Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

GUATEMALA LA PROVIDENCIA - Micro Lot

Kod: 1151
Ocena: doskonały, 1 recenzje

W pobliżu rezerwatu przyrody, pomiędzy dwoma wulkanami, w cieniu drzew. Tak wyrosła na małej rodzinnej plantacji La Prowidencia wyjątkowa kawa z intensywnym smakiem.  Microlot z pełnym ciałem i nutą karmelu oraz świeżych owoców, zaspokoi kawoszy z najbardziej wyszukanym gustem. Uprawa, zbiór i przetwórstwo kawy w Gwatemali La Prowidencia jest otaczane niezwykłą troską i opieką. I pewne jest, że żadna kawa nie będzie pachnąć, smakować i wyglądać tak samo.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
227,0 zł /1000 g 22,7 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Wtorku, 18. 6. 2024
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Guatemala
Różnorodność
Różnorodność:
Caturra
Region
Region:
Acetanango
Wysokości n.p.m.
Wysokości n.p.m.:
1300 - 1500 m
Smak
Smak:
Owoce, Karmel
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre

Skład

Arabica 100%

Pianka i smak kawy

Gwatemala La Prowidencia jest kawą ze zrównoważoną kwasowością o czystym profilu smaku. Jej pełne ciało wspaniale wyróżnia się śladami karmelu i świeżych owoców.

Pochodzenie kawy

Mieszkańcy Gwatemali twierdzą, że ich kawa jest najlepsza na świecie. Mają na to wpływ dwie rzeczy - są dumni ze swojego kraju i rzeczywiście wytwarzają bardzo cenioną kawę. Mimo tego (albo z powodu tego) zdecydowana większość kawy jest uprawiana na małych, zazwyczaj rodzinnych gospodarstwach. To samo jest w przypadku wyjątkowego microlotu Gwatemala La Prowidencia.

Odmiana Arabica Caturra (80%) i Bourbon (20%), rośnie na plantacjach w regionie La Prowidencia Acetanango w pobliżu kolonialnego miasta Antigua Gwatemala na południu. A ponieważ chodzi o microlot to jej „kolebka” określona jest co do metra. Drzewa kawowe w dużej mierze się znajdują w naturalnym lesie, zatem na ich wzrost pozytywnie wpływa cień drzewa Inga. Ich zaletą jest duża zdolność wiązania azotu- gdy opadają, dostarczają jego ziemi. Ten fakt kawowcom bardzo odpowiada. Ponadto, bez cieniowania urosłyby zbyt szybko i nie osiągnęłyby optymalnego smaku i aromatu.

Jeżeli chodzi o ziemię, trzeba dodać, że mikroplantacja La Prowidencia ma wulkaniczną glebę bogatą w minerały. Jest to spowodowane położeniem między nadal aktywnymi wulkanami - Acetanango (3976 m n. m.) i Fuego (3763 m n. m.). Z drugiego wymienionego wulkanu wydobywa się dym niemal codziennie. Ostatnia znacząca erupcja wulkanu datowana była w styczniu 2016 roku. Sam region Acetanango przyciąga wielu turystów z całego świata.

Rodzina rolników w La Prowidencia kładzie główny nacisk na staranne zbieranie i przetwarzanie owocu kawy. Jagody kawy są tradycyjnie wyrywane (ręcznie) i ze względu na swoją dojrzałość; Przetwarzane są tak zwaną mokrą metodą. Jagody są w wodzie pozbawione skórek, a następnie pozostawione do fermentacji i suszenia. W przypadku kawy Gwatemala La Prowidencia zwykle na słońcu. Następnie wybiera się najbardziej jakościowe ziarna tzw. Mikropartię, czyli ekskluzywny rodzaj z unikalnymi właściwościami i historią ręcznej obróbki. Dla miłośników kawowych specjalności degustacja Mikropartii jest doskonałym doświadczeniem i źródłem odkrywania nowych smaków oraz aromatów.

Efekty kawy

Arabica
Efekty arabiki

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

Należy zmielić kawę bezpośrednio przed użytkiem zgodnie z wybranym gatunkiem kawy.

Na jedną kawę należy użyć co najmniej 1,5 - 2 łyżeczki (około 7 gramów) zmielonej kawy.

Zalać wodą o temperaturze około 95 ° C.

Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

3. 12.

Ocena: doskonały
Pyszna, z pewnością zamówię ją raz jeszcze

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


KOSTARIKA SAN RAFAEL TARRAZU SHB RZ kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

KOSTARIKA SAN RAFAEL TARRAZU SHB RZ kawa ziarnista

Naprawdę nie piłeś jeszcze kawy z Kostaryki? Musisz szybko to zmienić! Gleby wulkaniczne kraju Ameryki Środkowej dają kawie pełny, szlachetny smak. W przypadku kawy San Rafael z regionu Tarrazu wrażenie jest wzmocnione przez aksamitne słodkie nutki karmelu. Zaufaj ekspertom, na Costa Rica rośnie 400 milionów drzew kawowych! Nie będziesz zawiedziony. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
179,2 zł /1000 g 17,9 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Wtorku, 18. 6. 2024

JAVA JAMPIT A/WP-1X Estates kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

JAVA JAMPIT A/WP-1X Estates kawa ziarnista

"Odświeża pamięć i oczyszcza skórę," tak zdefiniował kawę tysiąc lat temu średniowieczny perski uczony Ibn Sina. W Europie na początku była sprzedawana jako lekarstwo i nie każdy mógł sobie pozwolić na jej kupno. Dopiero, gdy na rynek trafiło więcej kawy, cena się obniżyła. Orzeźwiający napój stał się wielkim bestsellerem. Obecnie możemy wybierać spośród wielu rodzajów – dziś na przykład wyjątkową delikatność z wyspy Jawa. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
226,6 zł /1000 g 22,7 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Wtorku, 18. 6. 2024

PERU ALADINO DELGADO WASHED kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

PERU ALADINO DELGADO WASHED kawa ziarnista

Kto jest Aladino Delgado? Doświadczony rolnik, który w północnozachodnim Peru uprawia, zbiera i przetwarza wyjątkową kawę. Jego jedenaście hektarowa farma dołączyła się do najsilniejszego peruwiańskiego zespołu. Zespolenie koordynuje sprzedaż i zapewnia rolnikom uczciwe ceny. Peru Aladino Delgado to kawa, która spełnia marzenia w Peru i w naszym kraju. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
165,7 zł /1000 g 16,6 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Wtorku, 18. 6. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »