Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Kuba Turquino Lavado - kawa ziarnista

Kod: 1742

Kawa kubańska jest jedną z najbardziej aromatycznych i dobrze wyważonych kaw. Ekskluzywna Cuba Turquino Lavado jest wyjątkowa nie tylko dzięki nutom czekolady, miodu, przypraw i tytoniu. Jednocześnie wyróżnia się bardzo niską kwasowością i naprawdę długim posmakiem, który brzmi aksamitnie słodko. Jest to najlepsza kawa, jaką można spróbować z kubańskich plantacji. Uprawiana w takich samych warunkach jak jamajska Blue Mountain, nie dziwi fakt, że jest równie wspaniała i niezwykle popularna wśród miłośników kawy.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
201,9 zł /1000 g 20,2 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Piątku, 27. 5. 2022
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Kuba
Różnorodność
Różnorodność:
Typica
Region
Region:
Turquino
Wysokości n.p.m.
Wysokości n.p.m.:
400-800m
Smak
Smak:
Czekolada, Tytoń
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre

Skład

Arabica 100%

Pianka i smak kawy 

Cuba Turquino Lavado to kawa o wyjątkowo bogatym smaku i przyjemnym aromacie cygar. Jest to słodka kawa, która, choć bardzo mocna w smaku, nie zawiera żadnych śladów kwasowości. Podczas degustacji wyczuwalne są nuty czekolady, miodu, tytoniu i przypraw. Doskonale nadaje się do przygotowywania w dzbanku moka lub w ekspresie ciśnieniowym.

Pochodzenie kawy

Być może wiecie, że gospodarka Kuby opiera się w dużej mierze na eksporcie cukru i tytoniu. Teraz już wiecie, że na liście produktów eksportowych znajduje się również kawa. Poza tym kawa jest niezwykle popularna na Wyspach Karaibskich - Kubańczycy piją ją kilka razy dziennie. Café cubano lub cafecito przygotowuje się na śniadanie, podaje na lunch i na kolację. Żadna wizyta czy spotkanie biznesowe nie jest kompletne bez kawy. Ten szczególny sposób przygotowania może być dla Was  inspiracją, dlatego krótko o nim wspomnimy.

Kawa na Kubie jest zwykle przygotowywana w dzbanku do mokki. Do filiżanki wsypują łyżeczkę cukru trzcinowego, którą posypują świeżo zaparzoną kawą. Energicznie ubijają mieszankę, aż powstanie gęsta piana. Dopiero wtedy wlewa się resztę kawy z dzbanka do mokki. W rezultacie otrzymujemy ciemny, bardzo mocny napój z piękną cremą. Po wlaniu zaparzonego mleka powstaje acortadito.

Warto również zauważyć, że ze względu na trwające od dziesięcioleci embargo USA na handel z Kubą, produkcja kawy w tym kraju spadła do niskiego poziomu. Wydaje się jednak, że wszystko jest na dobrej drodze. Drobni rolnicy kubańscy dbają o swoje plantacje, czego dowodem jest ta doskonała kawa Arabica Cuba Turquino Lavado.

Pierwsze drzewka kawowe pojawiły się na Kubie w 1748 r., ale to Francuzi uciekający przed rewolucją haitańską nadali bieg przemysłowi kawowemu. W latach 90. XIX w. powstało wiele plantacji, głównie na obszarach wysokogórskich. W połowie XIX wieku znaczenie gospodarcze kawy zrównało się z cukrem. Gwałtownie wzrósł nie tylko eksport, ale także krajowe spożycie kawy.

Kuba Turquino Lavado pochodzi z południowo-wschodniej części wyspy, a konkretnie z Gran Parque Nacional Sierra Maestra, który obejmuje pasmo górskie Sierra Maestra. Drzewa kawowe rosną na żyznej glebie, więc nie ma potrzeby nawożenia ich nawozami produkowanymi przemysłowo. Owoce kawy są zbierane ręcznie przez pracowników i przetwarzane przez mycie. W ten sposób wydobywa się z ziaren nuty czekolady i miodu.

Efekty kawy

Arabica
Efekty arabiki

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

  1. Kawę należy zmielić na grubość odpowiadającą wybranemu przygotowaniu kawy.
  2.  Na 1 kawę należy użyć przynajmniej 1,5 - 2 łyżeczki (mniej więcej 7g) zmielonej kawy.
  3.  Kawę należy zalać wodą o temperaturze 95°C.
Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:
2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


PERU ANDES GOLD kawa ziarnista
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

PERU ANDES GOLD kawa ziarnista

Dla tych, którzy zawsze są w pogotowiu, żyją w dużym tempie, ale i dla tych, którzy lubią spędzać czas spokojnie w kawiarni, nigdzie się nie śpiesząc, przynosimy bogate i niepowtarzalne doznania kulinarne. Filiżanka kawy z Ameryki Południowej jest źródłem prawdziwej przyjemności - łączy popularne połączenie słodkiej czekolady i owoców z minimalistycznym orzechowym posmakiem. Niska kwasowość sprawia, że ta 100% Arabica zawiera w sobie przyjemną lekkość.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
123,9 zł /1000 g 12,4 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Piątku, 27. 5. 2022

JAVA JAMPIT A/WP-1X Estates kawa ziarnista
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

JAVA JAMPIT A/WP-1X Estates kawa ziarnista

"Odświeża pamięć i oczyszcza skórę," tak zdefiniował kawę tysiąc lat temu średniowieczny perski uczony Ibn Sina. W Europie na początku była sprzedawana jako lekarstwo i nie każdy mógł sobie pozwolić na jej kupno. Dopiero, gdy na rynek trafiło więcej kawy, cena się obniżyła. Orzeźwiający napój stał się wielkim bestsellerem. Obecnie możemy wybierać spośród wielu rodzajów – dziś na przykład wyjątkową delikatność z wyspy Jawa. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
200,2 zł /1000 g 20,0 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Piątku, 27. 5. 2022

15% ZNIŻKA
KUBA SERRANO SUPERIOR kawa ziarnista
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

KUBA SERRANO SUPERIOR kawa ziarnista

Bajka dla smakoszy! Ta kawa plantacyjna z południowego wybrzeża Kuby może pochwalić się prawie zerową kwasowością i pełnym smakiem o widocznym czekoladowym i karmelowym zabarwieniu. Pasmo górskie Sierra Maestra, w którym się urodziła, dało jej słodki zapach miodu i cukru trzcinowego. Kiedy jej spróbujecie, odkryjecie w niej nuty dymu i rumu kubańskiego.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
153,9 zł /1000 g 130,8 zł /1000 g 13,1 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Piątku, 27. 5. 2022
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »