Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

IRISH CREAM - kawa bezkofeinowa ziarnista

Kod: 1751

Z pewnością próbowaliście już gęstego likieru sporządzanego z irlandzkiej whiskey i śmietanki. Wyobraźcie sobie, jak by to było dodać łyżeczkę do kawy. Albo nie, lepiej spróbować. Ziarnista kawa Irish cream zapewni Wam podobne doznania. Tylko bezkofeinowe i bezalkoholowe. Mogą ją sobie przygotować zarówno kierowcy, jak i osoby cierpiące na bezsenność. A zwłaszcza ci, którzy lubią przyjemne w smaku kawy wysokiej jakości. Może Wy?

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
176,2 zł /1000 g 17,6 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Piątku, 24. 5. 2024
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Brazylia
Różnorodność
Różnorodność:
Bourbon
Region
Region:
Sul de Minas
Wysokości n.p.m.
Wysokości n.p.m.:
1200 - 1300m
Smak
Smak:
Irish cream
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre

Skład

Arabica 100%, Naturalny aromat

Pianka i smak kawy

Ziarnista kawa bezkofeinowa Irish cream jest oparta na popularnej brazylijskiej kawie Minas Swiss Water Decaf. Jej smak jest więc niezaprzeczalny. Znajdziecie w nim ślady czekolady i orzechów, dzięki czemu możecie liczyć na pełne ciało i zrównoważoną kwasowość. Dodanie kilku kropel naturalnego irlandzkiego śmietankowego aromatu nadaje kawie dodatkowy posmak irlandzkiego likieru i słodkiej śmietanki.

Pochodzenie kawy

Eksperci nie mają wątpliwości co do brazylijskiej kawy. Jest ona wysokiej jakości, atrakcyjna w smaku i łatwo dostępna. Nic dziwnego - Brazylia jest największym producentem kawy na świecie, a jej plantacje zajmują prawie 30 000 kilometrów kwadratowych powierzchni. Najczęściej występują w południowo-wschodnich regionach stanów Paraná, São Paulo i Minas Gerais. To właśnie z tego ostatniego miejsca pochodzą ziarna kawy zawarte w bezkofeinowej Irish cream.

W szczególności Sul de Minas jest obszarem pagórkowatym o łagodnym klimacie i wystarczającej ilości opadów, co zapewnia doskonałe warunki do uprawy drzew kawowych. Ponad połowa tamtejszych gospodarstw jest prowadzona przez drobnych rolników uprawiających od 10 do 150 hektarów ziemi. Zajmują się tym od kilku pokoleń, przekazując umiejętności w swoich rodzinach i stale je rozwijając. Dzięki temu w ostatnich latach jakość i ilość produkowanej kawy znacznie wzrosła.

Zbiory w Sul de Minas odbywają się od czerwca do września. Owoce kawowca (Coffea arabica) są często zbierane ręcznie. Rolnicy używają także dużych plandek, które rozkładają pod krzewami, aby w pełni wykorzystać wszystkie owoce kawy - także te, które po zerwaniu spadają na ziemię. Przetwarzają kawę poprzez jej mycie. Czerwone wiśnie zalewa się wodą i za pomocą talerzyków do zgniatania usuwa się wierzchnią skórkę. Następnie przenosi się je do zbiorników fermentacyjnych, w których następuje fermentacja zbiorów. Suszą zielone ziarna, zwykle w bezpośrednim świetle słonecznym.

Dekofeinizacja kawy to dość trudny i kosztowny proces. Ziarna muszą być zanurzone w gorącej, stale płynącej wodzie, która stopniowo wypłukuje alkaloidy. Jest on wychwytywany przez system filtrów z węglem aktywnym. Po zakończeniu około 10-godzinnego procesu kawa zawiera mniej niż 0,1 procent kofeiny i ma doskonałe właściwości aromatyczne. Certyfikowany proces Swiss Water nie wykorzystuje żadnych szkodliwych substancji i jest przyjazny zarówno dla wyjątkowego smaku kawy, jak i dla środowiska.

Dopiero potem następuje palenie i aromatyzowanie kawy. Nasz roaster pracuje bardzo delikatnie i ostrożnie z naturalnym aromatem. Olej nośnikowy z substancjami aromatycznymi jest rozpylany na zielone ziarna kawy tuż przed paleniem. Dzięki temu działa dobrze i długo utrzymuje się w kawie.

Przygotowanie kawy aromatyzowanej w automatycznym ekspresie do kawy

Jeśli planujesz używać kawy aromatyzowanej do przygotowania napoju w automatycznym ekspresie do kawy zalecamy upewnienie się, że jest to możliwe w instrukcji obsługi ekspresu do kawy. Jeżeli producent urządzenia nie podaje żadnych informacji na temat kawy aromatyzowanej, należy postępować zgodnie z poniższymi zaleceniami.

Naturalny aromat, którym aromatyzowana jest ta kawa, może reagować z tworzywami sztucznymi przy dłuższym kontakcie w zbiorniku i spowodować ich wybielenie.

  • Zawsze wkładaj tylko tyle aromatycznej kawy do ekspresu do kawy, ile natychmiast zużyjesz.
  • Po przygotowaniu aromatyzowanej kawy przygotuj kolejną filiżankę z ziaren tradycyjnych. To oczyści urządzenie z pozostałości naturalnych substancji aromatycznych.

Ta sama zasada obowiązuje przy mieleniu kawy aromatyzowanej w młynkach (ręcznych i elektrycznych).

Efekty kawy

Arabica
Efekty arabiki

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

1. Zmielić kawę tak, aby uzyskać stopień rozdrobnienia odpowiedni do wybranego sposobu przygotowania kawy.
2. Na 1 kawę należy użyć co najmniej 1,5 - 2 łyżeczki (ok. 7 g) kawy mielonej.
3. Zalać kawę wodą o temperaturze ok. 95°C.

Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


BRAZYLIA MINAS SWISS WATER DECAF- ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

BRAZYLIA MINAS SWISS WATER DECAF- ziarnista

Brazylijską kawę na pewno już próbowaliśćie. Może pochodziła z tradycyjnego regionu Sul de Minas. A może tym razem napić się tej bezkofeinowej? Delikatna szwajcarska metoda pozbawiła kawę popularnego alkaloidu, ale pozostawiła jej naturalnie pyszny smak i aromat. Wasz kubek będzie pełen czekolady i orzechów, słodki, zrównoważony i pachnący. Możecie sobie na niego powzolić tyle razy, ile chcecie. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
173,0 zł /1000 g 17,3 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Piątku, 24. 5. 2024

WANILIOWA kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

WANILIOWA kawa ziarnista

Tradycyjny i popularny smak waniliowy dodaje kawie plantacyjnej łagodność. Przyprawę aromatyczną znają chyba wszyscy, jest częścią składową licznych pokarmów, napojów i perfum. Nic więc dziwnego, że wanilią aromatyzuje się także kawę. Nasz mistrz poświęca przygotowaniu kawy aromatyzowanej należytą uwagę. My możemy zatem proponować kawę najwyższej jakości!  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
150,9 zł /1000 g 15,1 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Piątku, 24. 5. 2024

COOKIES - ziarnista kawa bezkofeinowa
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

COOKIES - ziarnista kawa bezkofeinowa

Bezkofeinowa, ale z herbatnikami. Ta biszkoptowa arabica spodoba się każdemu, kto lubi połączenie kawy, mleka, czekolady i wanilii. Brazylijskie ziarna bezkofeinowe są pełne, zrównoważone i gładkie, z lekkim posmakiem orzechów i czekolady. Spróbujcie! Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
176,2 zł /1000 g 17,6 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Piątku, 24. 5. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »