Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Peru SHB EP Finca Rosenheim - mikrolot

Kod: 1748

Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak smakuje jedna z najlepszych peruwiańskich kaw, koniecznie ją spróbujcie! Peru SHB EP Finca Rosenheim zachwyci Was już przy pierwszym łyku. Jego wyjątkowość polega na owocowych nutach, którym towarzyszy czekoladowo-cynamonowy posmak. Aromat jest cudownie kwiatowy, a kwasowość bardzo dyskretna. Ponadto kawa z rodzinnej farmy Rosenheimów posiada certyfikat Rainforest Alliance.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
163,6 zł /1000 g 16,4 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Środy, 6. 3. 2024
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Peru
Różnorodność
Różnorodność:
Bourbon
Region
Region:
Oxapampa
Wysokości n.p.m.
Wysokości n.p.m.:
1600-1700m
Smak
Smak:
Czekolada, Owoce, Cynamon
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre

Skład

Arabica 100%

Pianka i smak kawy

Peru SHB EP Finca Rosenheim jest delikatne, ale bardzo warstwowe. Zachwyca kwiatowym aromatem, łagodną kwasowością oraz smakiem owoców, czekolady i cynamonu. Wspaniałe, harmonijne doznania wieńczy długi, okrągły posmak.

Pochodzenie kawy

Finca Rosenheim to określenie wśród baristów. W otoczeniu pięknych krajobrazów rodzinne gospodarstwo uprawia około 60 hektarów ziemi, z czego jedną trzecią zajmują drzewa kawowe, z których pozyskuje się ziarna doskonałej jakości. A reszta? Reszta należy do uli, noclegowni, zakładów przetwórczych, a przede wszystkim... do dzikiej przyrody.

Od maja do września właściciele chętnie przyjmują wszystkich chętnych i angażują ich w pielęgnację drzewek kawowych, zbiór czerwonych owoców kawy i ich obróbkę. Oprócz wspaniałych wrażeń goście zabiorą do domu wspaniałą kawę. W rzeczywistości, Peru SHB EP Finca Rosenheim jest oceniana jako jedna z najlepszych w Peru. Ponadto posiada certyfikat Rainforest Alliance, co świadczy o tym, że gospodarstwo, z którego pochodzi, wspiera bioróżnorodność i zrównoważony tryb życia. Obecnie certyfikat taki posiada około 2,5 miliona rolników w ponad 70 krajach.

Jak łatwo się domyślić, Rosenheimowie wyjątkowo dbają o swoją kawę. Uprawiają drzewa kawowe bez użycia nawozów przemysłowych, zbierają czerwone owoce kawy wyłącznie ręcznie, przetwarzają je poprzez mycie i suszą zielone ziarna na słońcu.

Ta szczególna kawa pochodzi z drzew kawowca Bourbon. Są to wysokie krzewy, które najlepiej rozwijają się na większych wysokościach. Mimo że plon jest przeciętny, ziarna są znane z doskonałego smaku i wspaniałego aromatu. Bourbon pojawił się w obu Amerykach pod koniec XIX wieku, rozprzestrzeniając się z Brazylii na inne części Ameryki Południowej i Środkowej, gdzie uprawia się go do dziś.

Skrót SHB (Strictly Hard Bean) w nazwie kawy oznacza bardzo twarde ziarno, natomiast skrót EP (European Preparation) oznacza, że kawa została zapakowana zgodnie z najwyższymi standardami.

Efekty kawy

Arabica
Efekty arabiki

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

  1. Należy zmielić kawę bezpośrednio przed użytkiem zgodnie z wybranym gatunkiem kawy.
  2. Na jedną kawę, należy użyć co najmniej 1,5 - 2 łyżeczki (około 7 gramów) zmielonej kawy.
  3. Zalać wodą o temperaturze około 95 °C.
Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


15% ZNIŻKA
PERU ANDES GOLD kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

PERU ANDES GOLD kawa ziarnista

Dla tych, którzy zawsze są w pogotowiu, żyją w dużym tempie, ale i dla tych, którzy lubią spędzać czas spokojnie w kawiarni, nigdzie się nie śpiesząc, przynosimy bogate i niepowtarzalne doznania kulinarne. Filiżanka kawy z Ameryki Południowej jest źródłem prawdziwej przyjemności - łączy popularne połączenie słodkiej czekolady i owoców z minimalistycznym orzechowym posmakiem. Niska kwasowość sprawia, że ta 100% Arabica zawiera w sobie przyjemną lekkość.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
140,3 zł /1000 g 119,2 zł /1000 g 11,9 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Środy, 6. 3. 2024

KUBA ALTURA LAVADO EXCLUSIVE
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

KUBA ALTURA LAVADO EXCLUSIVE

Karaiby, cygara, rum ... Co jeszcze trzeba więcej wiedzieć o Kubie? Że tam rośnie doskonała kawa! W górach Sierra Maestra w południowo-wschodniej części wyspy jest uprawiana przez drobnych rolników. Dziewięćdziesiąt procent kubańskiej kawy pochodzi z zalesionych wzgórz rozłożonych wśród dolin dzikich rzek. Cudowne siedliska krasowe są obecnie chronione w ramach parków narodowych. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
235,8 zł /1000 g 23,6 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Środy, 6. 3. 2024

GORĄCA CZEKOLADA W PROSZKU 42% BIO
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

GORĄCA CZEKOLADA W PROSZKU 42% BIO

Wstrząsnąć. Nie mieszać. Lub odwrotnie. Zaletą gorącej czekolady w proszku jest to, że przygotowanie zajmuje tyle czasu, ile chcecie. Możecie przygotować kaszkę kakaową i zalać ją gorącym mlekiem, lub po prostu nasypać kilka łyżeczek kakao do szklanki. Kto to ma ochotę na coś ekstra słodkiego, doda bitą śmietaną. A kto ma ochotę na coś "mocniejszego" doda rum. Jak Wy będziecie się delektować?  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
116,0 zł /1000 g 11,6 zł /100 g
Dostarczymy do Środy, 6. 3. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »