GORĄCA CZEKOLADA W PROSZKU 42% BIO – MALINA
Jakie wspomnienia się pojawią, kiedy poczujecie zapach malin? Letnie późne popołudnie? Dżem babci? Albo kawałek czekolady na podwieczorek, smakowany gdzieś pod lasem? To wszystko skrywa gorąca czekolada o smaku słodkich malin. Zagrzeje was po trasie biegowej, odświeży przed spotkaniem biznesowym. Kakao, jak wiadomo, zawiera hormon miłości i szczęścia. Zanurz się w malinowej przyjemności niezależnie od swoich obowiązków. Każdy dzień jest przecież stworzony do radości.
Skład
Organiczny cukier trzcinowy, Kakao w proszku BIO, Organiczny, naturalny aromatKremowo-czekoladowy smak
Gorąca czekolada w proszku z 42-procentowym kakao i szczyptą trzcinowego cukru smakuje bardzo smacznie, ciepło i miękko. Aromat malinowy nadaje jej atrakcyjny, ale nie dominujący ton ulubionego przysmaku.
Pochodzenie
Gorące kakao w proszku to nic innego jak starannie wyważona mieszanka dobrej jakości kakao i cukru trzcinowego. W tym przypadku aromatyzowane kroplą naturalnego smaku malin. Nie trzeba się obawiać. Naturalna substancja aromatyzująca jest uzyskiwana z prawdziwie naturalnych źródeł – roślinnych lub zwierzęcych, w procesach fizycznych, enzymatycznych lub mikrobiologicznych (jak informuje Państwowy Ośrodek Zdrowia). Tak wiec jeśli w gorącej czekoladzie poczujecie maliny, możecie być pewni, że ich aromat pochodzi naprawdę z malin.
Skąd pochodzą kolejne składniki gorącej czekolady? Kakao jest z Dominikany i cukier trzcinowy z Paragwaju. Obydwa surowce, tj ziarna kakaowca i cukier trzcinowy były uprawiane w ramach systemu rolnictwa ekologicznego. Są one zatem oznaczone BIO i nie zawierają żadnych szkodliwych substancji lub ich pozostałości.
Ziarna kakaowe są zbierane z wiecznie zielonych drzew prawdziwych kakaowców (Theobroma cacao). Kraja pochodzenia to Ameryka Południowa, a dziś drzewa kakaowe uprawiane są również w Ghanie, Brazylii i na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Rosną do wysokości 5-8 metrów, mają duże i długie liście i kwitną różowobiałymi kwiatami. Zmieniają się w owoce - żółte jagody z nasionami, czyli ziarna kakao. Zbiór owoców nie jest łatwy. Podobnie jak droga od owoców do kakao, a nawet do czekolady. Na Dominikanie drzewa kakaowe uprawia się na 150 000 hektarów. Jakość tamtejszej produkcji jest uważana za jedną z najlepszych na świecie.
Trzcinę cukrową często określa się jako surowiec do produkcji cukru i rumu, ale mniej znana jest sama roślina. Wieloletnia trawa z łacińską nazwą Saccharum officinarum może mieć wysokość do 6 metrów i grubość 5 centymetrów. Łodygi są miękkie wewnątrz, a ich miąższ zawiera do 20 procent cukru. Trzcina cukrowa kwitnie w tak zwanych zatrzaskach, owocem są ziarna. Kwiatów ani owoców na plantacjach raczej nie zobaczymy. Zabierają roślinie cukier, dlatego rolnicy je usuwają. W Paragwaju pierwsza trzcina cukrowa została zasadzona w 1549 roku. Jednak nieefektywne rolnictwo doprowadziło do niskich zbiorów. Jeszcze kilka lat temu lokalny przemysł cierpiał na brak nowoczesnego zaplecza technologicznego. Wydaje się jednak, że produkcja cukru, a tym samym produkcja trzciny cukrowej w Paragwaju, należy do priorytetów rządu. Pod koniec XX wieku plantacje trzciny cukrowej zajmowały około 70 000 hektarów ziemi.
Wszystkie składniki gorącej czekolady w proszku 42% pochodzą z rolnictwa ekologicznego. Mieszanka jest aromatyzowana naturalnym aromatem, który nie kryje oryginalnego smaku surowców i nie powoduje zgagi ani żadnej innej reakcji na zdrowie. Tylko osoby mający alergię na laktozę powinni być jednak czujni. Gorąca czekolada może zawierać śladowe ilości mleka.
Wzór opakowania czekolady i kakao
Nasze czekolady i kakao są umieszczane w najwyższej jakości aluminiowym opakowaniu, które nie jest zbyt bogato zdobione graficznie, ponieważ nasza firma dba przede wszystkim o smak i zachowanie najwyższej jakości pakowanych produktów. Najwyższej jakości opakowanie zachowuje charakter kakao i czekolady. Kakao i czekolada są zawsze hermetycznie zamknięte w opakowaniu, aby nie miały kontaktu z wilgocią, światłem i obcymi zapachami.
Sposób przygotowania
Rozpuszczamy 30 g czekolady w około 150 ml gorącego mleka. Jeśli chcecie, żeby napój był gęstszy i miał bardziej wyrazisty smak wymieszajcie czekoladę w stosunku 33 g czekolady i 66 ml gorącego mleka. Możecie oczywiście poeksperymentować z ilościami składników tak, aby uzyskać jak najbardziej satysfakcjonujący efekt.
Potrzebujesz porady?
Wartość energetyczna: | 1649 kJ / 392 kcal |
Tłuszcze: | 8,8 |
z tego nasycone: | 5,5 |
Sacharydy: | 63,7 |
z tego cukry: | 58,2 |
Białka: | 7,6 |
Sól: | 0,02 |
12. 10.