Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

SALWADOR SHG FINCA LOS NARANJOS - Micro Lot

Kod: 714
Ocena: bardzo dobra, 1 recenzje

Salwador to środkowoamerykański kraj na wybrzeżu Pacyfiku szczególnie dba o swoje wyjątkowe uprawy. Oczywistym przykładem jest ten mikrolot z plantacji na zboczu wulkanu. Jedna z najbardziej niezwykłych kaw wysokogórskich na świecie smakuje jak mleczna czekolada....

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
226,4 zł /1000 g 22,6 zł /100 g
Dostarczymy do Piątku, 29. 9. 2023
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Salwador
Różnorodność
Różnorodność:
Bourbon
Region
Region:
Sonsonate, Juayúa
Wysokości n.p.m.
Wysokości n.p.m.:
1500
Smak
Smak:
Czekolada, Orzech laskowy
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre

Skład

Arabica 100%

PIANKA I SMAK KAWY

Mikrolot El Salvador SHG Finca Los Naranjos charakteryzuje się wspaniałym smakiem mlecznej czekolady i rzadkim, charakterystycznym aromatem. Filiżanka dostarcza bogatych doznań z akcentem orzechów laskowych, kwasowość jest niska. Kawa jest bardzo gładka, idealna do espresso.

POCHODZENIE KAWY

O wyjątkowości tej niepowtarzalnej partii świadczy skrót SHG w jej nazwie. Jest to skrót od Strictly High Growing, czyli kawy uprawianej wyłącznie w warunkach wysokogórskich. Oznacza to 1000-2000 m nad poziomem morza. Taka kawa dojrzewa wolniej, więc jej smak jest bardziej zwarty i zrównoważony.

Rodzinne gospodarstwo tonie w zieleni pokrywającej wulkan o tej samej nazwie. Można ją znaleźć pomiędzy miastami Los Naranjos i Juayúa, około godziny jazdy od drugiego co do wielkości miasta Salwadoru, Santa Ana. Drzewa kawowe rosną w cieniu cyprysów, dość wysoko nad morzem. Dzięki temu owoc ten ma swoje ekskluzywne właściwości i przydomek - jedna z najbardziej niezwykłych kaw na świecie.


Kawa jest zbierana wyłącznie ręcznie na farmie. Dzięki temu zbierane są tylko dojrzałe owoce, a jednocześnie unika się uszkodzeń drzewek kawowych. Czerwone wiśnie kawowe muszą być przetworzone w ciągu 24 godzin. Pomimo tego, że farma posiada rozbudowany system dróg wodnych i zbiorników, tzw. (fully-washed, wet-processed), przetwarzana na mokro jest procesem uciążliwym i wymagającym. Może to zepsuć całe zbiory. Ale kiedy kawa jest myta przez doświadczonego i odpowiedzialnego rolnika, kawa na końcu procesu jest bogata w owocowe podteksty, czysta i cudownie intensywna.

Owoce drzewa kawowego są najpierw wsypywane do dużych zbiorników z wodą. Są one przepuszczane przez specjalne urządzenia, które pozbawiają je miąższu i skórki. Obłuskane ziarna trafiają do kadzi fermentacyjnych, gdzie przebywają do 36 godzin. Woda uwalnia enzymy, które rozbijają lepką warstwę i jednocześnie pozbywają się ziaren z pergaminowego pokrycia. Fermentacja jest ściśle monitorowana - kierownik plantacji nadzoruje temperaturę kadzi i czas jej trwania. Ostatnim etapem jest suszenie. Mikrolot El Salvador SHG Finca Los Naranjos był suszony na słonecznych tarasach. Pracownicy rozrzucają ziarna kawy na betonowych powierzchniach i okresowo grabią je i obracają. W nocy i w przypadku deszczu tarasy muszą być przykryte plandekami, aby zapobiec zawilgoceniu kawy.

Każdy zainteresowany degustacją mikrolotu powinien wiedzieć, że El Salvador SHG Finca Los Naranjos to odmiana kawy Bourbon Arabica. Rolnik uprawia własne młode sadzonki, więc nie jest to import. Bourbon ma stosunkowo małe owoce, które łatwo opadają. Z drugiej strony mają zrównoważony smak i doskonałą jakość.

Sposób przygotowania

  1. Kawę należy zmielić na grubość odpowiadającą wybranemu przygotowaniu kawy.
  2. Na 1 kawę należy użyć przynajmniej 1,5 - 2 łyżeczki (mniej więcej 7g) zmielonej kawy.
  3. Kawę należy zalać wodą o temperaturze 95°C.

 

Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

11. 5.

Ocena: bardzo dobra
Bardzo smaczna kawa, idealna do espresso i do kaw mlecznych, wyczuwalny smak mlecznej czekolady i orzechów laskowych. Kawa jest przyjemnie gładka, kwasowość jest niska. Na pewno kupię ponownie.

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


SALWADOR SHG RED BOURBON FINCA SANTA ADELAIDA -MICRO LOT
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

SALWADOR SHG RED BOURBON FINCA SANTA ADELAIDA -MICRO LOT

Słodka kawa ze spółdzielni Santa Adelaida zachwycie każdego, kto poszukuje niesamowitych smaków na wyjątkowe chwile. Prażymy ją tak, aby podkreślić atrakcyjne tony winogron, kakao i marcepanu. Przed przygotowaniem espresso lub cold brew, zwróć uwagę na wspaniałe, regularne ziarna. Ich sekret odkryjesz natychmiast po zmieleniu. Kawą będzie pachniał cały pokój...    Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
239,2 zł /1000 g 23,9 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Piątku, 29. 9. 2023

MYANMAR PADUAK WASHED AA (BARMA) - kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

MYANMAR PADUAK WASHED AA (BARMA) - kawa ziarnista

Objawienie! Przemywana arabika o niesamowicie warstwowym smaku takim, że każdy łyk jest cudownym doznaniem, absolutnie nas urzekła. I jesteśmy pewni, że także docenicie harmonię czekolady, orzechów, przypraw i uwaga - zielonej herbaty. Przemysł kawowy w Azji Południowo-Wschodniej rozkwita, jakość produkcji może konkurować ze światowymi potentatami, a miłośnicy kawy uśmiechają się pod nosem. Myanmar AA z Paduak to kolejny klejnot w kolekcji unikalnych smaków. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
178,9 zł /1000 g 17,9 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Piątku, 29. 9. 2023

Guatemala Black Honey Coban - kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

Guatemala Black Honey Coban - kawa ziarnista

Akt urodzenia tej kawy został podpisany przez Augusto Roblesa, właściciela rodzinnej farmy położonej na wzgórzach San Cristobal Verapaz. Ma z czego być dumny - firma dobrze prosperuje, a jego kawa trafia do koneserów najwyższej jakości na całym świecie. Guatemala Black Honey Coban  jest szczególnie udany dzięki wspaniałemu profilowi smakowemu łączącemu suszone owoce, kakao i krem karmelowy.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
206,8 zł /1000 g 20,7 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Piątku, 29. 9. 2023
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »