Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

NICARAGUA WASHED SHG EP LAS CAMPANILLAS - KAWA ZIARNISTA

Kod: 1628

Gładka baza, zbalansowana słodycz i łagodna kwasowość są typowymi cechami arabik z Ameryki Środkowej. Właśnie takiego smaku możecie spodziewać się w przypadku przemywanych ziaren pochodzących z plantacji rodziny Rizo, która zajmuje się uprawianiem krzewów kawowca w Nikaragui od dwustu lat. I robią to z najwyższą starannością i drobiazgowym nadzorem każdego etapu produkcji. Rezultatem są zbiory najwyższej jakości, ale także ochrona fauny, flory oraz źródeł wody na zboczach gór Matagalpa i Jinotega.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
165,7 zł /1000 g 16,6 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Wtorku, 13. 12. 2022
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Nicaragua
Różnorodność
Różnorodność:
Parainema, Caturra
Region
Region:
Jinotega
Wysokości n.p.m.
Wysokości n.p.m.:
1900m
Smak
Smak:
Czekolada, Owoce, Słodki, Orzechy
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre

Skład

Arabica 100%

Pianka i smak kawy

Kawa ziarnista Nicaragua Washed SHG EP Las Campanillas ma harmonijny, naturalny smak a jednak dobrze zapadający w pamięć. Odnajdziecie w nim średnią kwasowość dopełnioną słodyczą i owocowością charakterystyczną dla kaw przemywanych. Uzupełniają je ślady orzechów i czekolady. Ponieważ chodzi o arabikę, po zaparzeniu jej w domowym automatycznym ekspresie ciśnieniowym uzyskacie delikatną, elastyczną piankę.

 

Pochodzenie kawy

W Nikaragui, kraju w Ameryce Środkowej znajdującym się pomiędzy Pacyfikiem i Karaibami, kawę zbiera się od października do marca. Plantatorzy sadzą krzewy kawowca najczęściej na wysokościach 1 100 – 1 600 metrów nad poziomem morza a ziarno przetwarzają poprzez przemywanie (wet process). Wiele lokalnych kaw jest zaliczanych do SHG (Strictly Hight Grow) co oznacza, że pochodzą z wysoko położonych plantacji. Jeżeli chodzi o Nikaragua Washed SHG EP Las Campanillas, w jej nazwie pojawia się również skrót EP (European Preparation) wskazujący na zgodność z europejską normą dotyczącą ilości wadliwych ziaren. Kawy posiadające to oznaczenie są ręcznie selekcjonowane i pozbawiane takich ziaren.

Nikaragua eksportuje kawę od połowy XVIII w. Podobnie jak w innych krajach, również tutaj ogromny wpływ na jej produkcję i eksport miały wojny domowe, klęski żywiołowe i globalny klimat polityczny. W ostatnich latach Nikaragua stała się dwunastym największym producentem kawy na świecie, jej roczny eksport to około 115 tys. ton. Funkcjonuje tutaj dziesiątki tysięcy plantacji dających rocznie zatrudnienie ponad ćwierć milionowi osób. Dla Nikaragui charakterystycznym jest to, że większość krzewów kawowca rośnie w cieniu. Podobnie wygląda to w przypadku Nicaragua Washed SHG EP Las Campanillas.

Rodzina pana Rizo, produkująca tą kawę, zajmuje się rzemiosłem od ponad dwóch stuleci. Posiadają 400 hektarów plantacji krzewów kawowych w bardzo górzystej centralnej części kraju. Jest to kolejna z wspólnych cech kaw pochodzących z Ameryki Środkowej - zazwyczaj rosną w trudno dostępnych miejscach i dlatego w ich uprawie nie stosuje się nawozów sztucznych ani środków ochrony roślin. Jej zbiory i transport bywają bardzo wymagające. W okresie zbiorów rodzina Rizo zatrudnia do tysiąca pracowników, którzy wyruszają na plantacje. Zebrane czerwone jagody są znoszone na farmę w celu dalszej obróbki. Tam są najpierw wsypywane do kadzi z wodą i pozbawiane niedojrzałych sztuk. Następnie są przepuszczane przez specjalne tarki, które pozbawiają je skórki i częściowo słodkiego miąższu otaczającego ziarenka. Te są pozostawiane w wodzie przez pewien czas, gdzie poddawane są fermentacji, która „rozpuszcza” pozostałości miąższu. W końcowej fazie ziarenka są suszone albo bezpośrednio na słońcu, albo w suszarni.

Właściciele farmy przywiązują wielką wagę do dbałości o zbiory i obróbkę kawy, a także o zdrowie i edukację swoich pracowników. Zapewniają bezpłatną edukację dzieciom zamieszkującym farmę oraz okoliczne siedliska. Produkcja kawy prowadzona jest tak, żeby nie naruszać różnorodności biologicznej okolicy i nie degradować zasobów wodnych.

Mała ciekawostka na zakończenie: Kawa Nicaragua Washed SHG EP Las Campanillas uzyskała w 100-punktowej skali SCA (Speciality Coffee Association) wynik 83 punktów. Co potwierdza jej nadzwyczajną jakość i pozwala zaliczyć do kaw z „najwyższej półki”.

 

Efekty kawy

Arabica
Efekty arabiki

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

  1. Kawę należy zmielić na grubość odpowiadającą wybranemu przygotowaniu kawy.
  2. Na 1 kawę należy użyć przynajmniej 1,5 - 2 łyżeczki (mniej więcej 7g) zmielonej kawy.
  3. Kawę należy zalać wodą o temperaturze 95°C.
Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:
2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


KOSTARIKA SAN RAFAEL TARRAZU SHB RZ kawa ziarnista
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

KOSTARIKA SAN RAFAEL TARRAZU SHB RZ kawa ziarnista

Naprawdę nie piłeś jeszcze kawy z Kostaryki? Musisz szybko to zmienić! Gleby wulkaniczne kraju Ameryki Środkowej dają kawie pełny, szlachetny smak. W przypadku kawy San Rafael z regionu Tarrazu wrażenie jest wzmocnione przez aksamitne słodkie nutki karmelu. Zaufaj ekspertom, na Costa Rica rośnie 400 milionów drzew kawowych! Nie będziesz zawiedziony. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
176,2 zł /1000 g 17,6 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Wtorku, 13. 12. 2022

BRAZYLIA CERRADO BLACK DIAMOND – kawa ziarnista
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

BRAZYLIA CERRADO BLACK DIAMOND – kawa ziarnista

Jest jak niedostępny diament, wyjątkowy rarytas, wyśnione królestwo. Filiżanka tej kawy pobudzi fantazję i przyniesie Wam to, czego potrzebujecie. Słodką soczystość, bogatą bazę oraz smak czekolady, migdałów i orzechów. Kawowy specjał pochodzący z farmy Vista Alegre zbiera laury na targach, jest popularna wśród baristów i dzierży mocną pozycję w domach smakoszy. Dołączcie do ekskluzywnej grupy wielbicieli brazylijskich czarnych diamentów.   Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Wysyłając psa detektywa wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Kuba Turquino Lavado - kawa ziarnista
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

Kuba Turquino Lavado - kawa ziarnista

Kawa kubańska jest jedną z najbardziej aromatycznych i dobrze wyważonych kaw. Ekskluzywna Kuba Turquino Lavado jest wyjątkowa nie tylko dzięki nutom czekolady, miodu, przypraw i tytoniu. Jednocześnie wyróżnia się bardzo niską kwasowością i naprawdę długim posmakiem, który brzmi aksamitnie słodko. Jest to najlepsza kawa, jaką można spróbować z kubańskich plantacji. Uprawiana w takich samych warunkach jak jamajska Blue Mountain, nie dziwi fakt, że jest równie wspaniała i… Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
224,7 zł /1000 g 22,5 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Wtorku, 13. 12. 2022
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »