Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

KOLUMBIA SUPREMO MEDELIN ANDEANO ziarnista kawa

Kod: 14
Ocena: doskonały, 3 recenzje

Sto procent Arabica, sto procent doświadczenie degustacyjne!  Elegancka Kolumbia Supremo Medelin przygotuje niezapomniane spotkanie  egzotycznych owoców i czekolady. Chociaż mocna i aromatyczna, jednak delikatna i harmonizująca. Ekskluzywne i regularne ziarna kawy są palone do ciemnego koloru, tworząc delikatne i atrakcyjne olejki zapachowe.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
154,7 zł /1000 g 15,5 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 25. 4. 2024
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Kolumbia
Różnorodność
Różnorodność:
Bourbon
Region
Region:
Villa Maria
Wysokości n.p.m.
Wysokości n.p.m.:
2180m
Smak
Smak:
Czekolada, Owoce
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre

Skład

Arabica 100%

Pianka i smak kawy

Kolumbię Supremo Medelin zazwyczaj charakteryzuje delikatność jedwabiu, jest odpowiednia do picia przez cały dzień. Znakiem właściwie podanej Arabici jest cienka i płynna pianka bez większych pęcherzyków powietrza. Dodatkowo kawa ma kwasowość, która jest delikatnie połączona z czekoladą i posmakiem owoców. Jest silna, mocna z pełną konsystencją.

Pochodzenie kawy

Kolumbia jest jednym z największych na świecie producentów plantacyjnej kawy. Ponad pół miliona drobnych rolników dba o rozległe plantacje od Andów do Kordylierów. Kawa uprawiana jest na nizinach u podnóża wzgórza, ale również stosunkowo wysoko w górach. Dlatego może byćśrednio kwaśna lub mniej kwaśna, ale nie ma bardziej zrównoważonej w smaku kawy niż kolumbijska - niekiedy orzechowa, niekiedy z nutami owocowymi, zawsze bogata i aromatyczna.

Medelin jest aglomeracją w dolinie leżącej w środkowej części Andów. Istnieje tutaj mała rodzinna prosperująca firma - Villa Maria, która specjalizuje się w produkcji bardzo wysokiej jakości kawy. Przychody mniejszych plantacji nie są zdumiewające, ale jakość jest bezsporna i dobrze znana wśród wszystkich światowych palarni. Jagody roślin kawy (kawa arabska) zbiera się w drugiej połowie roku, w okresie od września do grudnia. Po zebraniu jagód przetwarzane są tak zwaną metodą mokrą, kiedy jagody wlewa się do wody (słaba, mniej jakościowa jest zebrana z powierzchni, a pozostała część opada na dno), przepuszcza się przez płytki, gdzie dochodzi do zgniatania (w celu usunięcia skórki i miąższu) i następuje fermentacja. W gospodarstwie Villa Maria kawę fermentuje się nocą. A następnie suszy się na tarasach i dosusza w suszarniach. Przedsiębiorstwo jest uznawane dzięki indywidualnemu podejściu do każdego zbioru, ale również dla ochrony środowiska, która jest obowiązkiem gospodarstwa ekologicznego.

Miasto położone jest na terenie niezwykłej różnorodności biologicznej, więc rolnicy wykupili sąsiednie tereny, które nie są uprawiane, by udało się w przyszłości utrzymać nienaruszoną przyrodę.

Efekty kawy

Arabica
Efekty arabiki

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

  1. Należy zmielić kawę bezpośrednio przed użytkiem zgodnie z wybranym gatunkiem kawy.
  2. Na jedną kawę, należy użyć co najmniej 1,5 - 2 łyżeczki (około 7 gramów) zmielonej kawy.
  3. Zalać wodą o temperaturze około 95 ° C.
Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

22. 10.

Ocena: doskonały
Uwielbiam tę kawę. Polecam.

4. 10.

Ocena: doskonały
Próbowaliśmy z mężem już różne kawy z Państwa asortymentu, ale ta kawa jest naszym faworytem! Jest delikatna, pyszna i bardzo smaczna, a jak niesamowicie pachnie!!! Państwa usługi są bezkonkurencyjne, zamówienie jest za każdym razem realizowane bardzo szybko. Bardzo się cieszymy, że możemy u Państwa zamawiać. Pozdrawiamy Marzena i Ryszard

22. 6.

Ocena: doskonały
Rewelacyjna kawa! W swych latach uważam się już za konesera kawy, a ta jest absolutnie wyjątkowa i dla łagodny smak czekolady jest aż smakołykiem. Zostawiam wysłać sobie kawę w całości, lubię ją sam sobie zemleć i dlatego mogę zobaczyć jak wyglądają całe ziarna. Ta Kolumbijska kawa ma regularne ziarna i jest odpowiednio prażona.

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


BRAZYLIA SANTOS NY2 SSFC 17/18 kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

BRAZYLIA SANTOS NY2 SSFC 17/18 kawa ziarnista

Gorąca Brazylia daje światu nie tylko wspaniałych piłkarzy, surowce mineralne i okazję do podziwiania zabytków kultury. Jest także krajem, który zasłynął eksportem szczególnej kawy o świetnej jakości. Stuprocentowa Arabica Santos NY2 jest klasyką, która nigdy się nie znudzi. Któż, by się oparł czekoladzie i orzechom?  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
110,2 zł /1000 g 11,0 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 25. 4. 2024

PERU ANDES GOLD kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

PERU ANDES GOLD kawa ziarnista

Dla tych, którzy zawsze są w pogotowiu, żyją w dużym tempie, ale i dla tych, którzy lubią spędzać czas spokojnie w kawiarni, nigdzie się nie śpiesząc, przynosimy bogate i niepowtarzalne doznania kulinarne. Filiżanka kawy z Ameryki Południowej jest źródłem prawdziwej przyjemności - łączy popularne połączenie słodkiej czekolady i owoców z minimalistycznym orzechowym posmakiem. Niska kwasowość sprawia, że ta 100% Arabica zawiera w sobie przyjemną lekkość.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
140,4 zł /1000 g 14,0 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 25. 4. 2024

KUBA SERRANO SUPERIOR kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

KUBA SERRANO SUPERIOR kawa ziarnista

Bajka dla smakoszy! Ta kawa plantacyjna z południowego wybrzeża Kuby może pochwalić się prawie zerową kwasowością i pełnym smakiem o widocznym czekoladowym i karmelowym zabarwieniu. Pasmo górskie Sierra Maestra, w którym się urodziła, dało jej słodki zapach miodu i cukru trzcinowego. Kiedy jej spróbujecie, odkryjecie w niej nuty dymu i rumu kubańskiego.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
170,4 zł /1000 g 17,0 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 25. 4. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »