Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

NICARAGUA SHG ROYAL MOMOTOMBO kawa ziarnista

Kod: 842
Ocena: doskonały, 1 recenzje

 Żaden spokojny szelest liści. Żaden gwarantowany wzrost zbiorów. Z drzewami kawowymi w Nikaragui regionie Nueva Segovia nigdy nie wiadomo, jak to z nimi będzie. Rzeczywiście rosną u podnóża wciąż czynnego wulkanu. Momotombo, symbolu tego kraju Ameryki Środkowej, który budzi się kilka razy w roku. Ale jedną zaletę to ma. Kawa z gleby wulkanicznej, jak się urodzi zawsze smakuje fantastycznie! 

Świeżo uprażymy i dostarczymy do Poniedziałku, 26. 8. 2019
DPD Dostarczymy do 26. 8. 2019 11,0 zł
Paczkomat Dostarczymy do 26. 8. 2019 10,0 zł
Duże opakowanie:
80,2 zł brutto
44,2 zł brutto
26,0 zł brutto
Małe opakowanie:
14,0 zł brutto
9,2 zł brutto
Zemleć:
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Nicaragua
Region
Region:
Nueva Segovia
Wysokość nad poziomem morza
Wysokość nad poziomem morza:
1200m
Smak
Smak:
Pełny, czekoladowy
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre

Skład

Arabica 100%

Pianka i aromat kawy

Nicaragua SHG Royal Momotombo washed łączy w sobie niską kwasowość, aromat czekolady, ślady orzeszków ziemnych i truskawkowy powiew. To zdecydowanie nie jest mało. Dodatkowo kawa upiększy waszą filiżankę delikatną, ale spójną pianką.

Pochodzenie kawy

Nikaragua znajduje się pomiędzy Karaibami i Pacyfikiem, ale o tym wie chyba każdy. Otoczona jest górami i obfituje pięknymi jeziorami, i to jest powszechnie znane. Ale czy wiesz, że jej symbolem jest wulkan Momotombo, na którego zboczach rośnie fantastyczna kawa? Jeśli nie, to po prostu powiemy sobie coś na ten temat ...

Momotombo, wdzięczne miejsce dla wielu turystów, znajduje się w pobliżu miasta Leon, wznoszący się na północnym wybrzeżu jeziora Managua. Krater wulkanu, który wznosi się na wysokości 1 297 m nad poziomem morza w północno-zachodniej Nikaragui, często wyrzuca tlące się od gorąca głazy. Najpotężniejsza erupcja miała miejsce w 1610 roku, kiedy miasto Leon zostało zniszczone. W związku z katastrofalnym wybuchem Momotombo miejscowość przeniesiono na zachód, gdzie znajduje się obecnie.

Drzewa kawowe uprawiają drobni rolnicy bezpośrednio u podnóża wulkanu. Krzewy otrzymują cenne minerały, które są gleby wulkaniczne bogate. Zbiory odbywają się kilka razy w roku, w zależności od tego, jak owoce podobne wiśniom dojrzewają. Członkowie rodziny zrywają je ręcznie tak i następnie przetwarzają kawę. Tzw metoda mokra produkcji ziaren kawowych polega na wlaniu całych owoców do zbiornika wodnego, gdzie są myte oraz oddzielone dojrzałe owoce od niedojrzałych lub uszkodzonych. Następnie są one obrane w specjalnych maszynach i wędrują do zbiorników fermentacyjnych. W czasie 36 godzin dochodzi do fermentacji, a tym samym naturalnymi procesami chemicznymi pozbawione od lepkich warstw i opakowań pergaminowych.

Ziarna zielonej kawy suszą się na słońcu (z ciągłym przesypywaniem) albo w suszarniach. Niezbędne do suszenia kawy jest zapewnienie stałego dostępu do ziarna powietrza, bez którego mogłyby ziarna spleśnieć Po dwóch tygodniach kawa jest sortowana, pakowana i przez 30 do 60 dni odpoczywa.

Skrót SGH (Strictly High Grown) pochodzi od nazwy plantacji położonych na wysokości minimum 1500 metrów nad poziomem morza i wyróżniających się pełnym smakiem.

Dla Nikaragui jest eksport kawy istotnym źródłem finansowania. Większą ekspansję plantacji kawy odnotowano w latach 1850-1870. Od tego czasu produkcja kawy zmniejsza się nieznacznie, w roku 1989 wynosiła około 42000 ton.

Efekty kawy

Arabica
Efekty arabiki

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

  1. Kawę zmielić na odpowiednią grubość.
  2. Na 1 kawę użyć co najmniej 1,5 - 2 łyżeczki (około 7 gramów) zmielonej kawy.
  3. Kawę zalać wodą w temperaturze około 95 ° C
Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

7. 8.

Ocena: doskonały
Kawa jest absolutnie świetna, smakuje dosłownie wszystkim! Jeszcze nigdy nie miałem tak bogatej pianki na żadnej innej kawie. Co więcej, polecam ten e-sklep wszystkim. Dziękuje

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


KOSTARIKA SAN RAFAEL TARRAZU kawa ziarnista
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

KOSTARIKA SAN RAFAEL TARRAZU kawa ziarnista

Naprawdę nie piłeś jeszcze kawy z Kostaryki? Musisz szybko to zmienić! Gleby wulkaniczne kraju Ameryki Środkowej dają kawie pełny, szlachetny smak. W przypadku kawy San Rafael z regionu Tarrazu wrażenie jest wzmocnione przez aksamitne słodkie nutki karmelu. Zaufaj ekspertom, na Costa Rica rośnie 400 milionów drzew kawowych! Nie będziesz zawiedziony. Więcej na szczegółach produktu
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Poniedziałku, 26. 8. 2019
Duże opakowanie:
105,5 zł brutto
56,8 zł brutto
33,0 zł brutto
Małe opakowanie:
17,5 zł brutto
11,2 zł brutto
Zemleć:

KUBA SERRANO SUPERIOR kawa ziarnista
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

KUBA SERRANO SUPERIOR kawa ziarnista

Bajka dla smakoszy! Ta kawa plantacyjna z południowego wybrzeża Kuby może pochwalić się prawie zerową kwasowością i pełnym smakiem o widocznym czekoladowym i karmelowym zabarwieniu. Pasmo górskie Sierra Maestra, w którym się urodziła, dało jej słodki zapach miodu i cukru trzcinowego. Kiedy jej spróbujecie, odkryjecie w niej nuty dymu i rumu kubańskiego.  Więcej na szczegółach produktu
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Poniedziałku, 26. 8. 2019
Duże opakowanie:
118,8 zł brutto
63,5 zł brutto
36,8 zł brutto
Małe opakowanie:
19,2 zł brutto
12,2 zł brutto
Zemleć:

15% ZNIŻKA
DOMINICANA BARAHONA AA - kawa ziarnista
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

DOMINICANA BARAHONA AA - kawa ziarnista

Z niewielką przesadą możemy powiedzieć, że gdyby Piraci z Karaibów pili kawę, musiałby to być właśnie ta. Prawda jest taka, że Republika Dominikańska uprawia kawę dopiero od 1720 roku, kiedy powoli zakończyła się złota era potężnych morskich wilków. A szkoda, ponieważ arabika z regionu Barahona to idealna kompozycja, pyszny smak i oszałamiający zapach. Kawa prawdziwych tropików nie tłumi owoców, czekolady czy orzechów. Piratom z pewnością by smakowała. Wam pewnie też będzie… Więcej na szczegółach produktu
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Poniedziałku, 26. 8. 2019
Duże opakowanie:
104,5 zł brutto
56,3 zł brutto
32,8 zł brutto
Małe opakowanie:
17,3 zł brutto
11,0 zł brutto
Zemleć:
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Obsługa klienta
Dla partnerów

Prezent przy każdym zakupie | Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »