Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

CZEKOLADKI BELGIJSKIE - kawa rozpuszczalna

Kod: 1652

Wielki sukces? Dzień z tych gorszych? Radość ze spaceru? Zmęczenie po pracy? We wszystkich tych sytuacjach, które przynosi życie, może przydać się kawa. Rozpuszczalna, którą można przygotować z prędkością błyskawicy w setkach aromatyzowanych wersji. Czekoladki Belgijskie dodają Waszym chwilom słodkości czekolady, miękkości śmietanki i świeżości owoców. Co jeden łyk, to inna pralina. Pozwólcie się zwabić.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
112,1 zł /1000 g 11,2 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Środy, 22. 9. 2021
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Meksyk
Wysokości n.p.m.
Wysokości n.p.m.:
1350m
Smak
Smak:
Pralinki belgijskie
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Zamrażanie

Skład

Arabica 80%, Robusta 20%, Naturalny aromat

Pianka i smak kawy

Kawa rozpuszczalna Czekoladki Belgijskie została wyprodukowana z meksykańskiej plantacyjnej arabiki uzupełnionej robustą. Kawa sama w sobie stwarza świeże, słodkie wrażenie. Po wzbogaceniu naturalnym aromatem dodatkowo otrzymuje warstwę  mlecznej czekolady oraz śmietany plus delikatny dodatek owoców.

Pochodzenie kawy

Meksyk pod względem produkcji jest uważany za dziesiąty najważniejszy kraj na świecie. Plantacje w największym stopniu są skupione na południu a większość krzewów kawowca jest odmiany arabika. Po raz pierwszy pojawiły się w Meksyku już końcem XVIII wieku w stanie Veracruz. Ten do dnia dzisiejszego należy do lokalnie najbardziej znaczących kawowych miejsc. Można do nich zaliczyć również regiony Chiapas, Oaxaca i Puebla. Regionów położonych na odpowiednich wysokościach nad poziomem morza o optymalnych dla uprawy krzewów kawowca warunkach klimatycznych jest w Meksyku znacznie więcej. Pozytywnym faktem jest to, że liczba plantatorów ciągle rośnie i skupiają się oni na produkcji kawy uwzględniając ochronę środowiska naturalnego oraz zrównoważony rozwój biznesu. Kawę w Meksyku uprawia prawie pół miliona rolników, z czego 70% to drobni producenci posiadający plantacje o areale do 10 hektarów. Okres zbiorów rozpoczyna się w listopadzie a kończy w marcu, zielone ziarenka trafiają na rynek zazwyczaj w kwietniu. Może bardziej niż realia z meksykańskich plantacji ciekawi Was, jak właściwie powstaje kawa rozpuszczalna. W takim razie informujemy, że istnieją dwa sposoby, z których wybraliśmy ten, który zachowuje więcej aromatycznych substancji i nie spłaszcza profilu smakowego przygotowanego napoju. Chodzi o liofilizację, czyli wymrażanie. Bardzo stary proces (znany już od czasów Imperium Inków) konserwujący żywność, poprzez jej zamrażanie, a następnie wystawienie na działanie niskiego ciśnienia powietrza. Na początku należy uprażyć zielone ziarenka kawy, zmieszać w stosunku 80% arabiki i 20% robusty (w przypadku kawy Belgijskie praliny) i przygotować z nich gęsty wywar. Z niego odparowuje się jak największą ilość wody. Powstałą w ten sposób masę należy zmielić i umieścić w liofilizatorze. W nim jest schładzana do temperatury około -40 °. Do tego w pojemniku zamrażającym obniża się ciśnienie i wprowadza się do niego tyle ciepła, żeby doszło do sublimacji – zamrożona woda zamienia się w gaz i jest odsysana z pojemnika. W ten sposób usuwa się do 95% zawartości wody. Kawę liofilizowaną można łatwo rozpoznać po kryształkach o gładkich powierzchniach. Kawa rozpuszczalna powstająca w wyniku rozpryskiwania (jest to druga z metod), jest w formie proszku lub małych kuleczek. Oczywiście osiągnięcie specyficznego smaku kawy rozpuszczalnej Belgijskie praliny wymagało dodania naturalnego aromatu – niesyntetycznego, dlatego bezpiecznego.

Efekty kawy

Arabica
Efekty arabiki
Robusta
Efekty robusty

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

1.Optymalny sposób przygotowania wymaga małego kubka o pojemności 90 ml.

2.Wsypujemy 1 lub 2 łyżeczki kawy i zalewamy przegotowaną wodą o temperaturze ok.
90°C. Gotująca się woda może pozbawić kawę jej wyrazistego smaku.
3.Do przygotowania kawy używamy zawsze świeżej wody.

Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:
2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


IRISH CREAM kawa rozpuszczalna
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

IRISH CREAM kawa rozpuszczalna

 Irish cream jest jednym z cenionych typów napojów alkoholowych. Przepisu na prawdziwy irish cream podobno najwięksi producenci nie ujawnią nawet pod groźbą śmierci (utonięcia w beczce). Zwykle zawiera 15-20 procent irlandzkiej whisky, śmietany, wanilii i kawy. Jedni dodają czekoladę, inni ekstrakt z kokosa. A teraz wyobraź sobie, jak świetnie smakuje w połączeniu z kawą z Ekwadoru ...  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
112,1 zł /1000 g 11,2 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Środy, 22. 9. 2021

SŁONY KARMEL KAWA ROZPUSZCZALNA
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

SŁONY KARMEL KAWA ROZPUSZCZALNA

Jeśli lubicie słodko-słony smak w jednym, to jest to kawa, której nie powinniście przegapić. Wysokiej jakości, wymrażana i delikatnie aromatyzowana doskonała na poranek na łonie natury lub popołudniowy seans filmowy. Kawa rozpuszczalna Słony karmel przepędzi chandrę i lenistwo. Wleje w Wasze żyły radość i energię. W końcu stworzono ją z meksykańskiego ziarna pełnego słońca! Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
112,1 zł /1000 g 11,2 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Środy, 22. 9. 2021

MALIBU kawa rozpuszczalna
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

MALIBU kawa rozpuszczalna

Rozpuść włosy, rozpuść zmartwienia. Kawa, która wymaga jedynie odrobiny wody, zamieni nudne spotkanie w relaksujący dzień na plaży. Bo smakuje jak Malibu - karaibski likier z białym rumem, cukrem trzcinowym i kokosem. Jest gotowa w kilka sekund i możecie się nią cieszyć przez cały dzień. Liofilizowana kawa jest zawsze się przyda. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
112,1 zł /1000 g 11,2 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Środy, 22. 9. 2021
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »