Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Kuba Turquino Lavado - kawa ziarnista

Kod: 1742

Kawa kubańska jest jedną z najbardziej aromatycznych i dobrze wyważonych kaw. Ekskluzywna Kuba Turquino Lavado jest wyjątkowa nie tylko dzięki nutom czekolady, miodu, przypraw i tytoniu. Jednocześnie wyróżnia się bardzo niską kwasowością i naprawdę długim posmakiem, który brzmi aksamitnie słodko. Jest to najlepsza kawa, jaką można spróbować z kubańskich plantacji. Uprawiana w takich samych warunkach jak jamajska Blue Mountain, nie dziwi fakt, że jest równie wspaniała i niezwykle popularna wśród miłośników kawy.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
228,5 zł /1000 g 22,8 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 25. 4. 2024
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Kuba
Różnorodność
Różnorodność:
Typica
Region
Region:
Turquino
Wysokości n.p.m.
Wysokości n.p.m.:
400-800m
Smak
Smak:
Czekolada, Tytoń
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre

Skład

Arabica 100%

Pianka i smak kawy 

Kuba Turquino Lavado to kawa o wyjątkowo bogatym smaku i przyjemnym aromacie cygar. Jest to słodka kawa, która, choć bardzo mocna w smaku, nie zawiera żadnych śladów kwasowości. Podczas degustacji wyczuwalne są nuty czekolady, miodu, tytoniu i przypraw. Doskonale nadaje się do przygotowywania w dzbanku moka lub w ekspresie ciśnieniowym.

Pochodzenie kawy

Być może wiecie, że gospodarka Kuby opiera się w dużej mierze na eksporcie cukru i tytoniu. Teraz już wiecie, że na liście produktów eksportowych znajduje się również kawa. Poza tym kawa jest niezwykle popularna na Wyspach Karaibskich - Kubańczycy piją ją kilka razy dziennie. Café cubano lub cafecito przygotowuje się na śniadanie, podaje na lunch i na kolację. Żadna wizyta czy spotkanie biznesowe nie jest kompletne bez kawy. Ten szczególny sposób przygotowania może być dla Was  inspiracją, dlatego krótko o nim wspomnimy.

Kawa na Kubie jest zwykle przygotowywana w dzbanku do mokki. Do filiżanki wsypują łyżeczkę cukru trzcinowego, którą posypują świeżo zaparzoną kawą. Energicznie ubijają mieszankę, aż powstanie gęsta piana. Dopiero wtedy wlewa się resztę kawy z dzbanka do mokki. W rezultacie otrzymujemy ciemny, bardzo mocny napój z piękną cremą. Po wlaniu zaparzonego mleka powstaje acortadito.

Warto również zauważyć, że ze względu na trwające od dziesięcioleci embargo USA na handel z Kubą, produkcja kawy w tym kraju spadła do niskiego poziomu. Wydaje się jednak, że wszystko jest na dobrej drodze. Drobni rolnicy kubańscy dbają o swoje plantacje, czego dowodem jest ta doskonała kawa Arabica Kuba Turquino Lavado.

Pierwsze drzewka kawowe pojawiły się na Kubie w 1748 r., ale to Francuzi uciekający przed rewolucją haitańską nadali bieg przemysłowi kawowemu. W latach 90. XIX w. powstało wiele plantacji, głównie na obszarach wysokogórskich. W połowie XIX wieku znaczenie gospodarcze kawy zrównało się z cukrem. Gwałtownie wzrósł nie tylko eksport, ale także krajowe spożycie kawy.

Kuba Turquino Lavado pochodzi z południowo-wschodniej części wyspy, a konkretnie z Gran Parque Nacional Sierra Maestra, który obejmuje pasmo górskie Sierra Maestra. Drzewa kawowe rosną na żyznej glebie, więc nie ma potrzeby nawożenia ich nawozami produkowanymi przemysłowo. Owoce kawy są zbierane ręcznie przez pracowników i przetwarzane przez mycie. W ten sposób wydobywa się z ziaren nuty czekolady i miodu.

Efekty kawy

Arabica
Efekty arabiki

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

  1. Kawę należy zmielić na grubość odpowiadającą wybranemu przygotowaniu kawy.
  2.  Na 1 kawę należy użyć przynajmniej 1,5 - 2 łyżeczki (mniej więcej 7g) zmielonej kawy.
  3.  Kawę należy zalać wodą o temperaturze 95°C.
Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


KUBA SERRANO SUPERIOR kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

KUBA SERRANO SUPERIOR kawa ziarnista

Bajka dla smakoszy! Ta kawa plantacyjna z południowego wybrzeża Kuby może pochwalić się prawie zerową kwasowością i pełnym smakiem o widocznym czekoladowym i karmelowym zabarwieniu. Pasmo górskie Sierra Maestra, w którym się urodziła, dało jej słodki zapach miodu i cukru trzcinowego. Kiedy jej spróbujecie, odkryjecie w niej nuty dymu i rumu kubańskiego.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
170,4 zł /1000 g 17,0 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 25. 4. 2024

KUBA ALTURA LAVADO EXCLUSIVE
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

KUBA ALTURA LAVADO EXCLUSIVE

Karaiby, cygara, rum ... Co jeszcze trzeba więcej wiedzieć o Kubie? Że tam rośnie doskonała kawa! W górach Sierra Maestra w południowo-wschodniej części wyspy jest uprawiana przez drobnych rolników. Dziewięćdziesiąt procent kubańskiej kawy pochodzi z zalesionych wzgórz rozłożonych wśród dolin dzikich rzek. Cudowne siedliska krasowe są obecnie chronione w ramach parków narodowych. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
235,8 zł /1000 g 23,6 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 25. 4. 2024

BRAZYLIA DOLCE DIAMANTINA - kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

BRAZYLIA DOLCE DIAMANTINA - kawa ziarnista

W obszarze, w którym narodziła się ta kawa, oprócz dzikiej przyrody można podziwiać diamenty. Tak, niektóre lokalizacje w brazylijskim Cerrado słyną z rzadkich minerałów. Podobnie jak ziarna kawy, które są jednymi z najbardziej poszukiwanych na świecie. Idealna Dolce Diamantina zachwyci również Wasze kubki smakowe - z charakterystyczną słodyczą, dobrym ciałem i delikatnym orzechowym zakończeniem. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
151,9 zł /1000 g 15,2 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 25. 4. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »