeszcze, w jaki sposób ziarna kawy zostały pozbawione kofeiny. Dokonano tego za pomocą Swiss Water Process. Jest to certyfikowany proces, w którym kawa jest zanurzona w gorącej wodzie, a wyekstrahowana kofeina jest wychwytywana w filtrach z węgla aktywnego. Filtracja jest cykliczna i trwa kilka godzin. Ponieważ cząsteczki kofeiny są stosunkowo duże, pozostają w filtrach, podczas gdy cząsteczki aromatów i innych substancji, które przyczyniają się do unikalnego smaku i aromatu kawy, przechodzą przez filtry i wracają do ziaren. Największą zaletą szwajcarskiej metody dekofeinizacji jest to, że nie używa się w niej w ogóle rozpuszczalników chemicznych, a zużyta w procesie woda wraca do krzewów kawowych jako nawadnianie.

Efekty kawy

Arabica
Efekty arabiki

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

  1. Należy zmielić kawę bezpośrednio przed użytkiem zgodnie z wybranym gatunkiem kawy.
  2. Na jedną kawę, należy użyć co najmniej 1,5 - 2 łyżeczki (około 7 gramów) zmielonej kawy.
  3. Zalać wodą o temperaturze około 95 ° C.
Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


BRAZYLIA MINAS SWISS WATER DECAF- ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

BRAZYLIA MINAS SWISS WATER DECAF- ziarnista

Brazylijską kawę na pewno już próbowaliśćie. Może pochodziła z tradycyjnego regionu Sul de Minas. A może tym razem napić się tej bezkofeinowej? Delikatna szwajcarska metoda pozbawiła kawę popularnego alkaloidu, ale pozostawiła jej naturalnie pyszny smak i aromat. Wasz kubek będzie pełen czekolady i orzechów, słodki, zrównoważony i pachnący. Możecie sobie na niego powzolić tyle razy, ile chcecie. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
173,0 zł /1000 g 17,3 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Piątku, 24. 5. 2024

KOLUMBIA EXCELSO SWISS WATER DECAFE - kawa ziarnista bezkofeinowa
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

KOLUMBIA EXCELSO SWISS WATER DECAFE - kawa ziarnista bezkofeinowa

Rozkoszować się wszystkimi niuansami i aromatycznymi smakami najwyższej jakości kawy plantacyjnej? Rano, w południe, a nawet wieczorem? Dlaczego nie! Kiedy sięgniecie po bezkofeinową Kolumbia Excelso Swiss Water Decafe, nie musicie się martwić problemami ze snem lub wysokim ciśnieniem. Możecie oczekiwać doświadczenia słodkiego jak miód, świeżego jak owoce i przyjemnie gorzkiego jak najlepsza czekolada. Tej kawie oprócz kofeiny absolutnie nic brakuje. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
239,6 zł /1000 g 24,0 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Piątku, 24. 5. 2024

PERU GRADE 1 SWISS WATER DECAFE BIO - kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

PERU GRADE 1 SWISS WATER DECAFE BIO - kawa ziarnista

Może należycie do osób, które kochają kawę, ale powinny ograniczyć jejilość. W takim przypadku polecamy bezkofeinową arabikę plantacyjną ztradycyjnego regionu w Peru. Dzięki specjalnej, opatentowanejszwajcarskiej metodzie utraciła swoje pobudzające działanie, alezachowała wspaniały smak i doskonały aromat. Odnajdziecie w niejjedwabiste nutki czekolady, orzechów i czerwonych owoców. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
217,2 zł /1000 g 21,7 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Piątku, 24. 5. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »