Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

BRAZYLIA POCOS DE CALDAS BIO - kawa ziarnista

Kod: 1524
Ocena: doskonały, 1 recenzje

Być może nie ma kraju, w którym kawa miałaby tak uprzywilejowaną pozycję. Brazylia uważa ją za tradycyjny napój; kawa serwowana jest na spotkaniu biznesowym, w restauracji lub na plaży. Mocna, gorąca i słodka. Jeśli jednak przygotujecie ją z ziaren regionu Minas Gerais, dowiecie się, jak dosłownie kawa może być „kolorowa”. Będziecie cieszyć się tonami miodu, czekolady, winogron i kwiatów.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
202,3 zł /1000 g 20,2 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 8. 6. 2023
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Brazylia
Różnorodność
Różnorodność:
Bourbon
Region
Region:
Minas Gerais
Wysokości n.p.m.
Wysokości n.p.m.:
1196m
Smak
Smak:
Czekolada, Miód
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre
BIO
BIO:
Tak

Skład

Arabica 100%

Pianka i smak kawy

Kawa ziarnista Brazylia Pocos de Caldas Minas Gerais BIO należy do słodszych kaw i bardzo  bogatych w smaku. Jest zrównoważona, a jednak rozpoznacie w niej wiele niuansów - od miodu po winogrona i egzotyczne kwiaty i ostry cedr. Wszystko to jest jakby polane odrobiną mleka i posypane gorzką czekoladą.

Pochodzenie kawy

Pocos de Caldas to miasto położone w regionie Minas Gerais, w południowo-wschodniej Brazylii. Region ten jest większy sam w sobie niż cała Hiszpania i jest podzielony na kilka stref z geograficznego i kulturowego punktu widzenia. W południowo-zachodniej części w 1872 r. założono miasto Pocos de Caldas, dziś liczącą około 166 tys. mieszkańców. Pierwotni indianie Cataguases zostali wypędzeni przez poszukiwaczy złota. Po odkryciu gorących źródeł, które są w mieście, Pocos de Caldas stało się ważnym uzdrowiskiem odwiedzanym przez ludzi z całego kraju.

Oprócz źródeł, okolicę przyciągają również parki i ogrody, a na pewno warto odwiedzić górę São Domingos, która oferuje wspaniałe widoki na otaczający krajobraz. Główną atrakcją pozostaje jednak woda, zarówno rzeki termalne, jak i lokalne. Zaopatruje nie tylko uzdrowiska, ale także liczne fontanny. Przemysł spa związany jest z produkcją mydła i produktów szklanych o międzynarodowej renomie.

Klimat charakteryzuje się suchymi zimami i łagodnymi latami. Zima ze średnią temperaturą 15 ° C występuje od kwietnia do września, lato przychodzi w październiku, z temperaturą około 21 ° C. Średnie roczne opady wynoszą około 1 430 mm.

Kawowce można znaleźć prawie wszędzie w regionie Minas Gerais. Niektóre plantacje zajmują się uprawą kawy w rolnictwie ekologicznym, tj. bez użycia produkowanych przemysłowo nawozów i środków pielęgnacyjnych. Taka kawa cieszy się dużym zainteresowaniem na rynku, jej produkcję wspierają programy rządowe i międzynarodowe. Nic dziwnego, że coraz więcej rolników zaczyna na to zwracać uwagę.

Jeden z najnowocześniejszych zakładów przetwórczych w regionie znajduje się w Pocos de Caldas. Szczyt sezonu przypada między czerwcem a wrześniem, kiedy kawa zbierana jest w Brazylii. Do przetwarzania czerwonych owoców kawy służy tak zwana metoda mokra. W dużych pojemnikach wypełnionych wodą owoce kawy są mechanicznie usuwane ze skóry i części miąższu. Następnie są one fermentowane (ponownie w kadziach z wodą) przez kilka dni, co całkowicie rozkłada miazgę i uwalnia ziarna kawy. Jest on ostatecznie potrzebny do wyschnięcia. Zanim kawa wejdzie na rynek, przez kilka dni spoczywa w workach jutowych.

Brazylia produkuje około jednej trzeciej kawy na świecie. Plantacje zajmują powierzchnię około 27 000 km2 i znajdują się głównie w południowo-wschodnich regionach Minas, Gerais, São Paulo i Paraná.

Efekty kawy

Arabica
Efekty arabiki

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

  1. Kawę należy zmielić na grubość odpowiadającą wybranemu przygotowaniu kawy.
  2. Na 1 kawę należy użyć przynajmniej 1,5 - 2 łyżeczki (mniej więcej 7g) zmielonej kawy.
  3. Kawę należy zalać wodą o temperaturze 95°C.
Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

14. 10.

Ocena: doskonały
Dopiero zaczynam przygodę z kawami w jakości bio i muszę przyznać, że ta kawa jest bardzo dobra.
2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


BRAZYLIA YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

BRAZYLIA YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA

Bardzo dobra, bardzo pachnąca i słodka jak czekolada. Kawa z popularnej brazylijskiej plantacji Fazenda da Lagoa (Farm w pobliżu jeziora) jest jedną z najbardziej popularnych na świecie. Dojrzewa w łonie lasów deszczowych, w otoczeniu gór i jezior krystalicznych.  Palenie kawy musi być umiarkowanie intensywne, aby zachować jej „gładkie ciało“ i owocowy aromat.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
186,0 zł /1000 g 18,6 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 8. 6. 2023

KOLUMBIA EXCELSO MEDELIN kawa ziarnista BIO
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

KOLUMBIA EXCELSO MEDELIN kawa ziarnista BIO

 Kiedy trzymasz w ręce filiżankę aromatycznej kawy, pomyśl o tych wszystkich, którzy pracują na tym, byś mógł spróbować tego smakołyku. Pomyśl o rolnikach i ich rodzinach, zbieraczach kawy, robotnikach, kierowcach, handlowcach z dalekiej Ameryki Południowej wędrowały przez kilka tygodni do nas ziarna kawy. Dorastała na zboczach Andów, w regionie Pedregal słynącego z żyznej gleby. Jej intensywność jest pełna o zrównoważonym smaku i delikatnym aromacie.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
209,2 zł /1000 g 20,9 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 8. 6. 2023

EL SALVADOR BIO SHG EP Finca Las Nube – Micro Lot
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

EL SALVADOR BIO SHG EP Finca Las Nube – Micro Lot

Co to jest Las Nubes? Ogromna plantacja położona wysoko w górach. W roku 2005 została zniszczona przez erupcję wulkanu Ilamatepec, jednak po kilku latach udało się ją wskrzesić. Było to dobre posunięcie, ponieważ w innym przypadku nie wiedzielibyśmy, jak fantastycznie smakuje kawa z zachodniej części Salwadoru. Na szczęście nie pozbawiono nas tej możliwości. Ten, kto jej skosztuje, potwierdzi, że jest słodka, miodowo czekoladowa jak również lekko owocowa. Krótko mówiąc,… Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Wysyłając psa detektywa wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »