Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

INDIE ROBUSTA PARCHMENT PB

Kod: 1353

Jest inna. Okrągła, twarda, charakterystyczna, drobna. Kawa z oznaczeniem PB jest rzadko dostępna i niezwykle atrakcyjna. Ziarna tak zwanej perłowej kawy rosną w kawowej wiśni ale bez bliźniaka. Tak więc jest on bardziej okrągła, bardziej skoncentrowana, ma świetnie  zbilansowany smak. Indyjska kawa peaberry robusta jest jedną z najlepszych w historii. Posmakujcie samotną kawę albo skomponujcie własną mieszankę espresso z ulubioną arabiką.  

Aktualnie niedostępny
DPD 11,0 zł
Paczkomat 10,0 zł
Duże opakowanie:
75,5 zł brutto
41,8 zł brutto
24,7 zł brutto
Małe opakowanie:
13,5 zł brutto
9,0 zł brutto
Wysyłając psa detektywa wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Indie
Różnorodność
Różnorodność:
Robusta
Region
Region:
Magundi
Wysokość nad poziomem morza
Wysokość nad poziomem morza:
2300m
Smak
Smak:
Czekolada
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre

Skład

Robusta 100%

PIANKA I SMAK KAWY

Kawa India Robusta Perchment PB wyróżnia się pełnym, pysznym smakiem w czekoladowych tonach. Chodzi o wyjątkową kawę o charakterystycznym kształcie. Jest odpowiednia do przygotowywania zarówno indywidualnie, jak i w kompozycji z dobrej  jakości arabiką. Ta kawa robusta wytwarza solidny, wysoki i gęsty krem.

POCHODZENIE KAWY

W Indiach zajmują się kawą od końca XVII wieku, kiedy to w rejonie Babab Budan Giri zasadzili pierwsze plantacje kawy gatunku arabika. Obecnie lokalni rolnicy uprawiają również wysokiej jakości kawę robusta a kawowe krzaki pokrywają dużą część górzystych obszarów najbardziej wysuniętych na południe regionów. Każdego roku to Karnataki przypisuje się największą produkcję, a kolejne to Kerala i Tamil Nadu. Eksperci twierdzą, że kawa indyjska jest jedną z najlepszych, uprawnych w cieniu, kaw na świecie. Jej produkcja zatrudnia około 250 000 tamtejszych ludzi. Prawie trzy czwarte zbiorów eksportuje się do Niemiec, Rosji, Hiszpanii, Belgii i do innych krajów.

Co sprawia, że kawa Indie Robusta Parchment PB jest tak wyjątkowa? To właśnie dwie ostatnie litery. Za skrótem "PB" jest ukryte słowo "peaberry". Oznacza ono takie ziarna kawy, które rozwinęły się w kawowych wiśniach ale bez ich bliźniaków. Owoce kawy, swoim kolorem i kształtem przypominające wiśnie, zwykle zawierają 2 nasiona. Rozwijają się płaską strona do siebie. Czasami zdarza się (i naukowcy przyznają, że wciąż nie wiedzą kiedy i dlaczego), że tylko jedno z nasion rozwija się w owocu. Czasem jest mniejsze, twardsze i bardziej aromatyczne. Taka mutacja występuje bardzo rzadko i oznaczana jest jako kawowe ziarna PB, stanowią one około 5 procent całego zbioru.

Wyjątkowa peaberry lub też perłowa kawa jest bardzo ceniona ze względu na jej wyjątkowy, niezwykle intensywny smak i aromat. Jej niedobór wynika również z faktu, że sortowaniem ziaren w zależności od tego, czy są one "klasyczne", czy też „perłowe”, zajmuje się minimum producentów. Indyjscy rolnicy na szczęście dobrze wiedzą, jaka jest ich oryginalność i potencjał. Robusta peaberry jest doskonała zaparzana w ekspresie przelewowym, dźwigniowym czy też frenchpress.

Efekty kawy

Robusta
Efekty robusty

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

  1. Należy zmielić kawę bezpośrednio przed użytkiem zgodnie z wybranym gatunkiem kawy.
  2. Na jedną kawę należy użyć co najmniej 1,5 - 2 łyżeczki (około 7 gramów) zmielonej kawy.
  3. Zalać wodą o temperaturze około 95 ° C.
Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


ROBUSTA INDIA MONSOONED kawa ziarnista
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

ROBUSTA INDIA MONSOONED kawa ziarnista

Dużo kofeiny, dużo cierpkości. Indyjska robusta to kawa dla dorosłych chłopców i dziewczyn. Docenicie ją podczas długich podróży, męczących narad lub nocnych zmian. Pod ostrym smakiem kryje się czekolada, a pianka jest wystawna. Robustę można użyć jako podstawę dla espresso. Dobrana w odpowiednim stosunku do Arabici tworzy przepyszną mieszankę.  Więcej na szczegółach produktu
Aktualnie niedostępny
Duże opakowanie:
70,8 zł brutto
39,5 zł brutto
23,5 zł brutto
Małe opakowanie:
13,0 zł brutto
8,7 zł brutto
Wysyłając psa detektywa wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.

15% ZNIŻKA
KUBA SERRANO SUPERIOR kawa ziarnista
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

KUBA SERRANO SUPERIOR kawa ziarnista

Bajka dla smakoszy! Ta kawa plantacyjna z południowego wybrzeża Kuby może pochwalić się prawie zerową kwasowością i pełnym smakiem o widocznym czekoladowym i karmelowym zabarwieniu. Pasmo górskie Sierra Maestra, w którym się urodziła, dało jej słodki zapach miodu i cukru trzcinowego. Kiedy jej spróbujecie, odkryjecie w niej nuty dymu i rumu kubańskiego.  Więcej na szczegółach produktu
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 28. 3. 2019
Duże opakowanie:
98,7 zł brutto
53,5 zł brutto
31,2 zł brutto
Małe opakowanie:
16,7 zł brutto
10,7 zł brutto
Zemleć:
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Obsługa klienta
Dla partnerów

Prezent przy każdym zakupie | Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »