GORĄCA CZEKOLADA W PROSZKU 42% BIO – MASALA CHAI
Odrzućcie uprzedzenia, otwórzcie umysły i przygotujcie kubki smakowe. Ta gorąca czekolada jest wyjątkowa pod każdym względem. Po pierwsze, jest namieszana z wyjątkowej jakości kakao i cukru trzcinowego o najwyższych parametrach, a po drugie, aromatyzujemy ją naturalnym aromatem, który jest naprawdę oryginalny. Każdy, kto nie zna masala, mieszanki kardamonu, cynamonu, imbiru i innych egzotycznych przyprawy, powinien szybko to naprawić. Kompozycja tych przypraw z czekoladą, dosłownie urzeka smakiem.
Skład
Organiczny cukier trzcinowy, Kakao w proszku BIO, Organiczny, naturalny aromatKremowo-czekoladowy smak
Gorąca czekolad w proszku z 42-procentowym kakao i szczyptą trzcinowego cukru smakuje bardzo smacznie, ciepło i miękko. Aromat masaly nadaje jej atrakcyjny, ale nie dominujący ton ulubionej mieszanki przypraw (kardamon, cynamon, imbir, goździki, anyż, czarny pieprz, gałka muszkatołowa).
Pochodzenie
Kiedy zaczniecie sączyć Gorącą Czekoladę Masala, wasze myśli przeniosą Was do odległych krain, które pachną dzikimi kwiatami i egzotycznymi przyprawami. Jednak prawdziwe pochodzenie składników zdradzimy Wam, jeszcze przed pierwszym łykiem.
Kakao wytwarzane jest z ziarna kakaowego zbieranego i przetwarzanego na Dominikanie. Większość archipelagu Wielkich Antyl pokrywają góry, klimat jest tropikalny, a od czasu do czasu pojawiają się tam huragany. Średnia temperatura waha się między 16 aż 30 ˚C. Gleba jest płodna, więc nic dziwnego, że 20 procent ludności zajmuje się rolnictwem. Najczęściej uprawiają trzcinę cukrową, banany, bawełnę, kawę i kakao. Właśnie to jest uważane za jedne z najwyższych jakości na świecie. Duża część produkcji pochodzi z rolnictwa ekologicznego. Prawdziwe kakaowce (Theobroma cacao) są uprawiane, zbierane i przetwarzane bez użycia przemysłowych nawozów lub środków ochronnych. Trend ten staje się popularny wśród coraz większej liczby rolników.
Drzewa kakaowe w przyrodzie dorastają do wysokości 5-8 metrów. Na plantacjach są jednak utrzymywane jako większe krzaki. Są to wciąż zielone rośliny, mają długie liście, puszyste gałęzie i kwitną każdego roku w dwóch falach. Kwiaty mają biało-różowy kolor. Owocem drzewa kakaowego są żółte, duże ziarna, nawet 30 cm długie, na powierzchni podłużnie wyżłobione. Wewnątrz, w gęstym białym miąższu, zawierają 4-14 nasion - ziarna kakaowca. To właśnie z nich wytwarza się kakao, towar poszukiwany na całym świecie. Smakowany przez władców Azteków, a także szlachetny dwór hiszpańskich zdobywców Ameryki.
Paragwaj jest drugim krajem, który ma udział na łagodności w gorącej czekoladzie. Jego trzcina cukrowa jest znana na całym świecie. Państwo śródlądowe zaliczane jest do krajów rozwijających się, a jest to drugi najuboższy kraj w Ameryce Południowej. Prawie połowa ludności pracuje w rolnictwie. Uprawiają soję, kukurydzę, ziarno i trzcinę cukrową (Saccharum officinarum). Masywna trawa, rosnąca do 5 metrów, zawiera nawet 20 procent cukru w miąższu łodygi (sacharoza, fruktoza i glukoza). Aż do średniowiecza cukier trzcinowy dla Europejczyków był nieznany. Wytwarza się go przez prasowanie łodygi i gotowanie uzyskanego płynu.
Mieszanka ta może zawierać śladowe ilości mleka, dlatego osoby mający alergię na laktozę powinni być jednak czujni.
Wzór opakowania czekolady i kakao
Nasze czekolady i kakao są umieszczane w najwyższej jakości aluminiowym opakowaniu, które nie jest zbyt bogato zdobione graficznie, ponieważ nasza firma dba przede wszystkim o smak i zachowanie najwyższej jakości pakowanych produktów. Najwyższej jakości opakowanie zachowuje charakter kakao i czekolady. Kakao i czekolada są zawsze hermetycznie zamknięte w opakowaniu, aby nie miały kontaktu z wilgocią, światłem i obcymi zapachami.
Sposób przygotowania
Rozpuszczamy 30 g czekolady w około 150 ml gorącego mleka. Jeśli chcecie, żeby napój był gęstszy i miał bardziej wyrazisty smak wymieszajcie czekoladę w stosunku 33 g czekolady i 66 ml gorącego mleka. Możecie oczywiście poeksperymentować z ilościami składników tak, aby uzyskać jak najbardziej satysfakcjonujący efekt.
Potrzebujesz porady?
Wartość energetyczna: | 1649 kJ / 392 kcal |
Tłuszcze: | 8,8 |
z tego nasycone: | 5,5 |
Sacharydy: | 63,7 |
z tego cukry: | 58,2 |
Białka: | 7,6 |
Sól: | 0,02 |
28. 9.