Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

INDIE ROBUSTA PARCHMENT AB BIO - kawa ziarnista

Kod: 1413

Piękna robusta w organicznej jakości z indyjskiego regionu Wayanad urzeka pełnym, czekoladowym, ziemistym smakiem i wysoką zawartością kofeiny. Możecie spróbować jej samodzielnie lub zmieszać z ulubioną arabiką. Otrzymacie niepowtarzalną mieszankę espresso według własnej wyobraźni. Bawcie się kwasowością, posmakiem i cremą. Połączcie zbiory z różnych plantacji. Pokochacie tę robustę. 

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Wysyłając psa detektywa wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Indie
Różnorodność
Różnorodność:
Robusta
Region
Region:
Wayanaad
Wysokości n.p.m.
Wysokości n.p.m.:
600 - 900m
Smak
Smak:
Czekolada
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre
BIO
BIO:
Tak

Skład

Robusta BIO 100%

Pianka i smak kawy

Kawa India Robusta Parchment AB BIO ma wspaniały czekoladowy smak i bardzo gęstą cremę. Kawa ta cieszy się dużym popytem na całym świecie, a wielu popularnych producentów kawy stosuje indyjską Robustę w swoich mieszankach przeznaczonych do użytku domowego, jak również do restauracji i kawiarni.

Pochodzenie kawy 

Wayanad to dzielnica położona w północno-wschodniej części indyjskiego stanu Kerala. Szczyci się licznymi źródłami wody, wysokimi wzgórzami i licznymi atrakcjami turystycznymi. Przyroda jest tam zróżnicowana, dzikie zwierzęta, takie jak słonie i niedźwiedzie, zamieszkują lasy okolicznych Karnataki i Tamil Nadu. Rolnictwo jest podstawą lokalnej gospodarki i większość gruntów jest wykorzystywana do tego celu.  Najczęściej miejscowi uprawiają drzewa kawowe i herbaciane, a istotną częścią ich produkcji są kakao, pieprz, wanilia, ryż, kokos, kardamon czy imbir. Kolejnym źródłem dochodu jest hodowla bydła. Typowe dla indyjskich plantacji kawy, otoczone są drzewami owocowymi i ogrodami przypraw. Ich aromat przekłada się na smak i zapach kawy. W przypadku tej kawy robusta należy wspomnieć o jej ekologicznych cechach. Jest uprawiana i zbierana bez użycia przemysłowo produkowanych nawozów, oprysków i innych związków, które mogłyby pozostawić szkodliwe pozostałości w produkcie końcowym. Kawa została poddana obróbce tzw. metodą mokrą, czyli myciu. Woda służy do oddzielenia łusek i miąższu, które zwykle zawierają dwa ziarna. Rolnicy najpierw wkładają czereśnie kawy do pojemników z wodą i przeciskają je przez płyty kruszące. Następnie kawa jest przelewana do zbiorników fermentacyjnych, gdzie fermentuje, całkowicie rozpuszczając pozostały miąższ otulający ziarna. Na koniec zielona kawa musi zostać wysuszona, w suszarkach bębnowych lub w bezpośrednim świetle słonecznym. Uprawa kawy ma w Indiach bardzo długą historię.

Po raz pierwszy zasadzono ją prawdopodobnie w 1670 r., pierwszą prawdziwą plantację założono około 1840 r. Początkowo miejscowi rolnicy uprawiali głównie arabikę, jednak ze względu na epidemię rdzy kawowej, która dotknęła zdecydowaną większość krzewów, skupili się na uprawa bardziej odpornych roślin robusty. W 1942 r. nadzór nad plantacjami i jakością eksportowanej kawy przejęła Coffee Board of India, organizacja kontrolowana przez Ministerstwo Handlu i Przemysłu. Obecnie uprawą kawy zajmuje się około 250 000 rolników, 98% to drobni rolnicy. Na rynku światowym kawa indyjska stanowi około 4,5 proc., z czego większość eksportowana jest do Niemiec, Rosji, Hiszpanii, Włoch i Belgii.

Efekty kawy

Robusta
Efekty robusty

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

  1. Kawę należy zmielić na grubość odpowiadającą wybranemu przygotowaniu kawy.
  2. Na 1 kawę należy użyć przynajmniej 1,5 - 2 łyżeczki (mniej więcej 7g) zmielonej kawy.
  3. Kawę należy zalać wodą o temperaturze 95°C.
Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


ROBUSTA INDIA MONSOONED kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

ROBUSTA INDIA MONSOONED kawa ziarnista

Dużo kofeiny, dużo cierpkości. Indyjska robusta to kawa dla dorosłych chłopców i dziewczyn. Docenicie ją podczas długich podróży, męczących narad lub nocnych zmian. Pod ostrym smakiem kryje się czekolada, a pianka jest wystawna. Robustę można użyć jako podstawę dla espresso. Dobrana w odpowiednim stosunku do Arabici tworzy przepyszną mieszankę.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
151,9 zł /1000 g 15,2 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 7. 3. 2024

EXTRA BRUT (22/24) – kakao
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

EXTRA BRUT (22/24) – kakao

Proszek kakaowy Extra Brut jest naprawdę oryginalnym przysmakiem. Mieszankę wykonaną z najlepszego kakao docenią fani czekolady, cukiernicy i także matki małych dzieci. U pierwszych gwarantuje doskonały smak, drugim zapewnia przestrzeń dla niekończącej się kreatywności, a trzecim do pomocy w przygotowaniu wieczornej kolacji. Dobre kakao nigdy się nie znudzi.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
181,3 zł /1000 g 18,1 zł /100 g
Dostarczymy do Czwartku, 7. 3. 2024

ROBUSTA INDONESIE BENGKULU kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

ROBUSTA INDONESIE BENGKULU kawa ziarnista

Pierwsza sadzonka kawy została wysłana do Indonezji przez holenderskiego gubernatora. Na przełomie XVII i XVIII wieku powstało wiele plantacji, których obecnie wysoka produkcja cieszy miłośników kawy na całym świecie. Ziarna z wyspy wulkanicznej Jawa mają silny smak. Robusta ta jest prawdziwie ekspresyjna i bogata. Barriści mówią o niej jako o jednej z najlepszych na świecie. Tego oczekuj - Twoja filiżanka kawy będzie owocowa i pełna stymulującej kofeiny. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
103,8 zł /1000 g 10,4 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 7. 3. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »