Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Robusta Java - kawa ziarnista

Kod: 1775

Wyjątkowość kawy ukryta jest w jej smaku i aromacie. Robusta z szóstej co do wielkości wyspy świata może pochwalić się jednym i drugim. Zanim jeszcze skosztujecie, uderzy Was naprawdę mocny aromat z lekką nutą cukru palmowego. A smak? Nadzwyczajne! Imponującą równowagę goryczki i słodyczy uzupełniają atrakcyjne nuty tytoniu. Sumatra zdecydowanie ma coś do powiedzenia miłośnikom robusty premium.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Wysyłając psa detektywa wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Java / Indonezja
Różnorodność
Różnorodność:
Robusta
Region
Region:
Sumatra
Wysokości n.p.m.
Wysokości n.p.m.:
800 m
Smak
Smak:
Tytoń, Silny, Słodko-gorzki
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre

Skład

Robusta 100%

Pianka i smak kawy 

Robusta Java to jedna z kaw, które pamięta się po pierwszym łyku. Tylko kilka odmian na świecie zapewnia tak wyjątkowo mocny smak i niezwykle intensywny aromat. Degustując ją, doznacie słodko-gorzkich wrażeń, być może zaskoczy Was niska kwasowość, a na pewno zachwyci Was tytoniowa nuta. W aromacie rozpoznacie słodycz cukru palmowego i pociągający aromat mokki.

Pochodzenie kawy

Na Sumatrze drzewa kawowe (Coffea arabica) uprawiane są na wysokości od około 760 do 1520 metrów. Eksperci twierdzą, że trwa to od 1884 roku - pierwsze plantacje założono w pobliżu jeziora Toba, największego jeziora wulkanicznego na świecie. Wynika z tego, że krzewy kawowe korzystają z bogatej w minerały gleby wulkanicznej, ale także z gorącego i wilgotnego klimatu wyspy. Tereny nisko położone charakteryzują się częstymi opadami deszczu, zwykle w okresie od listopada do kwietnia. Najbardziej suche miesiące na Sumatrze to maj i październik. To właśnie wtedy Sumatczycy najczęściej zbierają swoją kawę.

Typowy plantator kawy uprawia na Sumatrze około hektara ziemi. Zatrudnia robotników, którzy ręcznie zbierają dojrzałe owoce kawy i ręcznie przetwarzają zbiory. Najczęściej po zbiorach pozostawiają ją na krótko do wyschnięcia, następnie obierają z wierzchniej skórki i oblepione słodkim miąższem ziarna suszą na słońcu. Gdy wilgotność osiągnie 11-13 procent, ziarna są pozbawione pozostałej miazgi i przygotowywane do eksportu. Efektem tej obróbki jest kawa o typowym słodkim i harmonijnym smaku oraz bardzo niskiej kwasowości.

Robusta Java wyróżnia się zarówno smakiem, jak i wysoką zawartością kofeiny: 2,2-2,7 proc. Arabica natomiast zawiera od 1,2 do 1,5 procent kofeiny. Największymi producentami robusty na świecie są Wietnam, Brazylia i Indonezja.

Efekty kawy

Robusta
Efekty robusty

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

  1. Kawę należy zmielić na grubość odpowiadającą wybranemu przygotowaniu kawy.
  2. Na 1 kawę należy użyć przynajmniej 1,5 - 2 łyżeczki (mniej więcej 7g) zmielonej kawy.
  3. Kawę należy zalać wodą o temperaturze 95°C.
Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »