Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

HONDURAS SHG BIO SWISS WATER DECAF - kawa ziarnista

Kod: 1677

Plantacyjna kawa bezkofeinowa zaspokoi potrzeby każdego. Możecie pozwolić sobie na tyle filiżanek ile chcecie bez popularnego symulatora. Gwarantowana jakość BIO, wspaniały, głęboki smak. W przypadku Honduras SHG czekają na Was nuty słodkiej czekolady i karmelu, zrównoważone świeżością czerwonej porzeczki.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
215,1 zł /1000 g 21,5 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Wtorku, 13. 12. 2022
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Honduras
Różnorodność
Różnorodność:
Caturra
Region
Region:
San Pedro de Copan
Wysokości n.p.m.
Wysokości n.p.m.:
1100 - 1400m
Smak
Smak:
Czekolada, Karmel, Czerwona porzeczka
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre
BIO
BIO:
Tak

Skład

Arabica 100%

Pianka i smak kawy

Ziarna kawy Honduras SHG BIO Decaf nie neguje swojego pochodzenia. Karmel, czekolada i jagody są charakterystyczne dla zbiorów Hondurasu. To wszystko możemy znaleźć w niej. Świeża czerwona porzeczka ładnie uzupełnia przyjemną słodycz. Złożony smak w średnim stopniu podkreśla pieczenie. Crema jest miękka, lekka, zwarta.

Pochodzenie kawy

W Hondurasie ponad 100 000 rodzin uprawia drzewa kawowe, z czego około trzy czwarte uprawia mniej niż 2 hektary. Plantacje zakładane są zazwyczaj na wysokości około 1 500 metrów. Tak jest również w przypadku bezkofeinowej Honduras SHG BIO (gdzie SHG oznacza Strictly High Grown), która pochodzi z regionu Copan w zachodniej części kraju. Oprócz tego, że znacie ją jako głównego producenta wysokiej jakości kawy, być może wiecie również o znalezisku archeologicznym - jednym z największych miast cywilizacji Majów.

Kawa ta jest uprawiana i produkowana przez rolników należących do Cooperativa Cafetalera Capucas Limitada, organizacji zajmującej się wspieraniem rolników, ich edukacją oraz rozwojem turystyki (zwłaszcza ekoturystyki). Spółdzielnia prowadzi również restaurację i kilka szklarni oraz hoduje pszczoły. Jego głównym celem jest umożliwienie swoim członkom rozwoju ekonomicznego i usamodzielnienia się. Dzięki temu niektóre gospodarstwa mogą również skupić się na uprawie ekologicznej, certyfikowanej kawy. Produkcja kawy ekologicznej jest trudniejsza i bardziej kosztowna, ponieważ bez przemysłowych oprysków i nawozów drzewa kawowe mają niższe plony i odporność na szkodniki.

Być może zastanawiacie się jeszcze, w jaki sposób ziarna kawy zostały pozbawione kofeiny. Dokonano tego za pomocą Swiss Water Process. Jest to certyfikowany proces, w którym kawa jest zanurzona w gorącej wodzie, a wyekstrahowana kofeina jest wychwytywana w filtrach z węgla aktywnego. Filtracja jest cykliczna i trwa kilka godzin. Ponieważ cząsteczki kofeiny są stosunkowo duże, pozostają w filtrach, podczas gdy cząsteczki aromatów i innych substancji, które przyczyniają się do unikalnego smaku i aromatu kawy, przechodzą przez filtry i wracają do ziaren. Największą zaletą szwajcarskiej metody dekofeinizacji jest to, że nie używa się w niej w ogóle rozpuszczalników chemicznych, a zużyta w procesie woda wraca do krzewów kawowych jako nawadnianie.

Efekty kawy

Arabica
Efekty arabiki

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

  1. Należy zmielić kawę bezpośrednio przed użytkiem zgodnie z wybranym gatunkiem kawy.
  2. Na jedną kawę, należy użyć co najmniej 1,5 - 2 łyżeczki (około 7 gramów) zmielonej kawy.
  3. Zalać wodą o temperaturze około 95 ° C.
Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:
2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


BRAZYLIA MINAS SWISS WATER DECAF- ziarnista
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

BRAZYLIA MINAS SWISS WATER DECAF- ziarnista

Brazylijską kawę na pewno już próbowaliśćie. Może pochodziła z tradycyjnego regionu Sul de Minas. A może tym razem napić się tej bezkofeinowej? Delikatna szwajcarska metoda pozbawiła kawę popularnego alkaloidu, ale pozostawiła jej naturalnie pyszny smak i aromat. Wasz kubek będzie pełen czekolady i orzechów, słodki, zrównoważony i pachnący. Możecie sobie na niego powzolić tyle razy, ile chcecie. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
170,2 zł /1000 g 17,0 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Wtorku, 13. 12. 2022

PERU GRADE 1 SWISS WATER DECAFE BIO - kawa ziarnista
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

PERU GRADE 1 SWISS WATER DECAFE BIO - kawa ziarnista

Może należycie do osób, które kochają kawę, ale powinny ograniczyć jejilość. W takim przypadku polecamy bezkofeinową arabikę plantacyjną ztradycyjnego regionu w Peru. Dzięki specjalnej, opatentowanejszwajcarskiej metodzie utraciła swoje pobudzające działanie, alezachowała wspaniały smak i doskonały aromat. Odnajdziecie w niejjedwabiste nutki czekolady, orzechów i czerwonych owoców. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
213,6 zł /1000 g 21,4 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Wtorku, 13. 12. 2022

GUATEMALA HB SWISS WATER DECAFE - kawa ziarnista
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

GUATEMALA HB SWISS WATER DECAFE - kawa ziarnista

Bezkofeinowa nie oznacza, że jest bez smaku lub nie daje przyjemności. Wręcz przeciwnie! Kawa pozbawiona kofeiny z wykorzystaniem specjalnej szwajcarskiej technologii jest wyśmienita we wszystkich aspektach. Jeżeli chodzi o smak, możecie spodziewać się subtelnej czekolady, orzechów laskowych oraz miły ślad drewna, natomiast aromat zauroczy Was wyjątkowymi, średnio intensywnymi doznaniami. Każdy łyk Guatemala HB Swiss Water Decafe pozostawia w ustach przyjemną kremowość. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Wysyłając psa detektywa wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »