Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Jemen Mocha Grade A GrainPro Microlot - kawa ziarnista

Kod: 1779

Żaden miłośnik efektownych napojów nie może obejść się bez degustacji kawy ze wzgórz Jemenu. Rzadka arabica z samego południa Półwyspu Arabskiego jest jedną z najlepszych na świecie. Ma nie tylko okrągłe ziarno i prawdziwie obfity smak, ale zachwyca też nutami czekolady, średnią kwasowością i blaskiem, który można chyba określić jako otulony górskimi ziołami. Nic dziwnego, że uprawiano ją w regionie Bani Mattar.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
559,6 zł /1000 g 56,0 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Środy, 5. 4. 2023
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Jemen
Różnorodność
Różnorodność:
Bourbon
Region
Region:
Bani Mattar
Wysokości n.p.m.
Wysokości n.p.m.:
1000-2000 m
Smak
Smak:
Czekolada
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre

Skład

Arabica 100%

Pianka i smak kawy

Yemen Mocha Grade A GrainPro Microlot to kawa o średniej kwasowości i mocnym, wielowarstwowym smaku. Z pewnością znajdziecie w niej czekoladę, ale także wyjątkową, iskrzącą pieszczotę. Przy dokładnej degustacji zapewne określicie jej smak jako ziołowy, świeży, może nawet lekko wietrzny. Owszem co degustator to nieco inne postrzeganie. W każdym razie ta kawa urzeknie Was już przy pierwszym łyku.

Pochodzenie kawy

Góry Jemenu to szczyty wspinające się na wysokość 3.666 metrów. Góry leżą na zachodzie i południowym zachodzie kraju, który jest otoczony przez Morze Czerwone, Ocean Indyjski i Morze Arabskie. Najbardziej wysunięty na południe kraniec Półwyspu Arabskiego charakteryzuje się również bardzo wysokimi temperaturami - w niektórych miejscach sięgającymi ponad 50 ⁰C w cieniu. Co do opadów, to na północy, na pustyni, mogą one nie występować przez kilka lat z rzędu. Z kolei południowe wyżyny "szczycą się" najwyższymi sumami opadów na całym Półwyspie Arabskim.

Gdy dodamy do tego informację, że region Bani Mattar, z którego pochodzi Yemen Mocha Grade A GrainPro Microlot, znajduje się tuż u podnóża jemeńskich gór, sprawa staje się jasna. Plantacje kawy są posadzone w bardzo pagórkowatym krajobrazie, na wysokości 1 000 - 2 000 metrów. Nie są więc narażone na działanie ciepła i nie cierpią z powodu braku wilgoci. Owoce dojrzewają powoli i równomiernie. Zwiedzających zaskoczy fakt, że gospodarstwa są rozłożone na tarasach przypominających pola ryżowe. Dzięki temu rolnicy mogą łatwo poruszać się po plantacji i wygodniej pielęgnować rośliny.

Nie zapominajmy, że kawa ta należy do odmiany Bourbon, dobrze rozwijającej się na dużych wysokościach. Pochodzi z Jemenu, skąd francuscy misjonarze rozpowszechnili go na La Rèunion (dawniej Bourbon), w Kenii i innych miejscach.

I ostatnią ciekawostką jest sposób obróbki kawy w Jemenie. Podczas zbiorów pracownicy starannie wybierają tylko najdojrzalsze owoce. Po oskubaniu rozkładają je na dużych stołach do suszenia i pozostawiają na 10-14 dni. Następnie zawożą zbiory do zakładu przetwórczego, gdzie suche łuski są maszynowo łuskane na ziarna kawy. 

Jemen jest nierozerwalnie związany z kawą od ponad 2000 lat. Kiedyś był głównym uczestnikiem światowej produkcji kawy, ale dziś boryka się z kryzysem humanitarnym i rolnikom bardzo trudno jest wysyłać swoje zbiory z kraju. Odbywa się to poprzez port Mocha, otoczony Morzem Czerwonym. Ten niegdyś legendarny ośrodek handlowy cierpi niestety na słabą infrastrukturę i warunki życia. Kawa, która dociera do nas z Jemenu jest więc pod każdym względem bardzo wyjątkowa. 

Efekty kawy

Arabica
Efekty arabiki

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

  1. Kawę należy zmielić na grubość odpowiadającą wybranemu przygotowaniu kawy.
  2. Na 1 kawę należy użyć przynajmniej 1,5 - 2 łyżeczki (mniej więcej 7g) zmielonej kawy.
  3. Kawę należy zalać wodą o temperaturze 95°C.
Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:
2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


KOSTARIKA FINCA EL ROSARI - Micro Lot
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

KOSTARIKA FINCA EL ROSARI - Micro Lot

Rodzina jest fundamentem … dobrej plantacji. Kiedy pół wieku temu Moises Meza posadził pierwsze drzewa kawowe w obszarze Leon Cortes, wiedział, że robi dobrze. Dziś tą wyjątkową kawę hodują w cieniu drzew jego synowie Javier i Gabriel. Na ich Micro Lots tzw. mikropartię niecierpliwie czekają koneserzy kawy na całym świecie. Ta ostatnia ma delikatny, mleczno czekoladowy smak odświeżony tonami wiśni. Ta najlepsza kawa z Kostaryki i Was zachwyci. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
298,3 zł /1000 g 29,8 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Środy, 5. 4. 2023

NEPAL MOUNT EVEREST SUPREME BIO – KAWA ZIARNISTA
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

NEPAL MOUNT EVEREST SUPREME BIO – KAWA ZIARNISTA

Czy wiedzieliście o tym, że kawa rośnie nawet pod Mount Everestem a o tym, że ma wyjątkowy smak i pachnie cudownie? Jest uznawana za rustykalną, o łagodnej do średniej kwasowości. Kawa najwyższej jakości, z regionu Nuwakot, jest uprawiana w cieniu. W takich warunkach owoce kawowca dojrzewają przez dłuższy okres, dzięki czemu kawa z nich pozyskiwana ma pełny i wyrazisty smak. Pokosztujcie smaków kawy wyhodowanej w ostatnim czasie w cieniu wysokich gór. Z całą pewnością… Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
417,5 zł /1000 g 41,8 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Środy, 5. 4. 2023

KOLUMBIA HUILA ROJAS ESTATE GEISHA - Micro Lot
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

KOLUMBIA HUILA ROJAS ESTATE GEISHA - Micro Lot

Ich wspólnotę i ciężką pracę podziwiają wszyscy sąsiedzi, a kawę wszyscy koneserzy. Rodzina pana Eliécera Rojas, który zarządza farmą w południowo-zachodniej części Kolumbii jest stawiana innym plantatorom za wzór. Ich Geisha „z rodowodem” wyróżnia się wyjątkowym profilem smakowym, w którym wybijają się tony jabłek, limonki papai i migdałów. Aromat jest typowo kwiecisty, słodki. Ta ekskluzywna odmiana bez wątpienia zainteresuje również Was. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
422,5 zł /1000 g 42,2 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Środy, 5. 4. 2023

Przeglądaliście


ROOIBOS MANDARYNKA Z IMBIREM
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

ROOIBOS MANDARYNKA Z IMBIREM

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
164,0 zł /1000 g 16,4 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 5. 4. 2023
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »