Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

PERU GRADE 1 SWISS WATER DECAFE BIO - kawa ziarnista

Kod: 1672

Może należycie do osób, które kochają kawę, ale powinny ograniczyć jej
ilość. W takim przypadku polecamy bezkofeinową arabikę plantacyjną z
tradycyjnego regionu w Peru. Dzięki specjalnej, opatentowanej
szwajcarskiej metodzie utraciła swoje pobudzające działanie, ale
zachowała wspaniały smak i doskonały aromat. Odnajdziecie w niej
jedwabiste nutki czekolady, orzechów i czerwonych owoców.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
217,2 zł /1000 g 21,7 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Piątku, 24. 5. 2024
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Peru
Różnorodność
Różnorodność:
Caturra
Region
Region:
Cajamarca
Wysokości n.p.m.
Wysokości n.p.m.:
900 - 1600m
Smak
Smak:
Czekolada, Orzech, Ciemne jagody
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre

Skład

Arabika BIO 100%

Pianka i smak kawy

Peru Grade 1 Swiss Water Decafe należy do kaw bardzo delikatnych a nawet najdelikatniejszych. Miłośników subtelnych doznań uraduje jedwabisty smak pełen czekolady i orzechów, zwieńczony świeżością czerwonych jagód. Wszystkie jego niuanse doskonale wyłaniają się podczas przygotowania w dripperze, wspaniały napój powstaje również z kawiarki. Pianka jest subtelna, zwarta.

Pochodzenie kawy

Cajamarca górzysty obszar na północy Peru, przez który przepływa rzeka Mashcon, zamieszkany od 1460 roku, kiedy to stał się częścią Imperium Inków. W pobliżu stolicy regionu znajdują się lecznicze źródła termalne Los Banos del Inca, kompleks archeologiczny Cumbemayo i kopalnia złota Yanacocha. Teraz będziecie już wiedzieć, jakich atrakcji turystycznych nie przegapić odwiedzając Cajamarca. Oprócz tego, że region słynie z dużej liczby pastwisk i pól obsadzonych ziemniakami, kukurydzą i zbożem, zalicza się do przodujących producentów kawy, w Peru jest jednym z największych. Lokalny przemysł kawowy, podobnie jak w innych częściach kraju opiera się na drobnych plantatorach, którzy zazwyczaj uprawiają kawę na areale 2-3 ha. Popularną odmianą krzewów kawowca jest tutaj Caturra, naturalna mutacja odmiany Bourbon. Caturra odkryto na początku XX wieku w brazylijskim regionie Mina Gerais. Charakteryzuje się karłowatością, czyli niską wysokością, dlatego można ją spotkać pod nazwą Nanico. Komercyjnie zaczęła podbijać świat szczególnie w latach 40-tych XX wieku, dziś jest jedną z kluczowych ekonomicznie odmian Ameryki Środkowej. Optymalne warunki do uprawy krzewów kawowca odmiany Caturra panują na dużych wysokościach nad poziomem morza, gdzie bardzo dobrze owocuje. Z drugiej strony charakteryzuje się również dużą podatnością na rdzę kawową i stosunkowo ponadstandardowymi wymaganiami dotyczącymi żyzności gleby. Peruwiański region Cajamarca spełnia wszystkie niezbędne warunki, dlatego w uprawę tej odmiany zaangażowanych jest wiele tutejszych farm. Jakość finalnego ziarna jest jednak zależna od wielu czynników, nie tylko od wysokości nad poziomem morza, warunków glebowych, ale i troski jaką otoczone są krzewy kawowca. W Cajamarca znaczącą rolę odgrywają także warunki pogodowe w trakcie zbiorów. Nie jest wyjątkiem, że w trakcie, gdy owoce krzewów kawowca osiągają najwyższą dojrzałość w okolicy często pojawiają się burze. Długotrwały deszcz jest przyczyną tego, że jagody pochłaniają zbyt dużo wody i albo pękają, albo opadają na ziemię, co dramatycznie pogarsza jakość lub dyskwalifikuje cały zbiór. W przypadku Peru Grade 1 Swiss Water Decafe na szczęście do tego nie doszło, więc możemy delektować się kawą o wyjątkowych walorach smakowych i do tego bez kofeiny.

Tak zwana dekofeinacja pozbawia zielone ziarenka kawy środka pobudzającego, co w niektórych przypadkach pozwala ominąć przeciwwskazania do jej spożycia. Przykładowo dla kobiet w ciąży lub karmiących, osób z podwyższonym ciśnieniem krwi lub miłośników kawy, którzy piją ją „litrami”, kawa bezkofeinowa to doskonały i bezpieczny wybór. Istnieje wiele sposobów usuwania kofeiny z kawy. My preferujemyproces Swiss Water, który nie wymaga używania rozpuszczalników chemicznych a opiera się na rozpuszczaniu kofeiny w wodzie. W jego trakcie zielone ziarenka kawy są zamaczane w gorącej wodzie. W niej jednak rozpuszcza się nie tylko kofeina, ale także cukry i inne substancje chemiczne, dzięki którym uwielbiamy kawę. Dlatego woda z kawy przechodzi przez filtr węglowy, który wychwytuje wyłącznie duże cząsteczki kofeiny, przepuszczając jednocześnie cukry, oleje i inne związki odpowiedzialne za wyjątkowy aromat ziaren. Peru Grade 1 Swiss Water Decafe jest zatem pod względem smaku i aromatu całkowicie pełnowartościową kawą z tym, że nie zawiera kofeiny.

Efekty kawy

Arabica
Efekty arabiki

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

  1. Kawę należy zmielić na grubość odpowiadającą wybranemu przygotowaniu kawy.
  2. Na 1 kawę należy użyć przynajmniej 1,5 - 2 łyżeczki (mniej więcej 7g) zmielonej kawy.
  3. Kawę należy zalać wodą o temperaturze 95°C.
Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


BRAZYLIA MINAS SWISS WATER DECAF- ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

BRAZYLIA MINAS SWISS WATER DECAF- ziarnista

Brazylijską kawę na pewno już próbowaliśćie. Może pochodziła z tradycyjnego regionu Sul de Minas. A może tym razem napić się tej bezkofeinowej? Delikatna szwajcarska metoda pozbawiła kawę popularnego alkaloidu, ale pozostawiła jej naturalnie pyszny smak i aromat. Wasz kubek będzie pełen czekolady i orzechów, słodki, zrównoważony i pachnący. Możecie sobie na niego powzolić tyle razy, ile chcecie. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
173,0 zł /1000 g 17,3 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Piątku, 24. 5. 2024

GUATEMALA HB SWISS WATER DECAFE - kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

GUATEMALA HB SWISS WATER DECAFE - kawa ziarnista

Bezkofeinowa nie oznacza, że jest bez smaku lub nie daje przyjemności. Wręcz przeciwnie! Kawa pozbawiona kofeiny z wykorzystaniem specjalnej szwajcarskiej technologii jest wyśmienita we wszystkich aspektach. Jeżeli chodzi o smak, możecie spodziewać się subtelnej czekolady, orzechów laskowych oraz miły ślad drewna, natomiast aromat zauroczy Was wyjątkowymi, średnio intensywnymi doznaniami. Każdy łyk Guatemala HB Swiss Water Decafe pozostawia w ustach przyjemną kremowość. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
219,2 zł /1000 g 21,9 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Piątku, 24. 5. 2024

HONDURAS SHG BIO SWISS WATER DECAF - kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

HONDURAS SHG BIO SWISS WATER DECAF - kawa ziarnista

Plantacyjna kawa bezkofeinowa zaspokoi potrzeby każdego. Możecie pozwolić sobie na tyle filiżanek ile chcecie bez popularnego symulatora. Gwarantowana jakość BIO, wspaniały, głęboki smak. W przypadku Honduras SHG czekają na Was nuty słodkiej czekolady i karmelu, zrównoważone świeżością czerwonej porzeczki. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Wysyłając psa detektywa wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »