Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-17 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

UGANDA AA MOUNT RWENZORI kawa ziarnista

Kod: 1161

Na samym szczycie jest królestwo śniegu i lodu. Ale pod Ruwenzori Mountains we wschodniej równikowej Afryce zieleniają się lasy deszczowe i płyną niebieskie rzeki i strumienie. Większość obszaru  zajmują fascynujące wzgórza. Jest to obszar uznany za park narodowy. Gdzieś tam na wysokości 1000 metrów, rolnicy uprawiają kawowce owocujące kawą bogatego i harmonijnego smaku. Świeżo palona Arabica marki AA jednym łykiem was zaprowadzi pod afrykańskie lodowce.

Aktualnie niedostępny
Paczkomat 10,0 zł
DPD 11,0 zł
Duże opakowanie:
84,0 zł brutto
46,2 zł brutto
27,2 zł brutto
Małe opakowanie:
15,2 zł brutto
9,8 zł brutto
Wysyłając psa detektywa wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Uganda
Różnorodność
Różnorodność:
Typica
Region
Region:
Rwenzori
Wysokość nad poziomem morza
Wysokość nad poziomem morza:
1900m
Smak
Smak:
Owoce z nugatem
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre

Skład

Arabica 100%

Pianka i smak kawy

Plantacyjna kawa Uganda AA Ruwenzori zadowoli fanów napojów o umiarkowanej kwasowości i bogatego, owocowego smaku. W smaku można poczuć odcień prażonych orzechów z nugatem. Mówi się, że dokładnie tak smakuje i pachnie Afryka Środkowa - kolorowo, ale delikatnie i harmonijnie. Cieszyć się można także zwartą, średnio-wysoką pianą.

Pochodzenie kawy

Eksperci twierdzą, że kawa z Ugandy ma wielką przyszłość. Jeśli nie słyszeliście o niej do teraz, może was interesować jej pochodzenie. Uganda graniczy z Kenią, Południowym Sudanem, Demokratyczną Republiką Kongo, Rwandą i Tanzanią. Jej nazwa pochodzi od rodzimego Buganda i często określana jest jako Perła Afryki. Znajduje się w dorzeczu Nilu, który jest zasilany przez jedną z rzek spływających z lodowców w Ruwenzori Mountains.

Większość obszaru Ugandy to ogromne wody powierzchniowe (jeziora Kyoga, Albert, Edward, George, Victoria). Jeśli chodzi o naturalną przyrodę, wystarczy wspomnieć, że na terytorium Ugandy istnieje 60 obszarów chronionych, w tym 10 parków narodowych. Ta stabilność ekologiczna według naukowców jest zagrożona przez globalne ocieplenie planety.

Klimat jest oczywiście tropikalny. W obszarach objętych dżunglą opady występuje przez cały rok, na północy na odwrót długa jest pora sucha.

Mount Ruwenzori (Rwenzori Mountains), od której pochodzi nazwa kawy, leży na granicy oddzielającą Ugandę i Demokratyczną Republikę Kongo. Jego najwyższe szczyty (ponad 5000 m n.p.m.) są trwale pokryte śniegiem i lodem. Kto, by chciał wspinać się do podnóża gór, przeszedłby przez tropikalne lasy deszczowe, alpejskie łąki, górskim lasem, strefą bambusów i wrzosowisk. Wreszcie stanąłby na jednym z 43 lodowców, obejmującym 7,5 km2.

Kawowce w Ugandzie są uprawiane na glebie wulkanicznej w cieniu drzew. Zazwyczaj ziarna zbierane są od marca do kwietnia i od sierpnia do listopada. Ich owoce przetwarzane są metodą na mokro i suszą się na słońcu. O jakość kawy troszczy się Ugandyjska Asocjacja Kawy, która zapewnia także przetwarzanie i sprzedaż na rynkach. Kawa jest dla Ugandy najważniejszym towarem eksportowym.

AA marka kawy odnosi się do wyjątkowo dużych ziaren.

Efekty kawy

Arabica
Efekty arabiki

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

Należy zmielić kawę bezpośrednio przed użyciem zgodnie z wybranym gatunkiem kawy.

Na jedną kawę należy użyć 1,5 - 2 łyżeczki (około 7 gramów) zmielonej kawy.

Zalać wrzącą wodą i przez około 5 minut pozostawić do zaparzenia.

Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


PERU ANDES kawa ziarnista
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

PERU ANDES kawa ziarnista

Dla tych, którzy zawsze są w pogotowiu, żyją w dużym tempie, ale i dla tych, którzy lubią spędzać czas spokojnie w kawiarni, nigdzie się nie śpiesząc, przynosimy bogate i niepowtarzalne doznania kulinarne. Filiżanka kawy z Ameryki Południowej jest źródłem prawdziwej przyjemności - łączy popularne połączenie słodkiej czekolady i owoców z minimalistycznym orzechowym posmakiem. Niska kwasowość sprawia, że ta 100% Arabica zawiera w sobie przyjemną lekkość.  Więcej na szczegółach produktu
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Środy, 21. 11. 2018
Duże opakowanie:
80,3 zł brutto
44,3 zł brutto
26,2 zł brutto
Małe opakowanie:
14,7 zł brutto
9,5 zł brutto
Zemleć:

BURUNDI kawa ziarnista
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

BURUNDI kawa ziarnista

Masz ochotę na trochę egzotyki? Cytrus i cynamon owinięty zawojem kawy zostały sprowadzone z serca Afryki. Tropical Burundi leży na północno-wschodnim brzegu jeziora Tanganika, kawa jest głównym towarem eksportowym. Lokalni rolnicy poświęcają szczególną uwagę jej jakości, o czym świadczy sto procent Arabici.  Więcej na szczegółach produktu
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Środy, 21. 11. 2018
Duże opakowanie:
100,3 zł brutto
54,3 zł brutto
31,8 zł brutto
Małe opakowanie:
17,3 zł brutto
11,2 zł brutto
Zemleć:

Przeglądaliście


HONDURAS GEISHA SANTA BARBARA TRINIDAT - Micro Lot
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

HONDURAS GEISHA SANTA BARBARA TRINIDAT - Micro Lot

Świeżo uprażymy i dostarczymy do Środy, 21. 11. 2018
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Obsługa klienta
Dla partnerów

Prezent przy każdym zakupie | Warunki dla firm | Zniżka za pierwszy zakup »