

EKWADOR ALTURA BIO – kawa ziarnista
W Ekwadorze można podziwiać kolonialną architekturę, dziką dżunglę lub długie plaże. Kawa tego równikowego kraju jest równie interesująca. Możecie znaleźć w niej świeżość owocu i słodycz karmelu, możecie zrobić z niej doskonałe espresso i fantastyczny zimny napar tzw. cold brew coffe. Przetwarzanie na mokro ziaren kawy jest obietnicą lekkiego ciała z przyjemna kwaskowatością.
Skład
Arabica 100%Pianka i smak kawy
Kawa Ekwador Altura BIO należy do umiarkowanie kwaśnych, dlatego przygotujcie się na delikatną kwaskowość, która przepięknie wzmocni brzoskwiniowo-karmelową bazę jej smaku. Kawa jest słodka, zbalansowana i lekko pikantna. Krem jest lekki, miękki, ale spójny.
Pochodzenie kawy
Na początku koniecznie należy podkreślić, że ta kawa wyrosła na naturalnie nawożonych glebach, a przed ewentualnymi szkodnikami była chroniona przez rolników jedynie biologicznymi sposobami. Certyfikowane gospodarstwo w prowincji Zamora-Chinchipe, położone w regionie Loja, dzięki taktownemu podejściu do ochrony środowiska naturalnego, może oznaczać swoją kawę marką BIO.
Ekwador zajmuje się uprawą kawy od 1860 roku i dziś jest jednym z 15 krajów, które eksportują zarówno kawę arabika, jak i kawę robusta. Od 2012 roku eksportuje kawę do 29 krajów świata, 80 procent do Rosji, Polski, Niemiec, Kolumbii, Włoch i Holandii. Uprawą, zbiorami i przetwarzaniem kawy w Ekwadorze zajmuje się około pół miliona ludzi, co stanowi z grubsza 1 na 8 rolników z Ekwadoru. Kawa jest uprawiana na kilku obszarach (Intag, Pacto, Zaruma, Orellane ...), ale sami Ekwadorczycy twierdzą, że najlepsza kawa w kraju rośnie w regionie Loja, w pobliżu Parku Narodowego Yacuri. Lokalizacja na wysoko położonym terenie, wysoka wilgotność i wysokiej jakości wulkaniczna gleba powodują powstanie najwższej jakości ziarna kawy.
Rolnicy w Zamora-Chinchipe zbierają kawę zdecydowanie ręcznie, i to w okresie od kwietnia do sierpnia. Zbierają tylko najbardziej czerwone owoce. Na plantacje wyruszają wczesnym rankiem, po zerwaniu pozostawiają owoce aby odpoczeły, a po kilku godzinach przetwarzają je tzw. mokrym sposobem. Owoce wsypią do wody, następnie wytłaczają je miażdżącymi blaszkami, dzięki czemu uwolni się łuska kawowa i część miąższu. Następnie ziarna kawy są moczone przez około 10 godzin w zbiornikach fermentacyjnych. Pod koniec cyklu kawa potrzebuje około 8 dni wysychać na tak zwanych afrykańskich łóżkach. Gdy wilgotność ziarna osiągnie 14 procent, rozsypuje się je na betonowe tarasy, na których są dosuszane. Przemywanie albo przetwarzanie tzw. mokrym sposobem (washed, wet-processed), to bardzo delikatny sposób na produkcję kawy o najwyższej jakości. Podtrzymuje jej świeże, owocowe tony.
Wzór opakowania kawy
Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.
Sposób przygotowania
- Należy zmielić kawę bezpośrednio przed użytkiem zgodnie z wybranym gatunkiem kawy.
- Na jedną kawę, należy użyć co najmniej 1,5 - 2 łyżeczki (około 7 gramów) zmielonej kawy.
- Zalać wodą o temperaturze około 95 ° C.

























Potrzebujesz porady?

Najlepsze akcesoria dla tego produktu
Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:

CZEKOLADKI BELGIJSKIE kawa ziarnista

ROBUSTA INDIA MONSOONED kawa ziarnista
