Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Panama Reserva Candela - kawa ziarnista

Kod: 1788

Co jest specjalnego w tej kawie? Naszym zdaniem gładkość i równowaga połączona ze smakiem gorzkiej czekolady i lekką nutą cytryny. Ziarna z gospodarstw rodziny Gallardo nie wypierają się swojego panamskiego pochodzenia. Wybrali dla Was to, co najlepsze ze zbiorów i nic dziwnego, że odnoszą sukcesy w wielu konkursach. Ich kawa jest tak harmonijna, że szybko stanie się częścią Waszego dnia.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
220,2 zł /1000 g 22,0 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Środy, 5. 4. 2023
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Panama
Różnorodność
Różnorodność:
Caturra
Region
Region:
Candela
Wysokości n.p.m.
Wysokości n.p.m.:
1400 - 1700m
Smak
Smak:
Gorzka czekolada, Cytrus
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre

Skład

Arabica 100%

Pianka i smak kawy

Panama Reserva Candela to kawa o średniej kwasowości, lekka i zrównoważona. Smak łączy ciemną czekoladę z cytrusami - delikatny cytrynowy aromat jest niezwykle atrakcyjny. Ponieważ jest to arabika, crema jest niska, ale zwarta i trwała.

Kawa ta jest znakomicie przygotowana na filtrze, w dzbanku do moki lub w automatycznym ekspresie do kawy. Dzięki swojej delikatności nadaje się do całodziennego popijania.

Pochodzenie kawy

Jeszcze na przełomie XIX i XX wieku kawa panamska nie cieszyła się zbyt dobrą opinią na świecie. Republika Panamy wyszła jednak naprzeciw temu faktowi i w celu zwiększenia wartości towarowej swojej kawy zorganizowała konkurs The Best of Panama, w którym nagradzano najlepsze partie. W wyniku późniejszej aukcji internetowej udało się wprowadzić najwyższej jakości ziarno panamskie do grona światowych nabywców. Dziś listę najlepszych kaw "okupuje" nie tylko panamska Geisha, ale także szereg innych odmian o doskonałych parametrach.

Należy dodać, że sama wspomniana aktywność nie zwróciłaby uwagi miłośników kawy na Panamę. Swoją popularność zawdzięczają również doskonałym warunkom naturalnym, w jakich rosną kawowce oraz doskonałej pielęgnacji, jaką otaczają je hodowcy.

Region Candela znajduje się w prowincji Chiriqui. Znajduje się w zachodniej części Panamy, na wybrzeżu Pacyfiku. Charakteryzuje się bardzo zróżnicowanym klimatem, obejmującym gorące i wilgotne niziny oraz chłodne, deszczowe wyżyny. Dla mieszkańców Chiriqui jest popularnym miejscem turystycznym - oferuje kilometry dziewiczych plaż, spektakularne górskie krajobrazy, gorące źródła, bujne lasy deszczowe i snorkeling wśród raf Oceanu Spokojnego. Każdy, kto kiedykolwiek odwiedzi Chiriqui, nie przegapi wspinaczki na najwyższą górę Panamy, wulkan Barú. Rolnicy wybrali jego podnóża, aby uprawiać tę wspaniałą arabikę.

Arabica Panama Reserva Candela pochodzi z plantacji zarządzanych przez rodzinę Gallardo. Jej członkowie opiekują się gospodarstwami Finca La Santa, Finca Zambrano, Finca Santa Clara i Jurutungo. Zbiory ze wszystkich tych gospodarstw są uznawane za doskonałe, już od 1960 roku. Gallardo są bardzo dumni z tego, że mają kontrolę nad całym procesem produkcji kawy. Z wielką starannością zarządzają zbiorem dojrzałych owoców kawy, ich obróbką oraz suszeniem zielonych ziaren kawy. Arabika Panama Reserva Candela to wybór najlepszych ziaren z danego zbioru, dzięki czemu reprezentuje rodzinną farmę w absolutnie najlepszy sposób.

Dzięki tzw. metodzie mokrej obróbki, podczas której zbiory pozostawia się do fermentacji w dużych zbiornikach z wodą, kawa nabiera przyjemnych owocowych nut i równowagi. Podkreśla to również wybrana odmiana kawowca - w tym przypadku Caturra. Jej owoce znane są ze swojego słodkiego, złożonego i świeżego smaku. Ziarno Caturra jest najbardziej poszukiwane i stanowi pełne 60 procent wszystkich spożywanych kaw.

Efekty kawy

Arabica
Efekty arabiki

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

  1. Kawę należy zmielić na grubość odpowiadającą wybranemu przygotowaniu kawy.
  2. Na 1 kawę należy użyć przynajmniej 1,5 - 2 łyżeczki (mniej więcej 7g) zmielonej kawy.
  3. Kawę należy zalać wodą o temperaturze 95°C.
Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:
2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


INDIE MONSOON MALABAR AA GRADE kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

INDIE MONSOON MALABAR AA GRADE kawa ziarnista

Najbardziej popularna, najbardziej ciekawa i najbardziej jakościowa. Kawa plantacyjna Monsoon Malabar AA zasłużyła na pierwsze miejsce wśród wszystkich kaw indyjskich. Unikatowy proces obróbki, którego wynikiem są piękne żółte ziarenka w smaku, w których możemy rozpoznać dym i ziemie, dodaje jej oryginalności. Zachęcamy do skosztowania kawy, która poddawana była wpływom wiatrów i deszczy monsunowych.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
152,8 zł /1000 g 15,3 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Środy, 5. 4. 2023

CZEKOLADOWO-MIGDAŁOWA kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

CZEKOLADOWO-MIGDAŁOWA kawa ziarnista

Dwa smaki pasują do siebie wspaniale – migdały i czekolada. Spróbujcie je w kombinacji z luksusową kawą plantacyjną. Poczujecie w ten sposób nie tylko jej zaokrąglony i zharmonizowany smak, ale także atrakcyjną gorzko-słodką nutę. Sprawcie, by wasz dzień był piękniejszy. Kawa ziarnista uprawiana z miłością i palona z wyczuciem nie powinna zostać niezauważona.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
150,9 zł /1000 g 15,1 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Środy, 5. 4. 2023

BRAZYLIA CERRADO BLACK DIAMOND – kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

BRAZYLIA CERRADO BLACK DIAMOND – kawa ziarnista

Jest jak niedostępny diament, wyjątkowy rarytas, wyśnione królestwo. Filiżanka tej kawy pobudzi fantazję i przyniesie Wam to, czego potrzebujecie. Słodką soczystość, bogatą bazę oraz smak czekolady, migdałów i orzechów. Kawowy specjał pochodzący z farmy Vista Alegre zbiera laury na targach, jest popularna wśród baristów i dzierży mocną pozycję w domach smakoszy. Dołączcie do ekskluzywnej grupy wielbicieli brazylijskich czarnych diamentów.   Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
175,8 zł /1000 g 17,6 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Środy, 5. 4. 2023
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »