Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

KOLUMBIA BEZKOFEINOWA kawa ziarnista

Kod: 15
Ocena: doskonały, 1 recenzje

Nie zawsze potrzebujemy dodatkowego pobudzenia i nie każdy lubi kofeinę. Dla grupy miłośników kawy oferujemy także wersję bezkofeinową popularnej sto procent Arabici z słynnego kolumbijskiego gospodarstwa Villa Maria. Wypróbuj jej smaku. Na początek możemy ujawnić, że jest niezwykle elegancka, czekoladowa i zmysłowo owocowa.

Świeżo uprażymy i dostarczymy do Wtorku, 25. 6. 2019
DPD Dostarczymy do 25. 6. 2019 11,0 zł
Inpost - kurier Dostarczymy do 25. 6. 2019 11,0 zł
Paczkomat Dostarczymy do 25. 6. 2019 10,0 zł
Duże opakowanie:
127,5 zł brutto
67,8 zł brutto
39,2 zł brutto
Małe opakowanie:
20,5 zł brutto
12,8 zł brutto
Zemleć:
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Kolumbia
Różnorodność
Różnorodność:
Bourbon
Region
Region:
Villa Maria
Wysokość nad poziomem morza
Wysokość nad poziomem morza:
2180m
Smak
Smak:
Nuty czekolady i owoców
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Sucha

Skład

Arabica 100%

Pianka i smak kawy

Aczkolwiek chodzi o kawę bez kofeiny,nie poznasz tego po jej smaku lub piance. Zaokrąglona, pełna z odrobiną gorącej czekolady przyjemnie ożywia nutą owocową. Ponieważ są to czyste ziarna kawy Arabica, kawa tworzy pięknie zwartą i elastyczną piankę.

Pochodzenie kawy

Historia kawy jest bardzo stara i miejscami i niewyjaśniona. Jedną z tych "tajemnic" to czas, kiedy kawa została przywieziona do Kolumbii.

Pierwsza pisemna wzmianka o kawowych krzewach pochodzi z 1835 roku, ale wielu ekspertów twierdzi, że kawowce w kraju pojawiły się już w 17 wieku. Jakkolwiek to było, Ameryka Południowa, jest obecnie największym eksporterem wysokiej jakości kawy na świecie. Tutejsze produkcja kawy w ostatnich latach wzrasta błyskawicznie.

Według danych Krajowego Związku Plantatorów Kawy, większość plantacji sadzona jest w zacienionych miejscach. Regionem Villa Maria zarządza kilka drobnych rolników. drzewa kawowe zbierane są na bieżąco, aby zapewnić najlepszą możliwą dojrzałość czerwonych jagód. Zrywa się je do dużych worków i natychmiast wlewa do zbiornika z wodą. Na powierzchni owoce pozostają niedojrzałe, dojrzałe spadają na dno. Wraz z wodą, owoce wielkości wiśni są kruszone i wytłaczane przez specjalne płytki. W ten sposób uwalnia się je od miąższu, z którego sąłuskane zawsze dwa ziarna kawy. Dalszy proces produkcji kawy odbywa się w zbiornikach fermentacyjnych. Proces fermentacji jest pod stałą obserwacją, ponieważ ma on wpływ na smak i aromat kawy. Na koniec następuje suszenie na słońcu, sortowanie i pakowanie kawy.

Kawa była przed pieczeniem pozbawiona kofeiny, takim sposobem, że została wystawiona na działanie dwutlenku węgla w stanie nadkrytycznym pod bardzo wysokim ciśnieniem. Skomplikowana technologia ekstrakcji kofeiny nie wpływa w jakikolwiek sposób na smak i aromat kawy. Poddana obróbce kawa zwykle zawiera kofeinę w ilości do 0,1%.

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

  1. Należy zmielić kawę bezpośrednio przed użytkiem zgodnie z wybranym gatunkiem kawy.
  2. Na jedną kawę, należy użyć co najmniej 1,5 - 2 łyżeczki (około 7 gramów) zmielonej kawy.
  3. Zalać wodą o temperaturze około 95 ° C.
Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

8. 5.

Ocena: doskonały
Jestem bardzo zadowolony z wysokiej jakości, niepowtarzalnego smaku kawy, dobrej komunikacji, szybkości z jaką zamówienie zostało zrealizowane, praktycznego opakowania, bardzo przystępnej ceny, chęci doradzenia i przyjemnej rozmowy z Panią przez telefon. Właśnie zostałem Waszym stałym klientem :)

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


BRAZYLIA YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

BRAZYLIA YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA

Bardzo dobra, bardzo pachnąca i słodka jak czekolada. Kawa z popularnej brazylijskiej plantacji Fazenda da Lagoa (Farm w pobliżu jeziora) jest jedną z najbardziej popularnych na świecie. Dojrzewa w łonie lasów deszczowych, w otoczeniu gór i jezior krystalicznych.  Palenie kawy musi być umiarkowanie intensywne, aby zachować jej „gładkie ciało“ i owocowy aromat.  Więcej na szczegółach produktu
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Wtorku, 25. 6. 2019
Duże opakowanie:
111,3 zł brutto
59,7 zł brutto
34,7 zł brutto
Małe opakowanie:
18,3 zł brutto
11,7 zł brutto
Zemleć:

PERU ANDES kawa ziarnista
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

PERU ANDES kawa ziarnista

Dla tych, którzy zawsze są w pogotowiu, żyją w dużym tempie, ale i dla tych, którzy lubią spędzać czas spokojnie w kawiarni, nigdzie się nie śpiesząc, przynosimy bogate i niepowtarzalne doznania kulinarne. Filiżanka kawy z Ameryki Południowej jest źródłem prawdziwej przyjemności - łączy popularne połączenie słodkiej czekolady i owoców z minimalistycznym orzechowym posmakiem. Niska kwasowość sprawia, że ta 100% Arabica zawiera w sobie przyjemną lekkość.  Więcej na szczegółach produktu
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Wtorku, 25. 6. 2019
Duże opakowanie:
84,2 zł brutto
46,2 zł brutto
27,2 zł brutto
Małe opakowanie:
14,7 zł brutto
9,7 zł brutto
Zemleć:

KUBA SERRANO SUPERIOR kawa ziarnista
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

KUBA SERRANO SUPERIOR kawa ziarnista

Bajka dla smakoszy! Ta kawa plantacyjna z południowego wybrzeża Kuby może pochwalić się prawie zerową kwasowością i pełnym smakiem o widocznym czekoladowym i karmelowym zabarwieniu. Pasmo górskie Sierra Maestra, w którym się urodziła, dało jej słodki zapach miodu i cukru trzcinowego. Kiedy jej spróbujecie, odkryjecie w niej nuty dymu i rumu kubańskiego.  Więcej na szczegółach produktu
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Wtorku, 25. 6. 2019
Duże opakowanie:
117,5 zł brutto
62,8 zł brutto
36,5 zł brutto
Małe opakowanie:
19,2 zł brutto
12,2 zł brutto
Zemleć:
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Obsługa klienta
Dla partnerów

Prezent przy każdym zakupie | Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »