Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

ETHIOPIA SIDAMO DURATO BOMBE - MICRO LOT

Kod: 1632

Etiopia i kawa stanowią jedno. Ten mikrolot ze słynnego regionu Sidamo sprawi, że w Waszej filiżance pojawi się wyrazista świeżość, na której tle uwidocznią się słodkie jagody, egzotyczny ananas i soczyste śliwki. Arabice braci Asef i Mulugeta Dukamo nie brakuje równowagi i wielowarstwowości, profil smakowy jest doskonały, kompleksowy. Krótko mówiąc, wyjątkowe ziarno na dzień, którym chcesz delektować się pełnymi łykami.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
275,1 zł /1000 g 27,5 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Środy, 6. 3. 2024
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Etiopia
Różnorodność
Różnorodność:
Catuai
Region
Region:
Sidamo
Wysokości n.p.m.
Wysokości n.p.m.:
2150-2500m
Smak
Smak:
Borówki , Ananas, Śliwki
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre

Skład

Arabica 100%

Pianka i smak kawy

Kawa ziarnista Ethiopia Sidamo Durato Bombe należy do odmian bardziej wyrazistych, z żywą kwaskowatością. Równoważy to smak słodkich i soczystych owoców, a w szczególności możecie liczyć na jagody, ananas oraz śliwki. Pianka mikrolotu jest delikatna, ale spójna. Wszystkie niuanse smakowe zostaną w pełni uwydatnione podczas przygotowywania w zaparzaczu przelewowym lub próżniowym, zadowalający rezultat daje również zaparzanie w kawiarce.

Pochodzenie kawy

Federalna Demokratyczna Republika Etiopii znajduje się w Afryce Wschodniej, w sąsiedztwie Erytrei, Dżibuti, Somalii, Kenii, Sudanu i Sudanu Południowego. Jest to jeden z najbiedniejszych krajów na świecie, jego rolnictwo jest bardzo zacofane, jednak zapewnia lokalnej ludności pewne źródło utrzymania. W Etiopii obecnie uprawia się tylko 17 procent ziemi, ale potencjał tego kraju jest o wiele większy. Pomimo trudności, które towarzyszą miejscowym plantatorom, pozostają światowymi liderami w produkcji kawy. Rzekomo w tych okolicach krzewy kawowca odkrył pasterz kóz, które po przeżuciu czerwonych owoców rosnących na krzewach zaczęły tryskać energią. Miało to miejsce podobno już w IX wieku, jednak pierwsza pisemna wzmianka o tym wydarzeniu pochodzi z 1671 roku.

Obecnie Etiopia jest największym afrykańskim producentem kawy a w świecie zajmuje siódme miejsce w tej dziedzinie. Jednocześnie należy do krajów o dużej konsumpcji tego specjału, około połowa zbiorów pozostaje na rynku krajowym. Rocznie w Etiopii produkuje się 380 tysięcy ton kawy. A ponieważ okoliczna ludność ma do niej wyjątkowy sentyment, żadne ważne wydarzenie w tym kraju nie może się obejść bez kawy. Kawowa ceremonia, w której uczestniczą także dzieci, trwa co najmniej 4 godziny. Na jej zakończenie wszyscy uczestnicy piją kawę mocno osłodzoną cukrem, jednak bez mleka.

Region Sidamo, z którego pochodzi mikrolot Ethiopia Sidamo Durato Bombe należy do obszarów najbardziej hołdujących kawowym tradycjom. Krzewy sadzi się tutaj na wyżynach, na wysokości około 2 000 metrów nad poziomem morza, dzięki czemu ich owoce wolniej dojrzewają a w związku z tym mogą dłużej przyswajać składniki odżywcze, co jest źródłem ich bardziej wyrazistego smaku. Jest bardzo prawdopodobne, że Sidamo było miejscem, w którym po raz pierwszy „pojawiły się” krzewy kawowca. Nazwa tej kawy świadczy również o tym, że wyrosła w pobliżu wioski Bombe Kebele u podnóża góry Mount Bombe. Właśnie tam posiadają swoją plantację bracia Asef oraz Muluget Dukamo, którzy w 2006 roku założyli spółkę Daye Bensa Coffee. Należy do niej 16 punktów przemywania i 4 suche młyny.

Ponieważ Ethiopia Sidamo Durato Bombe należy do niezwykle starannie pielęgnowanych i przetwarzanych kaw, wiemy, gdzie wyrosła, kto się nią opiekował i w jaki sposób ją wyprodukowano. Ręcznie zebrane czerwone jagody przetransportowano do przetwórni w miasteczku Qunqna. Tam je posortowano i pozostawiono na słońcu, aby przeschły. W kolejnym etapie pracownicy pozbawili ziarna otaczającej je skórki i miąższu. Dzięki temu w smaku tej kawy wyraźnie przebija się świeżość i owocowe nutki.

Efekty kawy

Arabica
Efekty arabiki

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

  1. Kawę należy zmielić na grubość odpowiadającą wybranemu przygotowaniu kawy.
  2. Na 1 kawę należy użyć przynajmniej 1,5 - 2 łyżeczki (mniej więcej 7g) zmielonej kawy.
  3. Kawę należy zalać wodą o temperaturze 95°C.
Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


BRAZYLIA YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

BRAZYLIA YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA

Bardzo dobra, bardzo pachnąca i słodka jak czekolada. Kawa z popularnej brazylijskiej plantacji Fazenda da Lagoa (Farm w pobliżu jeziora) jest jedną z najbardziej popularnych na świecie. Dojrzewa w łonie lasów deszczowych, w otoczeniu gór i jezior krystalicznych.  Palenie kawy musi być umiarkowanie intensywne, aby zachować jej „gładkie ciało“ i owocowy aromat.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
186,0 zł /1000 g 18,6 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Środy, 6. 3. 2024

ETHIOPIA DJIMMAH kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

ETHIOPIA DJIMMAH kawa ziarnista

Kawa pełnej intensywności oraz zmysłowego smaku owoców i wina. Dzięki temu nie trzeba już szukać najlepszej kawiarni w mieście. Można przygotować ją w domu! Po otrzymaniu zamówienia, kawę natychmiast palimy i wysyłamy zamawiającemu. Jeśli  skupisz swoją uwagę na odpowiednie zmielenie i przygotowanie, to czekać będzie na ciebie kubek wspaniałej kawy ze spójną pianką i bogatym aromatem.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
143,6 zł /1000 g 14,4 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Środy, 6. 3. 2024

ETHIOPIA SIDAMO GRADE1 kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

ETHIOPIA SIDAMO GRADE1 kawa ziarnista

Zawsze świeżo palona, zawsze najwyższej jakości! Kolejna dobroć Etiopii o doskonałym zapachu, pochodząca z najstarszych gospodarstw na świecie trafia na nasz rynek. Sidamo zawdzięcza swoją nazwą pierwotnym mieszkańcom królestwa Kaffy. Co się z nimi stało, nie wiemy, ale pewne jest, że dzięki niezwykle interesującej Sidamo, na tą kawę jest popyt na całym świecie.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
171,3 zł /1000 g 17,1 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Środy, 6. 3. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »