Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

JAMAJKA BLUE MOUNTAIN - kawa ziarnista

Kod: 1424
Ocena: bardzo dobra, 1 recenzje

Lasy, wodospady, wierzchołki gór, mgła… i cudowny zapach. Tak fascynujące, że nie znajdziecie podobnych nigdzie indziej na świecie. Blue Mountains znajdujące się we wschodniej części Jamajki pachną kwiatami, owocami i ziołami. Mocno i zniewalająco. Właśnie dlatego uprawiana tutaj kawa jest absolutnie fantastyczna. Nie tylko duże ziarna, ale przede wszystkim wspaniały i niepowtarzalny smak oraz zapach są źródłem światowego sukcesu Blue Mountain Coffee. Doświadczajcie wrażeń naprawdę doskonałych.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
1 540,2 zł /1000 g 154,0 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Wtorku, 18. 6. 2024
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Jamajka
Różnorodność
Różnorodność:
Bourbon
Region
Region:
Blue Mountains
Wysokości n.p.m.
Wysokości n.p.m.:
900 - 1600m
Smak
Smak:
Czekolada, Owoce, Orzech
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre

Skład

Arabica 100%

Aromat kawy

Kawa Jamajka Blue Mountain nie dostała się przypadkowo do światowej czołówki. O zaletach tej arabiki można by napisać powieść. Pierwszy rozdział poświęcilibyśmy pełnemu, harmonijnemu smakowi i jedwabistemu ciału. Drugi mógłby opisywać intensywny, kwiecisty aromat przesiąknięty zapachem górskich ziół. Trzecim rozdziałem objęlibyśmy bogaty smak orzeźwiającego owocu w połączeniu z czekoladą, orzechami i kwiatami. Zakończenie zapewne zawierałoby tysiące recenzji pełnych podziękowań i podziwu. Ciekawe, jaka byłaby Wasza opinia?

Pochodzenie 

„Jest to najpiękniejsza wyspa, jaka kiedykolwiek widziały moje oczy, jakby góry i ziemia dotykały niebios.”, powiedział rzekomo w roku 1495 Krzysztof Kolumb. Tak, miał na myśli Jamajkę, a w szczególności jej Blue Mountains. Niebieskie Góry połażone są we wschodniej części wyspy. Jest to pasmo długości prawie 45 i szerokości 19 kilometrów. Wyrastają z wybrzeża do wysokości ponad 2000 metrów nad poziomem morza a ich zbocza są wyjątkowo strome. Z najwyższego punktu tego pasma górskiego, Blue Mountain Peak, można w sprzyjających warunkach dostrzec zarysy oddalonej o 210 kilometrów Kuby.

Blue Mountains są praktycznie przez cały rok okryte mgłą. Dlatego wyglądają, jakby były w niebieskoszarym kolorze. Obszar jest zróżnicowany zarówno klimatycznie (u podnóża gór temperatura wynosi około 27 °C, na szczytach osiąga zaledwie 5 °C), jak i pod względem swojej fauny i flory. Bujna roślinność porastająca zbocza obejmuje 800 gatunków roślin endemicznych a góry są domem na przykład dla drugiego co do wielkości na świecie motyla Papilo Homerus i jednym z największych na Karaibach siedlisk ptaków wędrownych. Niektóre obszary gór zostały włączone do parków narodowych Blue and John Crow Mountains National Park, założonych przez władze Jamajki w 1992 roku, aby nie dopuścić do zagłady obszarów leśnych i ochronić największe dorzecze wyspy.Oprócz turystów i miłośników atrakcji przyrodniczych Niebieskie Góry zapraszają do odwiedzania znajdujących się na ich zboczach plantacji kawy. Pierwsze sadzonki kawowca pojawiły się tutaj w roku 1728, przywiezione z wyspy Hispaniola przez gubernatora Sir Nicholas’a Lawes’a. Wyspa ta tworzy razem z Kubą, Portoryko i Jamajką archipelag Wielkich Antyli. Największy rozkwit produkcji kawy na Jamajce datuje się na pierwsze ćwierćwiecze XIX stulecia. Należy również zauważyć, że już wtedy lokalna kawa należała do światowej czołówki.

 Obecnie uprawą, zbiorem i przetwórstwem kawy w tym rejonie zajmuje się prawie 25 tysięcy plantatorów. Na wysokościach 900 – 1600 metrów nad poziomem morza powstało wiele małych plantacji. Owoce kawowca zbierane są ręcznie od stycznia do lutego, a zbiory są codziennie dostarczane do przetwórni. Tych jest na jamajce ponad 80. Świeżo zerwane jagody kawowca są tam poddawane kontroli, aby wyeliminować niedojrzałe lub zaatakowane przez szkodniki owoce. Następnie są myte, przez co pozbawiane są skórek i lepkich substancji. Wilgotne ziarenka kawy są rozkładane przez pracowników na betonowych płytach (barbeques), gdzie zazwyczaj suszą się przez 5 dni na słońcu. Gdy pogoda jest niesprzyjająca kawa jest suszona w suszarniach. Kolejny krok to „postarzanie” kawy. Ziarenka wsypywane są do worków i przewożone do magazynów, gdzie pozostają co najmniej 10 tygodni. Chodzi o decydującą fazę przetwarzania kawy, w trakcie której kształtują się unikalne i najbardziej pożądane jej właściwości. Na zakończenie ziarna oczyszczane są z zanieczyszczeń, kawa jest polerowana i starannie sortowana.

Certyfikat Blue Mountain Coffee jest gwarancją najwyższej jakości. Standardy ustanawia i monitoruje ich dotrzymywania Jamaica Coffee Industry Bard. Dlatego właśnie ta kawa zachowuje najwyższe parametry przez długi okres. Jamajka ma tylko 1 % udziału w światowym rynku produkcji kawy. A całe 90 % z niej jest eksportowane do Japonii. Nie jest rzeszą łatwą sprowadzenie do Europy tego specjału. Entuzjaści kawy i miłośnicy prawdziwych klejnotów zawsze jednak znajdą drogę do Jamajka Blue Mountain.

Efekty kawy

Arabica
Efekty arabiki

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

1. Kawę mielimy na grubość odpowiednią do przygotowania wybranego rodzaju napoju.

2. Do zaparzenia 1 filiżanki używamy co najmniej 1,5 – 2 łyżeczek (ok. 7 g) świeżo zmielonej kawy.

3. Kawę zalewamy wodą o temperaturze 95°C.

Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

3. 11.

Ocena: bardzo dobra
Kawa jest wyśmienita. Aromat i smak niepowtarzalny. Ktoś kto lubi kawy z kwaskowym startem będzie zachwycony,. niestety nie jest to kawa dla mnie. Genialny smak, posmak czekolady, i przypraw, ale kwasowość która mi nie odpowiada. Myślę że 2 gwiazdki to raczej za mało. powinna mieć 3 w rubryce kwasowość. Z kawą australijską, czy meksykańską również z 2 gwiazdkami kwasowości nie ma co porównać. Kawa ta będzie arcydziełem dla kogoś kto lubi kwaskowy start.

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


BRAZYLIA SOUTH OF MINAS kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

BRAZYLIA SOUTH OF MINAS kawa ziarnista

Zaproszenia na kawę się nie odmawia. Zachęcamy do kupna jednej z najlepszych na rynku kaw i do przygotowania pachnącego popołudnia dla tych, których lubicie. Przy filiżance gorącej pyszności z lekką nutą czekolady czas mija szybko. Brazylijska Arabika będzie dla was wspaniałym towarzyszem. I nigdy się nie znudzi.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
147,0 zł /1000 g 14,7 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Wtorku, 18. 6. 2024

BRAZYLIA YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

BRAZYLIA YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA

Bardzo dobra, bardzo pachnąca i słodka jak czekolada. Kawa z popularnej brazylijskiej plantacji Fazenda da Lagoa (Farm w pobliżu jeziora) jest jedną z najbardziej popularnych na świecie. Dojrzewa w łonie lasów deszczowych, w otoczeniu gór i jezior krystalicznych.  Palenie kawy musi być umiarkowanie intensywne, aby zachować jej „gładkie ciało“ i owocowy aromat.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
186,0 zł /1000 g 18,6 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Wtorku, 18. 6. 2024

ROBUSTA INDIA MONSOONED kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

ROBUSTA INDIA MONSOONED kawa ziarnista

Dużo kofeiny, dużo cierpkości. Indyjska robusta to kawa dla dorosłych chłopców i dziewczyn. Docenicie ją podczas długich podróży, męczących narad lub nocnych zmian. Pod ostrym smakiem kryje się czekolada, a pianka jest wystawna. Robustę można użyć jako podstawę dla espresso. Dobrana w odpowiednim stosunku do Arabici tworzy przepyszną mieszankę.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
151,9 zł /1000 g 15,2 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Wtorku, 18. 6. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »