Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

KOLUMBIA BARRIQUE RUM FERMENTED - kawa ziarnista

Kod: 1485

Pachnie rumem i alkoholem, ale ich w niej nie znajdziecie. Rosła na słońcu a nie jest spalona, przybyła z Kolumbii a nie jest zmęczona. Niezwykłe zbiory Guillermo Alvareza to kawa o wyjątkowym smaku i najwyższej jakości. Przecież pochodzi z rodzinnej plantacji o bogatych tradycjach, gdzie krzewy kawowca sadzi się w wulkanicznej glebie a ich ziarna leżakują przez ćwierć roku w beczkach po rumie. Wynik oceńcie sami. My odczuwamy podekscytowanie!

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
1 305,8 zł /1000 g 130,6 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Poniedziałku, 18. 12. 2023
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Kolumbia
Różnorodność
Różnorodność:
Castillo
Region
Region:
Caldas
Wysokości n.p.m.
Wysokości n.p.m.:
1350 - 1470m
Smak
Smak:
Wiśnia, Rum
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre

Skład

Arabica 100%

SMAK

Arabikę Kolumbia Barrique Rum Fermented rozpoznacie natychmiast po otwarciu opakowania. Jej delikatnie rumowego aromatu nie można pomylić z niczym innym. W filiżance spotkacie napój o pełnym i bogatym smaku. Jest to średnio kwaśna kawa o intensywnym, fascynującym aromacie.

POCHODZENIE 

Powiedzcie Caldas a  każdemu kolumbijskiemu patriocie przyjdzie na myśl doskonała kawa, a także fasola, banany, ryż i trzcina cukrowa. Właśnie dzięki zbiorom tych oto płodów, tak dobrze rozwija się region znajdujący się w środkowo-zachodniej Kolumbii. Na dobrobyt tego regionu wpływa również przemysł górniczy. Złoto, srebro, węgiel i kalcyt z Caldas eksportowane są na cały świat. Przed podbojem przez hiszpańskich kolonizatorów obszar ten zamieszkiwały rdzenne plemiona, takie jak Pijaos, Ansermas, Armas, Chamies i Quimbay. Byli znani z rzemieślniczej obróbka złota. W 1523 roku na ich terytorium przybył Sebastián de Belalcázar, jednak region ten przyjął nazwę od Francisco José Caldas’a w 1905 roku. W 2011 roku region został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Dla miłośników kawy najciekawszą częścią tego regionu są oczywiście plantacje kawy. Caladas rozpościera się na tak zwanej osi kawowej Kolumbii. Razem z regionami Quindío, Risaralda i Tolima produkują najwięcej, najlepszej jakościowo kawy w kraju. Pierwsze krzewy kawowca posadzono w Salazar de las Palmas, w trakcie XX wieku kawa stała się podstawowym towarem eksportowym Kolumbii. Pomimo tego, że ich uprawa w początkowej fazie napotkała na opór rolników – na pierwsze zbiory trzeba czekać około pięć lat.

Za najwyższą jakością lokalnej kawy stoją idealne warunki do uprawy. Panująca tutaj średnia roczna temperatura to 8 do 24 °C, gleba pochodzenia wulkanicznego jest bogata w minerały a andyjski las deszczowy zapewnia roślinom przyjemny mikroklimat. Jeśli chodzi o Kolumbia Barrique Rum Fermentem, to na jej profil dodatkowo ma wpływ coś wyjątkowego. Sekret najwyższej jakości zbiorów z plantacji Finca San José tkwi w kilku zasadach, którymi kieruje się rodzinna firma. Pierwszą jest wyłącznie ręczne zbieranie owoców kawowca, drugą staranne sortowanie a trzecią fermentacja kawy w beczkach po rumie.

Obecny właściciel plantacji, Guillermo Alvarez, jest przedstawicielem trzeciej generacji plantatorów Finca San José. Założono ją w 1963 roku i obecnie jej obszar obejmuje 222 akry na wysokości około 1400 metrów nad poziomem morza. Do produkcji kawy Barrique Rum Fermented wykorzystuje się mocno dojrzałe jagody kawowca. Po wyselekcjonowaniu przechodzą proces przemywania, w trakcie którego nasiona pozbawiane są skórki, a w dalszej kolejności przez 20 godzin poddawane są fermentacji w kadziach. W tym czasie dochodzi do rozpuszczenia się słodkiego miąższu otaczającego nasiona. Uzyskaną w ten sposób zieloną kawę należy wysuszyć. Następnie pracownicy dokonują kolejnej selekcji i na koniec wsypują ziarenka do drewnianych beczek, w których przez 8 lat leżakował rum. Tutaj kawa fermentuje ponownie, tym razem przez 3 miesiące. W trakcie tego procesu ziarenka absorbują przyjemne nutki rumu, jednocześnie wzbogacane o aromat cherry. Co 30 dni pracownicy plantacji pobierają próbki zawartości beczek i sprawdzają, czy cały proces przebiega zgodnie z oczekiwaniami.

Efekty kawy

Arabica
Efekty arabiki

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

  1. Należy zmielić kawę bezpośrednio przed użytkiem zgodnie z wybranym gatunkiem kawy.
  2. Na jedną kawę należy użyć co najmniej 1,5 - 2 łyżeczki (około 7 gramów) zmielonej kawy.
  3. Zalać wodą o temperaturze około 95 ° C.
Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


NIKARAGUA SHG JINOTEGA EP GRADE kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

NIKARAGUA SHG JINOTEGA EP GRADE kawa ziarnista

Z jednej strony Karaiby, z drugiej strony Pacyfik. Wśród Kordylierów i wulkanów ... Nikaragua na pewno nie zanudzi. I tak samo kawa, którą dostarczamy z północnego kraju. W regionie górzystym rodzą się ziarna o zrównoważonej kwasowości i z doskonałym aromatem. Amerykańska Centralna Mountain Coffee ma odcienie ciemnej czekolady i pomarańczy. Będzie ci smakować!  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
168,1 zł /1000 g 16,8 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Poniedziałku, 18. 12. 2023

KUBA ALTURA LAVADO EXCLUSIVE
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

KUBA ALTURA LAVADO EXCLUSIVE

Karaiby, cygara, rum ... Co jeszcze trzeba więcej wiedzieć o Kubie? Że tam rośnie doskonała kawa! W górach Sierra Maestra w południowo-wschodniej części wyspy jest uprawiana przez drobnych rolników. Dziewięćdziesiąt procent kubańskiej kawy pochodzi z zalesionych wzgórz rozłożonych wśród dolin dzikich rzek. Cudowne siedliska krasowe są obecnie chronione w ramach parków narodowych. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
235,8 zł /1000 g 23,6 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Poniedziałku, 18. 12. 2023

HAWAII KONA HULA DADDY – kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

HAWAII KONA HULA DADDY – kawa ziarnista

Plantacje są małe, ale jest ich wiele. Pochodząca z nich kawa jest jedną z najekskluzywniejszych na świecie i szczególnie rzadko spotykana. Krzewy kawowca pochodzą z Brazylii, jednak i na Hawajach jej plony są obfite. Zalet doskonałej arabiki z zachodniej części wysp hawajskich doświadczycie dopiero po jej skosztowaniu. Wysoce intensywne doznania zwieńcza wyjątkowa kompozycja kwiatów, mango i czekolady. Kawa Kona Hula Daddy to światowa czołówka. Jest po prostu wyśmienita.   Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Wysyłając psa detektywa wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »