Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

MYANMAR PADUAK WASHED AA (BARMA) - kawa ziarnista

Kod: 1520

Objawienie! Przemywana arabika o niesamowicie warstwowym smaku takim, że każdy łyk jest cudownym doznaniem, absolutnie nas urzekła. I jesteśmy pewni, że także docenicie harmonię czekolady, orzechów, przypraw i uwaga - zielonej herbaty. Przemysł kawowy w Azji Południowo-Wschodniej rozkwita, jakość produkcji może konkurować ze światowymi potentatami, a miłośnicy kawy uśmiechają się pod nosem. Myanmar AA z Paduak to kolejny klejnot w kolekcji unikalnych smaków.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
178,9 zł /1000 g 17,9 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Poniedziałku, 18. 12. 2023
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Barma
Różnorodność
Różnorodność:
Caturra
Region
Region:
Paduak
Wysokości n.p.m.
Wysokości n.p.m.:
1000-1600m
Smak
Smak:
Czekolada, Orzechy
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre

Skład

Arabica 100%

Pianka i smak kawy

Kawa ziarnista Myanmar Paduak Washed AA zachwyci Was kombinacją wielu doskonale uzupełniających się smaków. To, że wśród nich znajdziecie czekoladę i orzechy nie jest niczym nadzwyczajnym, jednak przyjemnym bonusem będzie dobrze wyczuwalny smak kardamonu. Natomiast zielona herbata będzie całkowitym zaskoczeniem! Dodaje całej kompozycji wyjątkowej świeżości i lekkości.

Pochodzenie kawy

W Europie Birmy raczej nie kojarzy się z kawą. A powinniśmy, ponieważ jest na dobrej drodze, aby znaleźć się wśród światowych potentatów.

Birma (do 1989 roku Mjanma)jest położona nad Zatoką Bengalską i graniczy z Indiami, Chinami, Laosem, Tajlandią i Bangladeszem. Ma około 50 milionów mieszkańców i występują tutaj bardzo różnorodne warunki przyrodnicze. Na północy dotyka Himalajów, od zachodu ograniczona Górami Zachodniobirmańskimi a środkiem przebiega Równina Irawadi. Klimat podzwrotnikowy jest oczywiście wilgotny i ciepły, a połowę obszaru Birmy pokrywają lasy deszczowe. Większość opadów notuje się latem i jesienią, ale monsuny pojawiają się tutaj przez cały rok. Plantacje Ywangan i Pyin Oo Lwin, z których sprowadzamy kawę Myanmar Paduak Washed AA są oddalone od siebie o około 100 kilometrów. Są to dwie główne kawowe lokalizacje na północy Mjanma zrzeszone w Mandalay Coffee Group. Obie rozpościerają się na wysokościach około 1 100 – 1 600 metrów nad poziomem morza, pielęgnowane przez lokalnych plantatorów a zebrana z nich kawa jest transportowana do przetwórni centralnej.

Jagody kawowca w Mjanma są zbierane od grudnia do kwietnia, w porze suchej. W ciągu 48 godzin po zerwaniu, kawa jest sortowana a dojrzałe owoce są mechanicznie pozbawiane skórki. Tak przygotowany półprodukt poddaje się fermentacji. Producenci z Mjanma wykorzystują do tego betonowe zbiorniki, do których wsypują kawę i zamykają, aby do nich (jak również z nich) nie przedostawało się powietrze. W wyniku tego procesu dochodzi do rozpuszczenia się miąższu otaczającego ziarenka kawy. Następnie kawę wyjmuje się, rozkłada na betonowych płytach i dokładnie suszy regularnie obracając ziarenka.

Pierwsze plantacje kawy w Mjanma założyli misjonarze w końcówce XIX w. Jednak w tamtych czasach nie osiągnęli wielkiego sukcesu. Z drugiej strony należy przyznać, że założone przez nich plantacje funkcjonują do dziś, z tym że były stopniowo przez państwo od lat 60-tych do 90-tych poprzedniego stulecia. Rządzący rzeczywiście bardzo zaangażowali się w przemysł kawowy. Wspólnie z zagranicznymi organizacjami doprowadzili do zmniejszenia produkcji maku, który został zastąpiony kawowcami. Obecnie dzięki wsparciu państwa i inwestycjom organizacji pozarządowych produkuje się tutaj kawę o nadzwyczajnych parametrach.

Efekty kawy

Arabica
Efekty arabiki

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

  1. Należy zmielić kawę bezpośrednio przed użytkiem zgodnie z wybranym gatunkiem kawy.
  2. Na jedną kawę należy użyć co najmniej 1,5 - 2 łyżeczki (około 7 gramów) zmielonej kawy.
  3. Zalać wodą o temperaturze około 95 ° C
Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


BRAZYLIA SANTOS NY2 SSFC 17/18 kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

BRAZYLIA SANTOS NY2 SSFC 17/18 kawa ziarnista

Gorąca Brazylia daje światu nie tylko wspaniałych piłkarzy, surowce mineralne i okazję do podziwiania zabytków kultury. Jest także krajem, który zasłynął eksportem szczególnej kawy o świetnej jakości. Stuprocentowa Arabica Santos NY2 jest klasyką, która nigdy się nie znudzi. Któż, by się oparł czekoladzie i orzechom?  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
110,2 zł /1000 g 11,0 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Poniedziałku, 18. 12. 2023

BRAZYLIA SOUTH OF MINAS kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

BRAZYLIA SOUTH OF MINAS kawa ziarnista

Zaproszenia na kawę się nie odmawia. Zachęcamy do kupna jednej z najlepszych na rynku kaw i do przygotowania pachnącego popołudnia dla tych, których lubicie. Przy filiżance gorącej pyszności z lekką nutą czekolady czas mija szybko. Brazylijska Arabika będzie dla was wspaniałym towarzyszem. I nigdy się nie znudzi.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
147,0 zł /1000 g 14,7 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Poniedziałku, 18. 12. 2023

BRAZYLIA YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

BRAZYLIA YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA

Bardzo dobra, bardzo pachnąca i słodka jak czekolada. Kawa z popularnej brazylijskiej plantacji Fazenda da Lagoa (Farm w pobliżu jeziora) jest jedną z najbardziej popularnych na świecie. Dojrzewa w łonie lasów deszczowych, w otoczeniu gór i jezior krystalicznych.  Palenie kawy musi być umiarkowanie intensywne, aby zachować jej „gładkie ciało“ i owocowy aromat.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
186,0 zł /1000 g 18,6 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Poniedziałku, 18. 12. 2023
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »