Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

MYANMAR PADUAK WASHED AA (BARMA) - kawa ziarnista

Kod: 1520

Objawienie! Przemywana arabika o niesamowicie warstwowym smaku takim, że każdy łyk jest cudownym doznaniem, absolutnie nas urzekła. I jesteśmy pewni, że także docenicie harmonię czekolady, orzechów, przypraw i uwaga - zielonej herbaty. Przemysł kawowy w Azji Południowo-Wschodniej rozkwita, jakość produkcji może konkurować ze światowymi potentatami, a miłośnicy kawy uśmiechają się pod nosem. Myanmar AA z Paduak to kolejny klejnot w kolekcji unikalnych smaków.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
157,9 zł /1000 g 15,8 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Piątku, 27. 5. 2022
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Barma
Różnorodność
Różnorodność:
Caturra
Region
Region:
Paduak
Wysokości n.p.m.
Wysokości n.p.m.:
1000-1600m
Smak
Smak:
Czekolada, Orzechy
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre

Skład

Arabica 100%

Pianka i smak kawy

Kawa ziarnista Myanmar Paduak Washed AA zachwyci Was kombinacją wielu doskonale uzupełniających się smaków. To, że wśród nich znajdziecie czekoladę i orzechy nie jest niczym nadzwyczajnym, jednak przyjemnym bonusem będzie dobrze wyczuwalny smak kardamonu. Natomiast zielona herbata będzie całkowitym zaskoczeniem! Dodaje całej kompozycji wyjątkowej świeżości i lekkości.

Pochodzenie kawy

W Europie Birmy raczej nie kojarzy się z kawą. A powinniśmy, ponieważ jest na dobrej drodze, aby znaleźć się wśród światowych potentatów.

Birma (do 1989 roku Mjanma)jest położona nad Zatoką Bengalską i graniczy z Indiami, Chinami, Laosem, Tajlandią i Bangladeszem. Ma około 50 milionów mieszkańców i występują tutaj bardzo różnorodne warunki przyrodnicze. Na północy dotyka Himalajów, od zachodu ograniczona Górami Zachodniobirmańskimi a środkiem przebiega Równina Irawadi. Klimat podzwrotnikowy jest oczywiście wilgotny i ciepły, a połowę obszaru Birmy pokrywają lasy deszczowe. Większość opadów notuje się latem i jesienią, ale monsuny pojawiają się tutaj przez cały rok. Plantacje Ywangan i Pyin Oo Lwin, z których sprowadzamy kawę Myanmar Paduak Washed AA są oddalone od siebie o około 100 kilometrów. Są to dwie główne kawowe lokalizacje na północy Mjanma zrzeszone w Mandalay Coffee Group. Obie rozpościerają się na wysokościach około 1 100 – 1 600 metrów nad poziomem morza, pielęgnowane przez lokalnych plantatorów a zebrana z nich kawa jest transportowana do przetwórni centralnej.

Jagody kawowca w Mjanma są zbierane od grudnia do kwietnia, w porze suchej. W ciągu 48 godzin po zerwaniu, kawa jest sortowana a dojrzałe owoce są mechanicznie pozbawiane skórki. Tak przygotowany półprodukt poddaje się fermentacji. Producenci z Mjanma wykorzystują do tego betonowe zbiorniki, do których wsypują kawę i zamykają, aby do nich (jak również z nich) nie przedostawało się powietrze. W wyniku tego procesu dochodzi do rozpuszczenia się miąższu otaczającego ziarenka kawy. Następnie kawę wyjmuje się, rozkłada na betonowych płytach i dokładnie suszy regularnie obracając ziarenka.

Pierwsze plantacje kawy w Mjanma założyli misjonarze w końcówce XIX w. Jednak w tamtych czasach nie osiągnęli wielkiego sukcesu. Z drugiej strony należy przyznać, że założone przez nich plantacje funkcjonują do dziś, z tym że były stopniowo przez państwo od lat 60-tych do 90-tych poprzedniego stulecia. Rządzący rzeczywiście bardzo zaangażowali się w przemysł kawowy. Wspólnie z zagranicznymi organizacjami doprowadzili do zmniejszenia produkcji maku, który został zastąpiony kawowcami. Obecnie dzięki wsparciu państwa i inwestycjom organizacji pozarządowych produkuje się tutaj kawę o nadzwyczajnych parametrach.

Efekty kawy

Arabica
Efekty arabiki

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

  1. Należy zmielić kawę bezpośrednio przed użytkiem zgodnie z wybranym gatunkiem kawy.
  2. Na jedną kawę należy użyć co najmniej 1,5 - 2 łyżeczki (około 7 gramów) zmielonej kawy.
  3. Zalać wodą o temperaturze około 95 ° C
Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:
2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


INDIE MONSOON MALABAR AA GRADE kawa ziarnista
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

INDIE MONSOON MALABAR AA GRADE kawa ziarnista

Najbardziej popularna, najbardziej ciekawa i najbardziej jakościowa. Kawa plantacyjna Monsoon Malabar AA zasłużyła na pierwsze miejsce wśród wszystkich kaw indyjskich. Unikatowy proces obróbki, którego wynikiem są piękne żółte ziarenka w smaku, w których możemy rozpoznać dym i ziemie, dodaje jej oryginalności. Zachęcamy do skosztowania kawy, która poddawana była wpływom wiatrów i deszczy monsunowych.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
135,0 zł /1000 g 13,5 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Piątku, 27. 5. 2022

PERU SHB PICHANAKI GRADE 1 BIO - kawa ziarnista
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

PERU SHB PICHANAKI GRADE 1 BIO - kawa ziarnista

Prowincję słynącą z produkcji cytrusów i kawy odnajdziecie w centralnej części Peru. Pierwsi Europejczycy przybyli do Chanchamayo w połowie XVII wieku i założyli tam osadę. Obecnie kawę z wysokich Andów do Europy dostarcza się w dużych ilościach. Popularność zyskuje głównie ze względu na swój czekoladowy smak, zwieńczony kroplą soku cytrusowego, niską kwasowość i jakość BIO. Skosztujcie jednej z najlepszych peruwiańskich kaw!   Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
138,5 zł /1000 g 13,9 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Piątku, 27. 5. 2022

WIELKIE TRIO - mieszanki espresso wybranych kaw ziarnistych
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

WIELKIE TRIO - mieszanki espresso wybranych kaw ziarnistych

Idealnie zrównoważony stosunek poszczególnych odmian kaw kenijskiej, indonezyjskiej i indyjskiej gwarantuje wyjątkowo wyśmienite espresso. Poszczególne rodzaje palimy, każdy w innym stopniu. Już na pierwszy rzut oka rozpoznacie jaśniejsze i ciemniejsze ziarna, a po skosztowaniu wyczujecie przyjemną lekkość i słodycz. Dzięki większej zawartości kofeiny i smakowi jabłek oraz gorzkiej czekolady doskonale sprawdza się na początku każdego nowego, wymagającego dnia. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
163,4 zł /1000 g 16,3 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Piątku, 27. 5. 2022
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »