Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

BRAZYLIA MINAS SWISS WATER DECAF- ziarnista

Kod: 15
Ocena: doskonały, 4 recenzje

Brazylijską kawę na pewno już próbowaliśćie. Może pochodziła z tradycyjnego regionu Sul de Minas. A może tym razem napić się tej bezkofeinowej? Delikatna szwajcarska metoda pozbawiła kawę popularnego alkaloidu, ale pozostawiła jej naturalnie pyszny smak i aromat. Wasz kubek będzie pełen czekolady i orzechów, słodki, zrównoważony i pachnący. Możecie sobie na niego powzolić tyle razy, ile chcecie.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Wysyłając psa detektywa wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Brazylia
Różnorodność
Różnorodność:
Bourbon
Region
Region:
Sul de Minas
Wysokości n.p.m.
Wysokości n.p.m.:
1200 - 1300m
Smak
Smak:
Czekolada, Orzech
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre

Skład

Arabica 100%

Pianka i smak kawy

Ziarnista kawa Brazylia Minas Swiss Water Decafe wyróżnia się pełnym, zrównoważonym i gładkim smakiem, w którym pojawiają się zarówno czekolada, jak i orzechy. Długi, bardzo przyjemny posmak pozostaje na podniebieniu miłośników kawy przez kilka minut. Pianka rónież pocieszy,  będzie również przyjemna, miękka, lekka i kompaktowa. 

Pochodzenie kawy

Sul de Minas już według nazwy leży na południu. Mówiąc dokładniej - w południowej części brazylijskiego regionu Minas Gerais, charakteryzującego się falistymi wzgórzami, łagodnymi warunkami klimatycznymi i opadami deszczu, dokładnie w takiej ilości, która korzystnie wpłwa na kawowce. Chociaż jest to obszar największych plantacji kawy w Brazylii, ponad połowa gospodarstw jest uprawiana przez drobnych rolników. Od pokoleń zajmują się 10-150 hektarami pól, bardzo często produkują specjalne lokalne mikroloty. 

Prezentujemy Wam ziarna kawy odmiany bourbon, jednej z najważniejszych kulturowo i genetycznie najważniejszych odmian Coffea arabica na świecie. Z drugiej strony, chociaż wykazuje stosunkowo niską produkcję i podatność na choroby, jest znana z doskonałego smaku i aromatu, który uzyskują jej nasiona głównie dzięki dojrzewaniu wysoko w górach. Nazwę nadali jej francuscy misjonarze na początku XVII wieku i przez 200 lat była uprawiana tylko na wyspie Reunion (wcześniej Bourbon). W Afryce i Ameryce rozbudowali te rośliny kawy tylko podczas późniejszych podróży misyjnych. W Afryce i Ameryce rozszerzylite kawowniki podczas późniejszych podróży misyjnych.

Ziarna wyjątkowej jakości w tym przypadku zostały pozbawione kofeiny. Nawet osoby z wysokim ciśnieniem krwi, trudnościami ze snem, kobiety w ciąży lub matki karmiące mogą cieszyć się smakiem prawdziwej brazylijskiej kawy. W jaki sposób kawa została pozbawiona najpopularniejszego na świecie stymulanta? Tak zwaną metodą szwajcarską. 

Ale najpierw opiszmy zbiór i przetwarzanie wiśni kawowych. Od czerwca do września plantacje pójdą na plantacje, aby ręcznie lub mechanicznie obrać kawowniki. Większość gospodarstw w Brazylii zbiera jagody przy użyciu maszyn podobnych do grabi, których „palce” są napędzane silnikiem. Zbiór jest więc delikatny, szybki i tani (obecna sytuacja na rynku pracy w Brazylii nie jest korzystna). Wśród drzew dodatkowo pracowniki rozciągną duże płótna, z których upadłe wiśnie kawy łatwo wybiorą. Jeśli pozostaną na ziemi wśród kawowników, przyciągną owady i wszelkiego rodzaju szkodniki. Zebrane owoce są transportowane do gospodarstw przetwórczych, gdzie są tak zwaną metoda na mokro pozbawione skorupki, fermentowane a następnie uwolnione ziarenka są suszone. 

Do usuwania kofeiny zastosowano certyfikowany proces Swiss Water. Zielone ziarna kawy są zanurzane w gorącej wodzie i kofeina jest z nich ekstrahowana za pomocą filtrów z węglem aktywnym. Kawa pozostaje w wodzie przez 10 godzin, stale filtrując i utrzymując wymaganą temperaturę. Powtarzając ten proces, traci ogromną większość kofeiny, więc uzyskana kawa zawiera mniej niż 0,01 procent. Niezaprzeczalną zaletą „metody szwajcarskiej” jest to, że nie używa żadnych dodanych chemikaliów, a woda, która pozostaje na końcu, wraca do natury podczas podlewania roślin kawy.

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

  1. Należy zmielić kawę bezpośrednio przed użytkiem zgodnie z wybranym gatunkiem kawy.
  2. Na jedną kawę, należy użyć co najmniej 1,5 - 2 łyżeczki (około 7 gramów) zmielonej kawy.
  3. Zalać wodą o temperaturze około 95 ° C.
Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

11. 9.

Ocena: bardzo dobra
Brak kofeiny nie odbiera tej kawie nic ze wspaniałego smaku, nadal często się nią delektuję. Świetne jest to, że przesyłki zawsze docierają od Was już następnego dnia, nigdy nie było z niczym problemu.

10. 8.

Ocena: doskonały
Wreszcie znalazłam kawę która mi odpowiada! Jest świeża, w innych sklepach niesety byłam rozczarowana jakością. Pozdrawiam Wasza nowa wierna klientka Łucja :)

11. 1.

Ocena: doskonały
Kawę dostałam w prezencie na święta i muszę przyznać, że jest bardzo dobra! Ola

8. 5.

Ocena: doskonały
Jestem bardzo zadowolony z wysokiej jakości, niepowtarzalnego smaku kawy, dobrej komunikacji, szybkości z jaką zamówienie zostało zrealizowane, praktycznego opakowania, bardzo przystępnej ceny, chęci doradzenia i przyjemnej rozmowy z Panią przez telefon. Właśnie zostałem Waszym stałym klientem :)

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


15% ZNIŻKA
BRAZYLIA SANTOS NY2 SSFC 17/18 kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

BRAZYLIA SANTOS NY2 SSFC 17/18 kawa ziarnista

Gorąca Brazylia daje światu nie tylko wspaniałych piłkarzy, surowce mineralne i okazję do podziwiania zabytków kultury. Jest także krajem, który zasłynął eksportem szczególnej kawy o świetnej jakości. Stuprocentowa Arabica Santos NY2 jest klasyką, która nigdy się nie znudzi. Któż, by się oparł czekoladzie i orzechom?  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
110,3 zł /1000 g 93,8 zł /1000 g 9,4 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Piątku, 29. 9. 2023

KOLUMBIA EXCELSO SWISS WATER DECAFE - kawa ziarnista bezkofeinowa
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

KOLUMBIA EXCELSO SWISS WATER DECAFE - kawa ziarnista bezkofeinowa

Rozkoszować się wszystkimi niuansami i aromatycznymi smakami najwyższej jakości kawy plantacyjnej? Rano, w południe, a nawet wieczorem? Dlaczego nie! Kiedy sięgniecie po bezkofeinową Kolumbia Excelso Swiss Water Decafe, nie musicie się martwić problemami ze snem lub wysokim ciśnieniem. Możecie oczekiwać doświadczenia słodkiego jak miód, świeżego jak owoce i przyjemnie gorzkiego jak najlepsza czekolada. Tej kawie oprócz kofeiny absolutnie nic brakuje. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
239,6 zł /1000 g 24,0 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Piątku, 29. 9. 2023

GUATEMALA HB SWISS WATER DECAFE - kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

GUATEMALA HB SWISS WATER DECAFE - kawa ziarnista

Bezkofeinowa nie oznacza, że jest bez smaku lub nie daje przyjemności. Wręcz przeciwnie! Kawa pozbawiona kofeiny z wykorzystaniem specjalnej szwajcarskiej technologii jest wyśmienita we wszystkich aspektach. Jeżeli chodzi o smak, możecie spodziewać się subtelnej czekolady, orzechów laskowych oraz miły ślad drewna, natomiast aromat zauroczy Was wyjątkowymi, średnio intensywnymi doznaniami. Każdy łyk Guatemala HB Swiss Water Decafe pozostawia w ustach przyjemną kremowość. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
219,2 zł /1000 g 21,9 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Piątku, 29. 9. 2023
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »