Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

ETHIOPIA SIDAMOO MOCHA - kawa ziarnista

Kod: 1595

Mocha odnosi się do koloru czekolady lub kawy uprawianej w Arabii. Jesteśmy przekonani, że Ethiopia Sidamo Mocha łączy w sobie wszystkie znaczenia. To jedna z najbardziej czekoladowych kaw na świecie, delikatny przysmak eksportowany niegdyś do Jemenu. Średnio mocną Arabikę o urzekającym aromacie zapamiętacie już po pierwszej degustacji. I już nigdy z  niej nie zrezygnujecie.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
178,5 zł /1000 g 17,8 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 25. 4. 2024
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Etiopia
Różnorodność
Różnorodność:
Bourbon
Region
Region:
Sidamo
Wysokości n.p.m.
Wysokości n.p.m.:
1500m- 2200m
Smak
Smak:
Czekolada
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre

Skład

Arabica 100%

Pianka i smak kawy

Kawa ziarnista Ethiopia Sidamo Mocha jest prawdziwym ucieleśnieniem wszystkich pomysłów na kawę, która pachnie, smakuje i wygląda jak czekolada. Doskonale nadaje się do przygotowania w kawiarce, wtedy wyróżniają się wszystkie jej tony i aromaty.

Pochodzenie kawy

Jeśli zawsze chcieliście zasmakować kawy z miejsca, w którym się „narodziła”, to dobrze trafiliście. Etiopia wymieniana jest jako kraj, którego mieszkańcy odkryli wspaniały smak i wspaniałe efekty (przyciągnęły ich znacznie wcześniej niż smak).Stało się to w IX wieku w prowincji Kaffa, a legenda głosi, że dzięki stadzie kóz i ciekawemu pasterzowi. Zastanawiało go, dlaczego jego podopieczni pasący się jedząc czerwone jagody są tak weseli i dzicy. 
Z Etiopii kawowce dotarły do Jemenu około XIII wieku, a mieszkańcom Półwyspu Arabskiego zajęło bardzo dużo czasu, aby podzielić się tym skarbem. Trzymali się go tak bardzo, że polewali ziarna kawy wrzątkiem przed eksportem, aby zapobiec ich kiełkowaniu poza Arabią, pozbawiając ją w ten sposób tłustych zysków.
Ale wracając do Etiopii, wschodnioafrykańskiego stanu, dla którego kawa nadal jest ważną uprawą. Ponad połowa zagranicznych dochodów pochodzi ze sprzedaży kawy i szacuje się, że około 15 milionów ludzi korzysta z jej uprawy lub przetwarzania. To znacząca liczba jak na bardzo biedny kraj. Kawa ziarnista w Etiopii dzieli się na trzy kategorie: Longberry, Shortberry i Mocha. Ta ostatnia odmiana jest bardzo cenionym towarem, ponieważ ma złożony smak czekoladowy, w którym przebijają się tony przypraw i owoców cytrusowych.
Region Sidamo rozciąga się na wyżynach Etiopii, gdzie kawowce rosną wolniej, a owoce dojrzewają dłużej. Dlatego są w stanie wchłonąć znacznie więcej otaczających aromatów, a powstały aromat kawy jest wtedy mocny i bardzo warstwowy.
Etiopczycy zwykle przetwarzają owoce kawowe na tak zwany sposób na mokro. Najpierw w młynach wodnych usuwają górną skórkę i rozluźniają miazgę otaczającą nasiona.
Następnie wsypuję się kawę do kadzi fermentacyjnych z wodą, gdzie fermentują do 36 godzin. Naturalne procesy usuwają ziarna z ostatnich opakowań i całkowicie je uwalniają. Wreszcie zieloną kawę należy suszyć, co najczęściej ma miejsce w bezpośrednim świetle słonecznym, przy regularnym przewracaniu i grabieniu. 
Tak powstaje tradycyjna etiopska kawa o nazwie Mocha, wysokiej jakości, niezwykle czekoladowa, bogata i pełna.

Efekty kawy

Arabica
Efekty arabiki

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

  1. Kawę należy zmielić na grubość odpowiadającą wybranemu przygotowaniu kawy.
  2. Na 1 kawę należy użyć przynajmniej 1,5 - 2 łyżeczki (mniej więcej 7g) zmielonej kawy.
  3. Kawę należy zalać wodą o temperaturze 95°C.
Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


KOLUMBIA EXCELSO MEDELIN EP FANCY ziarnista kawa
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

KOLUMBIA EXCELSO MEDELIN EP FANCY ziarnista kawa

Wyrusz z nami w podróż do wielkich wulkanów wokół zatoki i meandrów, w cieniu bananowych drzew ... na pewno trafisz na pachnące plantacje. Kawa z północnej Kolumbii ma niepowtarzalny urok. Niby bardzo łagodna, ale z pulsującym życiem. Niby słodycz, ale również i kwasowość. Otuli twoje zmysły smakiem kokosa i doda ci energii na cały dzień.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
144,5 zł /1000 g 14,5 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 25. 4. 2024

KOLUMBIA SUPREMO MEDELIN ANDEANO ziarnista kawa
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

KOLUMBIA SUPREMO MEDELIN ANDEANO ziarnista kawa

Sto procent Arabica, sto procent doświadczenie degustacyjne!  Elegancka Kolumbia Supremo Medelin przygotuje niezapomniane spotkanie  egzotycznych owoców i czekolady. Chociaż mocna i aromatyczna, jednak delikatna i harmonizująca. Ekskluzywne i regularne ziarna kawy są palone do ciemnego koloru, tworząc delikatne i atrakcyjne olejki zapachowe. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
154,7 zł /1000 g 15,5 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 25. 4. 2024

PERU ANDES GOLD kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

PERU ANDES GOLD kawa ziarnista

Dla tych, którzy zawsze są w pogotowiu, żyją w dużym tempie, ale i dla tych, którzy lubią spędzać czas spokojnie w kawiarni, nigdzie się nie śpiesząc, przynosimy bogate i niepowtarzalne doznania kulinarne. Filiżanka kawy z Ameryki Południowej jest źródłem prawdziwej przyjemności - łączy popularne połączenie słodkiej czekolady i owoców z minimalistycznym orzechowym posmakiem. Niska kwasowość sprawia, że ta 100% Arabica zawiera w sobie przyjemną lekkość.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
140,4 zł /1000 g 14,0 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 25. 4. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »