Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Jemen Mocha Grade A GrainPro Microlot - kawa ziarnista

Kod: 1779

Żaden miłośnik efektownych napojów nie może obejść się bez degustacji kawy ze wzgórz Jemenu. Rzadka arabica z samego południa Półwyspu Arabskiego jest jedną z najlepszych na świecie. Ma nie tylko okrągłe ziarno i prawdziwie obfity smak, ale zachwyca też nutami czekolady, średnią kwasowością i blaskiem, który można chyba określić jako otulony górskimi ziołami. Nic dziwnego, że uprawiano ją w regionie Bani Mattar.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
545,2 zł /1000 g 54,5 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Poniedziałku, 5. 12. 2022
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Jemen
Różnorodność
Różnorodność:
Bourbon
Region
Region:
Bani Mattar
Wysokości n.p.m.
Wysokości n.p.m.:
1000-2000 m
Smak
Smak:
Czekolada, Obfity
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre

Skład

Arabica 100%

Pianka i smak kawy

Yemen Mocha Grade A GrainPro Microlot to kawa o średniej kwasowości i mocnym, wielowarstwowym smaku. Z pewnością znajdziecie w niej czekoladę, ale także wyjątkową, iskrzącą pieszczotę. Przy dokładnej degustacji zapewne określicie jej smak jako ziołowy, świeży, może nawet lekko wietrzny. Owszem co degustator to nieco inne postrzeganie. W każdym razie ta kawa urzeknie Was już przy pierwszym łyku.

Pochodzenie kawy

Góry Jemenu to szczyty wspinające się na wysokość 3.666 metrów. Góry leżą na zachodzie i południowym zachodzie kraju, który jest otoczony przez Morze Czerwone, Ocean Indyjski i Morze Arabskie. Najbardziej wysunięty na południe kraniec Półwyspu Arabskiego charakteryzuje się również bardzo wysokimi temperaturami - w niektórych miejscach sięgającymi ponad 50 ⁰C w cieniu. Co do opadów, to na północy, na pustyni, mogą one nie występować przez kilka lat z rzędu. Z kolei południowe wyżyny "szczycą się" najwyższymi sumami opadów na całym Półwyspie Arabskim.

Gdy dodamy do tego informację, że region Bani Mattar, z którego pochodzi Yemen Mocha Grade A GrainPro Microlot, znajduje się tuż u podnóża jemeńskich gór, sprawa staje się jasna. Plantacje kawy są posadzone w bardzo pagórkowatym krajobrazie, na wysokości 1 000 - 2 000 metrów. Nie są więc narażone na działanie ciepła i nie cierpią z powodu braku wilgoci. Owoce dojrzewają powoli i równomiernie. Zwiedzających zaskoczy fakt, że gospodarstwa są rozłożone na tarasach przypominających pola ryżowe. Dzięki temu rolnicy mogą łatwo poruszać się po plantacji i wygodniej pielęgnować rośliny.

Nie zapominajmy, że kawa ta należy do odmiany Bourbon, dobrze rozwijającej się na dużych wysokościach. Pochodzi z Jemenu, skąd francuscy misjonarze rozpowszechnili go na La Rèunion (dawniej Bourbon), w Kenii i innych miejscach.

I ostatnią ciekawostką jest sposób obróbki kawy w Jemenie. Podczas zbiorów pracownicy starannie wybierają tylko najdojrzalsze owoce. Po oskubaniu rozkładają je na dużych stołach do suszenia i pozostawiają na 10-14 dni. Następnie zawożą zbiory do zakładu przetwórczego, gdzie suche łuski są maszynowo łuskane na ziarna kawy. 

Jemen jest nierozerwalnie związany z kawą od ponad 2000 lat. Kiedyś był głównym uczestnikiem światowej produkcji kawy, ale dziś boryka się z kryzysem humanitarnym i rolnikom bardzo trudno jest wysyłać swoje zbiory z kraju. Odbywa się to poprzez port Mocha, otoczony Morzem Czerwonym. Ten niegdyś legendarny ośrodek handlowy cierpi niestety na słabą infrastrukturę i warunki życia. Kawa, która dociera do nas z Jemenu jest więc pod każdym względem bardzo wyjątkowa. 

Efekty kawy

Arabica
Efekty arabiki

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

  1. Kawę należy zmielić na grubość odpowiadającą wybranemu przygotowaniu kawy.
  2. Na 1 kawę należy użyć przynajmniej 1,5 - 2 łyżeczki (mniej więcej 7g) zmielonej kawy.
  3. Kawę należy zalać wodą o temperaturze 95°C.
Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:
2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


PAPUA NOWA GWINEA (PNG) Sigri Estate kawa ziarnista
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

PAPUA NOWA GWINEA (PNG) Sigri Estate kawa ziarnista

Półnadzy tubylcy, niebezpieczne krokodyle i aktywne wulkany? Tak, to jest Papua Nowa Gwinea. My wam przynosimy znacznie przytulniejszą przekąskę. Kawa, która wyrosła w znanym regionie Eastern Highlands, jest jak równikowy kraj-  pikantna i pachnąca. Wysokiej jakości Arabica jest uprawiana przez małe rodzinne plantacje. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
223,6 zł /1000 g 22,4 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Poniedziałku, 5. 12. 2022

GALAPAGOS SC 18 SAN CRISTOBAL BIO
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

GALAPAGOS SC 18 SAN CRISTOBAL BIO

Jak smakuje Najlepsza kawa roku? My ją wypróbowaliśmy i możemy powiedzieć, że bosko! Galapaos SC 18 z wyspy San Cristobal to naszym zdaniem jedna z najlepszych kaw plantacyjnych w ogóle. Jej intensywny aromat i wyśmienita równowaga ciała i kwasowości z niej czyni naszego faworyta. Odkryjcie również wy smak słodkiego karmelu z dodatkiem limonki. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
631,8 zł /1000 g 63,2 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Poniedziałku, 5. 12. 2022

NEPAL MOUNT EVEREST SUPREME BIO – KAWA ZIARNISTA
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

NEPAL MOUNT EVEREST SUPREME BIO – KAWA ZIARNISTA

Czy wiedzieliście o tym, że kawa rośnie nawet pod Mount Everestem a o tym, że ma wyjątkowy smak i pachnie cudownie? Jest uznawana za rustykalną, o łagodnej do średniej kwasowości. Kawa najwyższej jakości, z regionu Nuwakot, jest uprawiana w cieniu. W takich warunkach owoce kawowca dojrzewają przez dłuższy okres, dzięki czemu kawa z nich pozyskiwana ma pełny i wyrazisty smak. Pokosztujcie smaków kawy wyhodowanej w ostatnim czasie w cieniu wysokich gór. Z całą pewnością… Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
406,7 zł /1000 g 40,7 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Poniedziałku, 5. 12. 2022
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »