Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

ETHIOPIA LIMU GRADE 2 kawa ziarnista

Kod: 797

Mówi się, że Oromia jest kolebką kawy. Region, w południowo-wschodniej części Etiopii zna efekty i smak ziaren kawowych prawdopodobnie już od 5 wieku. Lokalni plantatorzy to drobni rolnicy złączeni z unią, która jest zobowiązana, aby dbać o sprawiedliwy handel i przekazanie części zysków w szkolnictwo, zdrowie i dla nowych miejsc pracy. Idealne, prawda? W Oromia można podziwiać także coś innego - niezwykle zróżnicowaną roślinność, piękne wodospady, spektakularne jaskinie i majestatyczne góry. 

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
155,3 zł /1000 g 15,5 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 7. 3. 2024
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Etiopia
Różnorodność
Różnorodność:
Heirloom
Region
Region:
Oromia
Wysokości n.p.m.
Wysokości n.p.m.:
1800
Smak
Smak:
Kwiatowy, Owocowa
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre

Skład

Arabica 100%

Pianka i aromat kawy

Mocna kawa o niskiej kwasowości jest określana przez wielu ekspertów za jedną z najlepszych na świecie. Jakby nie mogła. Wyróżnia się pełną konsystencją z nutami kwiatów i owoców, możemy nawet rozpoznać lekki znak karmelu. Jeśli chodzi o owoce - przygotujcie się na kompozycję suszonych moreli i owoców cytrusowych. Pianka jest subtelna, a jednocześnie zwarta.

Pochodzenie kawy

Kraj kultury i natury. Tak oznaczają etiopską Oromię podróżnicy. Podczas pobytu w jednym z dziewięciu państw w południowo-wschodniej Etiopii nawet doświadczeni globtroterowie zostaną zdumieni. Krajobraz dzikich zwierząt i roślin zachwyca pięknym krajobrazem i piękną naturą. Wyobraźmy sobie pustynny step na horyzoncie sformułowane przez pasma górskie sięgające do wysokości około 4000 metrów. Głębokie rzeczne wąwozy, tropikalne lasy, wodospady, jeziora, jaskinie. Do narodowego parku Bela Mountains lub do jeziora Rift Valley zjeżdżają się turyści z całego świata.

Mieszkańcy Oromia, naród oromo jest największą grupą etniczną w Etiopii. Nazwany według "Orma" - synów ludzkich. Około 95 procent z nich żyje z rolnictwa, ale interesujące również jest, że z Oromi pochodzi światowy mistrz olimpijski w przekroju na 5.5 i 10 kilometrów Kenenisa Bekele czy pierwsza Afrykańska kobieta, która wygrała olimpijski maraton Fatuma Roba.

Wszystkie grunty w Etiopii są własnością państwa, które dzierżawią zainteresowanym. Plon jest silnie uzależniony od opadów i wysokości nad poziomem morza. Drzewa kawowe uprawiają drobni rolnicy, głównie na południu. Kawa rośnie obok lekkiego narkotyku khat, który jest drugim najważniejszym eksportowym produktem kraju. W 2007 roku do całego eksportu przyczyniła się 37 procentami.

O kawie, która się w Etiopii "urodziła" można było by napisać książkę. Według legendy, efekty działania owoców kawowca odkrył w 5 wieku pasterz kóz. Stało się to w prowincji Kaffy a od tego czasu kawa związana jest z ludzkim działaniem. W regionie Oromia zbierano ziarna kawowca - niemal wyłącznie gatunek arabica - kilka razy w roku, w zależności od sposobu stopniowego dojrzewania czerwonych jagód. Rolnicy przetwarzają je tzw. na mokro (fully-washed, wet-processed). Metoda ta polega na wrzuceniu jagód do specjalnej maszyny, w której obracające się płyty lub bębny zgniatają owoce, a poddana wysokiemu ciśnieniu woda wypłukuje ziarna z miąższu i łupiny. Następnie poddaje się procesowi fermentacji w zbiornikach z wodą, gdzie się usuwa resztki skorupy. Fermentacja może trwać do 36 godzin. Potem już jest kawa suszona albo w dużych maszynach lub rozłożona na słońcu.

Efekty kawy

Arabica
Efekty arabiki

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

Kawę zmielić na grubość zgodną z gatunkiem wybranej kawy.
Użyj na jedną filiżankę kawy co najmniej 1,5-2 łyżeczki (około 7 gramów) zmielonej kawy.
Kawę zalać wodą o temperaturze około 95 ° C

Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


ETHIOPIA YIRGA CHEFFE kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

ETHIOPIA YIRGA CHEFFE kawa ziarnista

Ludzi dzielimy na takich, którzy kawę uwielbiają oraz takich, którzy dopiero ją polubią. Zachęcamy do spróbowania i przygotowania kawy Yirga Cheffe w większym towarzystwie. Jej kwiatowy aromat na pewno przyciągnie większość z obecnych. Jedna z najbardziej szlachetnych kaw etiopskich jest ognista jak tamtejsze słońce i rozmaita jak kraina wschodnio-afrykańska. Można w niej odkryć radość, energię i naturę.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
177,9 zł /1000 g 17,8 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 7. 3. 2024

15% ZNIŻKA
PERU ANDES GOLD kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

PERU ANDES GOLD kawa ziarnista

Dla tych, którzy zawsze są w pogotowiu, żyją w dużym tempie, ale i dla tych, którzy lubią spędzać czas spokojnie w kawiarni, nigdzie się nie śpiesząc, przynosimy bogate i niepowtarzalne doznania kulinarne. Filiżanka kawy z Ameryki Południowej jest źródłem prawdziwej przyjemności - łączy popularne połączenie słodkiej czekolady i owoców z minimalistycznym orzechowym posmakiem. Niska kwasowość sprawia, że ta 100% Arabica zawiera w sobie przyjemną lekkość.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
140,3 zł /1000 g 119,2 zł /1000 g 11,9 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 7. 3. 2024

ETHIOPIA SIDAMOO MOCHA - kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

ETHIOPIA SIDAMOO MOCHA - kawa ziarnista

Mocha odnosi się do koloru czekolady lub kawy uprawianej w Arabii. Jesteśmy przekonani, że Ethiopia Sidamo Mocha łączy w sobie wszystkie znaczenia. To jedna z najbardziej czekoladowych kaw na świecie, delikatny przysmak eksportowany niegdyś do Jemenu. Średnio mocną Arabikę o urzekającym aromacie zapamiętacie już po pierwszej degustacji. I już nigdy z  niej nie zrezygnujecie. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
178,5 zł /1000 g 17,8 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 7. 3. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »