Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

INDIE ROBUSTA PARCHMENT PB

Kod: 1353
Ocena: bardzo dobra, 1 recenzje

Jest inna. Okrągła, twarda, charakterystyczna, drobna. Kawa z oznaczeniem PB jest rzadko dostępna i niezwykle atrakcyjna. Ziarna tak zwanej perłowej kawy rosną w kawowej wiśni ale bez bliźniaka. Tak więc jest on bardziej okrągła, bardziej skoncentrowana, ma świetnie  zbilansowany smak. Indyjska kawa peaberry robusta jest jedną z najlepszych w historii. Posmakujcie samotną kawę albo skomponujcie własną mieszankę espresso z ulubioną arabiką.  

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
137,2 zł /1000 g 13,7 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 25. 4. 2024
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Indie
Różnorodność
Różnorodność:
Robusta
Region
Region:
Magundi
Wysokości n.p.m.
Wysokości n.p.m.:
2300m
Smak
Smak:
Czekolada
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre

Skład

Robusta 100%

PIANKA I SMAK KAWY

Kawa India Robusta Perchment PB wyróżnia się pełnym, pysznym smakiem w czekoladowych tonach. Chodzi o wyjątkową kawę o charakterystycznym kształcie. Jest odpowiednia do przygotowywania zarówno indywidualnie, jak i w kompozycji z dobrej  jakości arabiką. Ta kawa robusta wytwarza solidny, wysoki i gęsty krem.

POCHODZENIE KAWY

W Indiach zajmują się kawą od końca XVII wieku, kiedy to w rejonie Babab Budan Giri zasadzili pierwsze plantacje kawy gatunku arabika. Obecnie lokalni rolnicy uprawiają również wysokiej jakości kawę robusta a kawowe krzaki pokrywają dużą część górzystych obszarów najbardziej wysuniętych na południe regionów. Każdego roku to Karnataki przypisuje się największą produkcję, a kolejne to Kerala i Tamil Nadu. Eksperci twierdzą, że kawa indyjska jest jedną z najlepszych, uprawnych w cieniu, kaw na świecie. Jej produkcja zatrudnia około 250 000 tamtejszych ludzi. Prawie trzy czwarte zbiorów eksportuje się do Niemiec, Rosji, Hiszpanii, Belgii i do innych krajów.

Co sprawia, że kawa Indie Robusta Parchment PB jest tak wyjątkowa? To właśnie dwie ostatnie litery. Za skrótem "PB" jest ukryte słowo "peaberry". Oznacza ono takie ziarna kawy, które rozwinęły się w kawowych wiśniach ale bez ich bliźniaków. Owoce kawy, swoim kolorem i kształtem przypominające wiśnie, zwykle zawierają 2 nasiona. Rozwijają się płaską strona do siebie. Czasami zdarza się (i naukowcy przyznają, że wciąż nie wiedzą kiedy i dlaczego), że tylko jedno z nasion rozwija się w owocu. Czasem jest mniejsze, twardsze i bardziej aromatyczne. Taka mutacja występuje bardzo rzadko i oznaczana jest jako kawowe ziarna PB, stanowią one około 5 procent całego zbioru.

Wyjątkowa peaberry lub też perłowa kawa jest bardzo ceniona ze względu na jej wyjątkowy, niezwykle intensywny smak i aromat. Jej niedobór wynika również z faktu, że sortowaniem ziaren w zależności od tego, czy są one "klasyczne", czy też „perłowe”, zajmuje się minimum producentów. Indyjscy rolnicy na szczęście dobrze wiedzą, jaka jest ich oryginalność i potencjał. Robusta peaberry jest doskonała zaparzana w ekspresie przelewowym, dźwigniowym czy też frenchpress.

Efekty kawy

Robusta
Efekty robusty

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

  1. Należy zmielić kawę bezpośrednio przed użytkiem zgodnie z wybranym gatunkiem kawy.
  2. Na jedną kawę należy użyć co najmniej 1,5 - 2 łyżeczki (około 7 gramów) zmielonej kawy.
  3. Zalać wodą o temperaturze około 95 ° C.
Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

6. 5.

Ocena: bardzo dobra
Muszę przyznać, że ta kawa zdecydowanie ma coś do zaoferowania. Po powąchaniu nie zachwyciła, ale nadrobiła to smakiem. Jest intensywny i przyjemnie gorzki, z minimalną kwaskowatością (osobiście nie przepadam za kwaśną kawą).

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


BRAZYLIA YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

BRAZYLIA YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA

Bardzo dobra, bardzo pachnąca i słodka jak czekolada. Kawa z popularnej brazylijskiej plantacji Fazenda da Lagoa (Farm w pobliżu jeziora) jest jedną z najbardziej popularnych na świecie. Dojrzewa w łonie lasów deszczowych, w otoczeniu gór i jezior krystalicznych.  Palenie kawy musi być umiarkowanie intensywne, aby zachować jej „gładkie ciało“ i owocowy aromat.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
186,0 zł /1000 g 18,6 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 25. 4. 2024

ROBUSTA INDIA MONSOONED kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

ROBUSTA INDIA MONSOONED kawa ziarnista

Dużo kofeiny, dużo cierpkości. Indyjska robusta to kawa dla dorosłych chłopców i dziewczyn. Docenicie ją podczas długich podróży, męczących narad lub nocnych zmian. Pod ostrym smakiem kryje się czekolada, a pianka jest wystawna. Robustę można użyć jako podstawę dla espresso. Dobrana w odpowiednim stosunku do Arabici tworzy przepyszną mieszankę.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
151,9 zł /1000 g 15,2 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 25. 4. 2024

KENIA AA SUPERSTAR kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

KENIA AA SUPERSTAR kawa ziarnista

Superstar AA przygotuje wam bardzo intensywną przygodę kofeinową. Ta 100% Arabica z Kenii to gwarancja wyraźnego aromatu, przyjemnej kwasowości i owocowej harmonii. Jedwabną miękkość pokochasz tuż po pierwszym łyku. Po drugim przekonasz się, że wybrałeś najlepszą. Trzecia degustacja kawy wzniesie cię wysoko nad ziemią.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
216,0 zł /1000 g 21,6 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 25. 4. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »