Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

BRAZYLIA POCOS DE CALDAS BIO - kawa ziarnista

Kod: 1524
Ocena: doskonały, 1 recenzje

Być może nie ma kraju, w którym kawa miałaby tak uprzywilejowaną pozycję. Brazylia uważa ją za tradycyjny napój; kawa serwowana jest na spotkaniu biznesowym, w restauracji lub na plaży. Mocna, gorąca i słodka. Jeśli jednak przygotujecie ją z ziaren regionu Minas Gerais, dowiecie się, jak dosłownie kawa może być „kolorowa”. Będziecie cieszyć się tonami miodu, czekolady, winogron i kwiatów.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
202,3 zł /1000 g 20,2 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Środy, 24. 4. 2024
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Brazylia
Różnorodność
Różnorodność:
Bourbon
Region
Region:
Minas Gerais
Wysokości n.p.m.
Wysokości n.p.m.:
1196m
Smak
Smak:
Czekolada, Miód
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre
BIO
BIO:
Tak

Skład

Arabika BIO 100%

Pianka i smak kawy

Kawa ziarnista Brazylia Pocos de Caldas Minas Gerais BIO należy do słodszych kaw i bardzo  bogatych w smaku. Jest zrównoważona, a jednak rozpoznacie w niej wiele niuansów - od miodu po winogrona i egzotyczne kwiaty i ostry cedr. Wszystko to jest jakby polane odrobiną mleka i posypane gorzką czekoladą.

Pochodzenie kawy

Pocos de Caldas to miasto położone w regionie Minas Gerais, w południowo-wschodniej Brazylii. Region ten jest większy sam w sobie niż cała Hiszpania i jest podzielony na kilka stref z geograficznego i kulturowego punktu widzenia. W południowo-zachodniej części w 1872 r. założono miasto Pocos de Caldas, dziś liczącą około 166 tys. mieszkańców. Pierwotni indianie Cataguases zostali wypędzeni przez poszukiwaczy złota. Po odkryciu gorących źródeł, które są w mieście, Pocos de Caldas stało się ważnym uzdrowiskiem odwiedzanym przez ludzi z całego kraju.

Oprócz źródeł, okolicę przyciągają również parki i ogrody, a na pewno warto odwiedzić górę São Domingos, która oferuje wspaniałe widoki na otaczający krajobraz. Główną atrakcją pozostaje jednak woda, zarówno rzeki termalne, jak i lokalne. Zaopatruje nie tylko uzdrowiska, ale także liczne fontanny. Przemysł spa związany jest z produkcją mydła i produktów szklanych o międzynarodowej renomie.

Klimat charakteryzuje się suchymi zimami i łagodnymi latami. Zima ze średnią temperaturą 15 ° C występuje od kwietnia do września, lato przychodzi w październiku, z temperaturą około 21 ° C. Średnie roczne opady wynoszą około 1 430 mm.

Kawowce można znaleźć prawie wszędzie w regionie Minas Gerais. Niektóre plantacje zajmują się uprawą kawy w rolnictwie ekologicznym, tj. bez użycia produkowanych przemysłowo nawozów i środków pielęgnacyjnych. Taka kawa cieszy się dużym zainteresowaniem na rynku, jej produkcję wspierają programy rządowe i międzynarodowe. Nic dziwnego, że coraz więcej rolników zaczyna na to zwracać uwagę.

Jeden z najnowocześniejszych zakładów przetwórczych w regionie znajduje się w Pocos de Caldas. Szczyt sezonu przypada między czerwcem a wrześniem, kiedy kawa zbierana jest w Brazylii. Do przetwarzania czerwonych owoców kawy służy tak zwana metoda mokra. W dużych pojemnikach wypełnionych wodą owoce kawy są mechanicznie usuwane ze skóry i części miąższu. Następnie są one fermentowane (ponownie w kadziach z wodą) przez kilka dni, co całkowicie rozkłada miazgę i uwalnia ziarna kawy. Jest on ostatecznie potrzebny do wyschnięcia. Zanim kawa wejdzie na rynek, przez kilka dni spoczywa w workach jutowych.

Brazylia produkuje około jednej trzeciej kawy na świecie. Plantacje zajmują powierzchnię około 27 000 km2 i znajdują się głównie w południowo-wschodnich regionach Minas, Gerais, São Paulo i Paraná.

Efekty kawy

Arabica
Efekty arabiki

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

  1. Kawę należy zmielić na grubość odpowiadającą wybranemu przygotowaniu kawy.
  2. Na 1 kawę należy użyć przynajmniej 1,5 - 2 łyżeczki (mniej więcej 7g) zmielonej kawy.
  3. Kawę należy zalać wodą o temperaturze 95°C.
Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

14. 10.

Ocena: doskonały
Dopiero zaczynam przygodę z kawami w jakości bio i muszę przyznać, że ta kawa jest bardzo dobra.

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


KOLUMBIA EXCELSO MEDELIN kawa ziarnista BIO
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

KOLUMBIA EXCELSO MEDELIN kawa ziarnista BIO

 Kiedy trzymasz w ręce filiżankę aromatycznej kawy, pomyśl o tych wszystkich, którzy pracują na tym, byś mógł spróbować tego smakołyku. Pomyśl o rolnikach i ich rodzinach, zbieraczach kawy, robotnikach, kierowcach, handlowcach z dalekiej Ameryki Południowej wędrowały przez kilka tygodni do nas ziarna kawy. Dorastała na zboczach Andów, w regionie Pedregal słynącego z żyznej gleby. Jej intensywność jest pełna o zrównoważonym smaku i delikatnym aromacie.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
209,2 zł /1000 g 20,9 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Środy, 24. 4. 2024

ETHIOPIA DJIMMAH BIO kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

ETHIOPIA DJIMMAH BIO kawa ziarnista

Prosto z ojczyzny kawy, górzystego krajobrazu wokół Wielkich Jezior, przynosimy szlachetną królową. Na etiopskim rynku kawa jest niezastąpiona. Nasze doświadczenie jest jednoznaczne: Etiopia Djimmah BIO jest harmonijna, pełna, lekko kwiatowa z aromatem winorośli. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
180,8 zł /1000 g 18,1 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Środy, 24. 4. 2024

INDONESIE SULAWESI SULOTCO ESTATE BIO - kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

INDONESIE SULAWESI SULOTCO ESTATE BIO - kawa ziarnista

Indonezja jest trzecim największym producentem kawy na świecie. Na niekończące się plantacje krzewów kawowca natkniecie się w trakcie włóczęgi po wyspach Jawa, Sumatra i Sulawesi. Właśnie na jego górzystym południu rozciąga się okręg Toraja. Sadzenie krzewów kawowca, uprawa i zbiory wymagają od lokalnych plantatorów dużego poświęcenia. Dlatego w tym miejscu rodzi się pełna arabika, o smaku czekoladowo-owocowym, w jakości BIO. Popularna wszędzie, ale najbardziej w Japonii. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
190,6 zł /1000 g 19,1 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Środy, 24. 4. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »