Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

JAMAJKA BLUE MOUNTAIN - kawa ziarnista

Kod: 1424

Lasy, wodospady, wierzchołki gór, mgła… i cudowny zapach. Tak fascynujące, że nie znajdziecie podobnych nigdzie indziej na świecie. Blue Mountains znajdujące się we wschodniej części Jamajki pachną kwiatami, owocami i ziołami. Mocno i zniewalająco. Właśnie dlatego uprawiana tutaj kawa jest absolutnie fantastyczna. Nie tylko duże ziarna, ale przede wszystkim wspaniały i niepowtarzalny smak oraz zapach są źródłem światowego sukcesu Blue Mountain Coffee. Doświadczajcie wrażeń naprawdę doskonałych.

Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 25. 7. 2019
DPD Dostarczymy do 25. 7. 2019 11,0 zł
Inpost - kurier Dostarczymy do 25. 7. 2019 11,0 zł
Paczkomat Dostarczymy do 25. 7. 2019 10,0 zł
Duże opakowanie:
986,5 zł brutto
497,3 zł brutto
278,7 zł brutto
Małe opakowanie:
135,2 zł brutto
77,5 zł brutto
Zemleć:
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Jamajka
Różnorodność
Różnorodność:
Bourbon
Region
Region:
Blue Mountains
Wysokość nad poziomem morza
Wysokość nad poziomem morza:
900 - 1600m
Smak
Smak:
Ovoce, ořechy, čokoláda
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre

Skład

Arabica 100%

Aromat kawy

Kawa Jamajka Blue Mountain nie dostała się przypadkowo do światowej czołówki. O zaletach tej arabiki można by napisać powieść. Pierwszy rozdział poświęcilibyśmy pełnemu, harmonijnemu smakowi i jedwabistemu ciału. Drugi mógłby opisywać intensywny, kwiecisty aromat przesiąknięty zapachem górskich ziół. Trzecim rozdziałem objęlibyśmy bogaty smak orzeźwiającego owocu w połączeniu z czekoladą, orzechami i kwiatami. Zakończenie zapewne zawierałoby tysiące recenzji pełnych podziękowań i podziwu. Ciekawe, jaka byłaby Wasza opinia?

 

Pochodzenie 

„Jest to najpiękniejsza wyspa, jaka kiedykolwiek widziały moje oczy, jakby góry i ziemia dotykały niebios.”, powiedział rzekomo w roku 1495 Krzysztof Kolumb. Tak, miał na myśli Jamajkę, a w szczególności jej Blue Mountains. Niebieskie Góry połażone są we wschodniej części wyspy. Jest to pasmo długości prawie 45 i szerokości 19 kilometrów. Wyrastają z wybrzeża do wysokości ponad 2000 metrów nad poziomem morza a ich zbocza są wyjątkowo strome. Z najwyższego punktu tego pasma górskiego, Blue Mountain Peak, można w sprzyjających warunkach dostrzec zarysy oddalonej o 210 kilometrów Kuby.

 

Blue Mountains są praktycznie przez cały rok okryte mgłą. Dlatego wyglądają, jakby były w niebieskoszarym kolorze. Obszar jest zróżnicowany zarówno klimatycznie (u podnóża gór temperatura wynosi około 27 °C, na szczytach osiąga zaledwie 5 °C), jak i pod względem swojej fauny i flory. Bujna roślinność porastająca zbocza obejmuje 800 gatunków roślin endemicznych a góry są domem na przykład dla drugiego co do wielkości na świecie motyla Papilo Homerus i jednym z największych na Karaibach siedlisk ptaków wędrownych. Niektóre obszary gór zostały włączone do parków narodowych Blue and John Crow Mountains National Park, założonych przez władze Jamajki w 1992 roku, aby nie dopuścić do zagłady obszarów leśnych i ochronić największe dorzecze wyspy.

 

Oprócz turystów i miłośników atrakcji przyrodniczych Niebieskie Góry zapraszają do odwiedzania znajdujących się na ich zboczach plantacji kawy. Pierwsze sadzonki kawowca pojawiły się tutaj w roku 1728, przywiezione z wyspy Hispaniola przez gubernatora Sir Nicholas’a Lawes’a. Wyspa ta tworzy razem z Kubą, Portoryko i Jamajką archipelag Wielkich Antyli. Największy rozkwit produkcji kawy na Jamajce datuje się na pierwsze ćwierćwiecze XIX stulecia. Należy również zauważyć, że już wtedy lokalna kawa należała do światowej czołówki.

 Obecnie uprawą, zbiorem i przetwórstwem kawy w tym rejonie zajmuje się prawie 25 tysięcy plantatorów. Na wysokościach 900 – 1600 metrów nad poziomem morza powstało wiele małych plantacji. Owoce kawowca zbierane są ręcznie od stycznia do lutego, a zbiory są codziennie dostarczane do przetwórni. Tych jest na jamajce ponad 80. Świeżo zerwane jagody kawowca są tam poddawane kontroli, aby wyeliminować niedojrzałe lub zaatakowane przez szkodniki owoce. Następnie są myte, przez co pozbawiane są skórek i lepkich substancji. Wilgotne ziarenka kawy są rozkładane przez pracowników na betonowych płytach (barbeques), gdzie zazwyczaj suszą się przez 5 dni na słońcu. Gdy pogoda jest niesprzyjająca kawa jest suszona w suszarniach. Kolejny krok to „postarzanie” kawy. Ziarenka wsypywane są do worków i przewożone do magazynów, gdzie pozostają co najmniej 10 tygodni. Chodzi o decydującą fazę przetwarzania kawy, w trakcie której kształtują się unikalne i najbardziej pożądane jej właściwości. Na zakończenie ziarna oczyszczane są z zanieczyszczeń, kawa jest polerowana i starannie sortowana.

 

Certyfikat Blue Mountain Coffee jest gwarancją najwyższej jakości. Standardy ustanawia i monitoruje ich dotrzymywania Jamaica Coffee Industry Bard. Dlatego właśnie ta kawa zachowuje najwyższe parametry przez długi okres. Jamajka ma tylko 1 % udziału w światowym rynku produkcji kawy. A całe 90 % z niej jest eksportowane do Japonii. Nie jest rzeszą łatwą sprowadzenie do Europy tego specjału. Entuzjaści kawy i miłośnicy prawdziwych klejnotów zawsze jednak znajdą drogę do Jamajka Blue Mountain.

Efekty kawy

Arabica
Efekty arabiki

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

1. Kawę mielimy na grubość odpowiednią do przygotowania wybranego rodzaju napoju.

2. Do zaparzenia 1 filiżanki używamy co najmniej 1,5 – 2 łyżeczek (ok. 7 g) świeżo zmielonej kawy.

3. Kawę zalewamy wodą o temperaturze 95°C.

Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


KUBA SERRANO SUPERIOR kawa ziarnista
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

KUBA SERRANO SUPERIOR kawa ziarnista

Bajka dla smakoszy! Ta kawa plantacyjna z południowego wybrzeża Kuby może pochwalić się prawie zerową kwasowością i pełnym smakiem o widocznym czekoladowym i karmelowym zabarwieniu. Pasmo górskie Sierra Maestra, w którym się urodziła, dało jej słodki zapach miodu i cukru trzcinowego. Kiedy jej spróbujecie, odkryjecie w niej nuty dymu i rumu kubańskiego.  Więcej na szczegółach produktu
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 25. 7. 2019
Duże opakowanie:
117,5 zł brutto
62,8 zł brutto
36,5 zł brutto
Małe opakowanie:
19,2 zł brutto
12,2 zł brutto
Zemleć:

INDONEZJA SUMATRA LINTONG kawa ziarnista
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

INDONEZJA SUMATRA LINTONG kawa ziarnista

Kawa oznaczona Klasą 1 to szczyt jakości! Oryginalny przysmak ze specjalnym profilem szybko znajduje smakoszy wśród miłośników kawy na świecie. Zwłaszcza wśród tych, którzy dużo podróżują, by odkrywać nowe smaki kawy. Lingtong Sumatra ziarnista kawa zadziwia niską kwasowością i słodko-ostrym smakiem. Znajdziesz w niej czekoladę, karmel, cedr i owoce. Świeżo prażona przekąska -  zapraszamy do jej odkrycia!  Więcej na szczegółach produktu
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 25. 7. 2019
Duże opakowanie:
101,8 zł brutto
55,0 zł brutto
32,2 zł brutto
Małe opakowanie:
17,2 zł brutto
11,0 zł brutto
Zemleć:

15% ZNIŻKA
GALAPAGOS SC 18 SAN CRISTOBAL
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

GALAPAGOS SC 18 SAN CRISTOBAL

Jak smakuje Najlepsza kawa roku? My ją wypróbowaliśmy i możemy powiedzieć, że bosko! Galapaos SC 18 z wyspy San Cristobal to naszym zdaniem jedna z najlepszych kaw plantacyjnych w ogóle. Jej intensywny aromat i wyśmienita równowaga ciała i kwasowości z niej czyni naszego faworyta. Odkryjcie również wy smak słodkiego karmelu z dodatkiem limonki. Więcej na szczegółach produktu
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 25. 7. 2019
Duże opakowanie:
320,2 zł brutto
164,2 zł brutto
93,0 zł brutto
Małe opakowanie:
46,2 zł brutto
27,3 zł brutto
Zemleć:
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Obsługa klienta
Dla partnerów

Prezent przy każdym zakupie | Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »