Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

PERU GRADE 1 SWISS WATER DECAFE BIO - kawa ziarnista

Kod: 1672

Może należycie do osób, które kochają kawę, ale powinny ograniczyć jej
ilość. W takim przypadku polecamy bezkofeinową arabikę plantacyjną z
tradycyjnego regionu w Peru. Dzięki specjalnej, opatentowanej
szwajcarskiej metodzie utraciła swoje pobudzające działanie, ale
zachowała wspaniały smak i doskonały aromat. Odnajdziecie w niej
jedwabiste nutki czekolady, orzechów i czerwonych owoców.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
217,2 zł /1000 g 21,7 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Środy, 13. 12. 2023
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Peru
Różnorodność
Różnorodność:
Caturra
Region
Region:
Cajamarca
Wysokości n.p.m.
Wysokości n.p.m.:
900 - 1600m
Smak
Smak:
Czekolada, Orzech, Ciemne jagody
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre

Skład

Arabica 100%

Pianka i smak kawy

Peru Grade 1 Swiss Water Decafe należy do kaw bardzo delikatnych a nawet najdelikatniejszych. Miłośników subtelnych doznań uraduje jedwabisty smak pełen czekolady i orzechów, zwieńczony świeżością czerwonych jagód. Wszystkie jego niuanse doskonale wyłaniają się podczas przygotowania w dripperze, wspaniały napój powstaje również z kawiarki. Pianka jest subtelna, zwarta.

Pochodzenie kawy

Cajamarca górzysty obszar na północy Peru, przez który przepływa rzeka Mashcon, zamieszkany od 1460 roku, kiedy to stał się częścią Imperium Inków. W pobliżu stolicy regionu znajdują się lecznicze źródła termalne Los Banos del Inca, kompleks archeologiczny Cumbemayo i kopalnia złota Yanacocha. Teraz będziecie już wiedzieć, jakich atrakcji turystycznych nie przegapić odwiedzając Cajamarca. Oprócz tego, że region słynie z dużej liczby pastwisk i pól obsadzonych ziemniakami, kukurydzą i zbożem, zalicza się do przodujących producentów kawy, w Peru jest jednym z największych. Lokalny przemysł kawowy, podobnie jak w innych częściach kraju opiera się na drobnych plantatorach, którzy zazwyczaj uprawiają kawę na areale 2-3 ha. Popularną odmianą krzewów kawowca jest tutaj Caturra, naturalna mutacja odmiany Bourbon. Caturra odkryto na początku XX wieku w brazylijskim regionie Mina Gerais. Charakteryzuje się karłowatością, czyli niską wysokością, dlatego można ją spotkać pod nazwą Nanico. Komercyjnie zaczęła podbijać świat szczególnie w latach 40-tych XX wieku, dziś jest jedną z kluczowych ekonomicznie odmian Ameryki Środkowej. Optymalne warunki do uprawy krzewów kawowca odmiany Caturra panują na dużych wysokościach nad poziomem morza, gdzie bardzo dobrze owocuje. Z drugiej strony charakteryzuje się również dużą podatnością na rdzę kawową i stosunkowo ponadstandardowymi wymaganiami dotyczącymi żyzności gleby. Peruwiański region Cajamarca spełnia wszystkie niezbędne warunki, dlatego w uprawę tej odmiany zaangażowanych jest wiele tutejszych farm. Jakość finalnego ziarna jest jednak zależna od wielu czynników, nie tylko od wysokości nad poziomem morza, warunków glebowych, ale i troski jaką otoczone są krzewy kawowca. W Cajamarca znaczącą rolę odgrywają także warunki pogodowe w trakcie zbiorów. Nie jest wyjątkiem, że w trakcie, gdy owoce krzewów kawowca osiągają najwyższą dojrzałość w okolicy często pojawiają się burze. Długotrwały deszcz jest przyczyną tego, że jagody pochłaniają zbyt dużo wody i albo pękają, albo opadają na ziemię, co dramatycznie pogarsza jakość lub dyskwalifikuje cały zbiór. W przypadku Peru Grade 1 Swiss Water Decafe na szczęście do tego nie doszło, więc możemy delektować się kawą o wyjątkowych walorach smakowych i do tego bez kofeiny.

Tak zwana dekofeinacja pozbawia zielone ziarenka kawy środka pobudzającego, co w niektórych przypadkach pozwala ominąć przeciwwskazania do jej spożycia. Przykładowo dla kobiet w ciąży lub karmiących, osób z podwyższonym ciśnieniem krwi lub miłośników kawy, którzy piją ją „litrami”, kawa bezkofeinowa to doskonały i bezpieczny wybór. Istnieje wiele sposobów usuwania kofeiny z kawy. My preferujemyproces Swiss Water, który nie wymaga używania rozpuszczalników chemicznych a opiera się na rozpuszczaniu kofeiny w wodzie. W jego trakcie zielone ziarenka kawy są zamaczane w gorącej wodzie. W niej jednak rozpuszcza się nie tylko kofeina, ale także cukry i inne substancje chemiczne, dzięki którym uwielbiamy kawę. Dlatego woda z kawy przechodzi przez filtr węglowy, który wychwytuje wyłącznie duże cząsteczki kofeiny, przepuszczając jednocześnie cukry, oleje i inne związki odpowiedzialne za wyjątkowy aromat ziaren. Peru Grade 1 Swiss Water Decafe jest zatem pod względem smaku i aromatu całkowicie pełnowartościową kawą z tym, że nie zawiera kofeiny.

Efekty kawy

Arabica
Efekty arabiki

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

  1. Kawę należy zmielić na grubość odpowiadającą wybranemu przygotowaniu kawy.
  2. Na 1 kawę należy użyć przynajmniej 1,5 - 2 łyżeczki (mniej więcej 7g) zmielonej kawy.
  3. Kawę należy zalać wodą o temperaturze 95°C.
Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


BRAZYLIA MINAS SWISS WATER DECAF- ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

BRAZYLIA MINAS SWISS WATER DECAF- ziarnista

Brazylijską kawę na pewno już próbowaliśćie. Może pochodziła z tradycyjnego regionu Sul de Minas. A może tym razem napić się tej bezkofeinowej? Delikatna szwajcarska metoda pozbawiła kawę popularnego alkaloidu, ale pozostawiła jej naturalnie pyszny smak i aromat. Wasz kubek będzie pełen czekolady i orzechów, słodki, zrównoważony i pachnący. Możecie sobie na niego powzolić tyle razy, ile chcecie. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
173,0 zł /1000 g 17,3 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Środy, 13. 12. 2023

MEXICO CHIAPAS SWISS WATER DECAF BIO - KAWA ZIARNISTA
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

MEXICO CHIAPAS SWISS WATER DECAF BIO - KAWA ZIARNISTA

Jedyną rzeczą, której w niej brakuje jest kofeina. Meksykańska doskonałość spełnia najwyższe wymagania smakoszy i miłośników kaw. Góry dały tej kawie smak soczystych owoców, gorzkiej czekolady i delikatnego tytoniu a lokalna ludność zadbała o idealną obróbkę każdego ziarenka. Od Was już tylko zależy, w jaki sposób delektować się jakością Chiapas, dajcie się ponieść fantazji. W spokoju i nawet wieczorem. Tam, gdzie nie ma kofeiny, śpi się długo i słodko.   Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
211,7 zł /1000 g 21,2 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Środy, 13. 12. 2023

KOLUMBIA EXCELSO SWISS WATER DECAFE - kawa ziarnista bezkofeinowa
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

KOLUMBIA EXCELSO SWISS WATER DECAFE - kawa ziarnista bezkofeinowa

Rozkoszować się wszystkimi niuansami i aromatycznymi smakami najwyższej jakości kawy plantacyjnej? Rano, w południe, a nawet wieczorem? Dlaczego nie! Kiedy sięgniecie po bezkofeinową Kolumbia Excelso Swiss Water Decafe, nie musicie się martwić problemami ze snem lub wysokim ciśnieniem. Możecie oczekiwać doświadczenia słodkiego jak miód, świeżego jak owoce i przyjemnie gorzkiego jak najlepsza czekolada. Tej kawie oprócz kofeiny absolutnie nic brakuje. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
239,6 zł /1000 g 24,0 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Środy, 13. 12. 2023
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »