Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

ROBUSTA MEXICO CHIAPAS BIO – kawa ziarnista

Kod: 1674

Plantacyjna robusta o jakości BIO jest odpowiednia na chwile, kiedy potrzebujecie porządnej dawki pobudzenia lub wtedy, gdy macie zamiar trochę poeksperymentować. W pierwszym przypadku zaparzcie ją sobie osobno, w drugim zmieszajcie z którąś z arabik. W filiżance zawsze zetkniecie się z napojem słodkawo karmelowym, lekko czekoladowym i przyjemnie owocowym. Meksykańska robusta jest zbalansowana i bogata smakowo.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
169,6 zł /1000 g 17,0 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Piątku, 24. 5. 2024
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Meksyk
Różnorodność
Różnorodność:
Typica
Region
Region:
Chiapas
Wysokości n.p.m.
Wysokości n.p.m.:
1300-1700m
Smak
Smak:
Czekolada, Karmel, Cytrus
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre
BIO
BIO:
Tak

Skład

100%

Pianka i smak kawy

Kawa ziarnista Robusta Mexico Chiapas BIO charakteryzuje się średnią kwasowością, bogatym aromatem i nutkami czekolady, karmelu oraz cytrusów. W filiżance można spodziewać się gęstej wyższej i zwartej pianki.

Pochodzenie kawy

Chiapas to jeden ze stanów Meksyku, który charakteryzuje się wilgotnym klimatem tropikalnym. W dawnych czasach jego niziny były pokryte lasem deszczowym, który jednak musiał ustąpić miejsca gruntom rolnym. Krzewy kawowca przybyły tutaj w 1954 roku i zadomowiły się w okolicach Veracruz. Kilkadziesiąt lat później pierwsze plantacje pojawiły się również w regionie Chiapas. W bardzo szybkim tempie stał się on największym producentem kawy w Meksyku. Chociaż o meksykańskiej kawie mówi się raczej niewiele, to należy ona do najwyższej jakości odmian o mocnym owocowym profilu. Lokalni farmerzy gospodarują zwykle na małych, górskich plantacjach. Uważa się, że w Meksyku uprawą kawy i jej przetwórstwem zajmuje się około pół miliona ludzi. Meksyk jest także zaliczany do największych na świecie producentów kawy w standardzie BIO. Owoce kawowców są przetwarzane przez przemywanie. Oznacza to, że pracownicy dostarczają zbiory to tak zwanych młynów przetwórczych, gdzie są wsypywane do wody, której prąd przepycha je przez tarki. W ten sposób pozbawiane są skórki i części miąższu otaczającego zielone ziarenka. Kolejnym krokiem jest fermentacja - uwolnione ziarenka są wędrują do beczek z wodą, w których pozostają przez okres do 36 godzin, w tym czasie w naturalny sposób rozpuszczają się resztki miąższu i włókien. Po przepłukaniu kawa jest rozkładana na betonowych płytach i pozostawiana, żeby dobrze wyschła. W trakcie suszenia jest często przegrzebywana, aby nie spleśniała. Po zakończeniu się tego etapu do słowa dochodzi sortowanie i pakowanie. Przyjrzyjmy się jeszcze krótko robuście, która pod pewnymi względami znacząco różni się od arabiki. Roślina Coffea robusta (fachowo Coffea canephora) pochodzi z Afryki Subsaharyjskiej. Dorasta do wysokości 10 metrów, daje wyższe plony niż arabika, jaj ziarenka zawierają więcej kofeiny (2,7 %; arabika 1,5 %) natomiast mniej cukru. Jednocześnie robusta jest mniej podatna na inwazję szkodników i dlatego w trakcie wegetacji wymaga mniej wytwarzanych przemysłowo oprysków i substancji pielęgnacyjnych.

Efekty kawy

Rooibos
Efekty rooibosu

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

  1. Kawę należy zmielić na grubość odpowiadającą wybranemu przygotowaniu kawy.
  2. Na 1 kawę należy użyć przynajmniej 1,5 - 2 łyżeczki (mniej więcej 7g) zmielonej kawy.
  3. Kawę należy zalać wodą o temperaturze 95°C.
Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


BRAZYLIA SANTOS NY2 SSFC 17/18 kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

BRAZYLIA SANTOS NY2 SSFC 17/18 kawa ziarnista

Gorąca Brazylia daje światu nie tylko wspaniałych piłkarzy, surowce mineralne i okazję do podziwiania zabytków kultury. Jest także krajem, który zasłynął eksportem szczególnej kawy o świetnej jakości. Stuprocentowa Arabica Santos NY2 jest klasyką, która nigdy się nie znudzi. Któż, by się oparł czekoladzie i orzechom?  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
110,2 zł /1000 g 11,0 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Piątku, 24. 5. 2024

ROBUSTA INDIA MONSOONED kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

ROBUSTA INDIA MONSOONED kawa ziarnista

Dużo kofeiny, dużo cierpkości. Indyjska robusta to kawa dla dorosłych chłopców i dziewczyn. Docenicie ją podczas długich podróży, męczących narad lub nocnych zmian. Pod ostrym smakiem kryje się czekolada, a pianka jest wystawna. Robustę można użyć jako podstawę dla espresso. Dobrana w odpowiednim stosunku do Arabici tworzy przepyszną mieszankę.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
151,9 zł /1000 g 15,2 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Piątku, 24. 5. 2024

KOLUMBIA EXCELSO MEDELIN EP FANCY ziarnista kawa
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

KOLUMBIA EXCELSO MEDELIN EP FANCY ziarnista kawa

Wyrusz z nami w podróż do wielkich wulkanów wokół zatoki i meandrów, w cieniu bananowych drzew ... na pewno trafisz na pachnące plantacje. Kawa z północnej Kolumbii ma niepowtarzalny urok. Niby bardzo łagodna, ale z pulsującym życiem. Niby słodycz, ale również i kwasowość. Otuli twoje zmysły smakiem kokosa i doda ci energii na cały dzień.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
144,5 zł /1000 g 14,5 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Piątku, 24. 5. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »