Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

BRAZYLIA POCOS DE CALDAS, MINAS GERAIS BIO kawa ziarnista

Kod: 1524

Być może nie ma kraju, w którym kawa miałaby tak uprzywilejowaną pozycję. Brazylia uważa ją za tradycyjny napój; kawa serwowana jest na spotkaniu biznesowym, w restauracji lub na plaży. Mocna, gorąca i słodka. Jeśli jednak przygotujecie ją z ziaren regionu Minas Gerais, dowiecie się, jak dosłownie kawa może być „kolorowa”. Będziecie cieszyć się tonami miodu, czekolady, winogron i kwiatów.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
165,8 zł /1000 g 16,6 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Poniedziałku, 11. 7. 2022
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Brazylia
Różnorodność
Różnorodność:
Bourbon
Region
Region:
Minas Gerais
Wysokości n.p.m.
Wysokości n.p.m.:
1196m
Smak
Smak:
Czekolada, Miód
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre
BIO
BIO:
Tak

Skład

Arabica 100%

Pianka i smak kawy

Kawa ziarnista Brazylia Pocos de Caldas Minas Gerais BIO należy do słodszych kaw i bardzo  bogatych w smaku. Jest zrównoważona, a jednak rozpoznacie w niej wiele niuansów - od miodu po winogrona i egzotyczne kwiaty i ostry cedr. Wszystko to jest jakby polane odrobiną mleka i posypane gorzką czekoladą.

Pochodzenie kawy

Pocos de Caldas to miasto położone w regionie Minas Gerais, w południowo-wschodniej Brazylii. Region ten jest większy sam w sobie niż cała Hiszpania i jest podzielony na kilka stref z geograficznego i kulturowego punktu widzenia. W południowo-zachodniej części w 1872 r. założono miasto Pocos de Caldas, dziś liczącą około 166 tys. mieszkańców. Pierwotni indianie Cataguases zostali wypędzeni przez poszukiwaczy złota. Po odkryciu gorących źródeł, które są w mieście, Pocos de Caldas stało się ważnym uzdrowiskiem odwiedzanym przez ludzi z całego kraju.

Oprócz źródeł, okolicę przyciągają również parki i ogrody, a na pewno warto odwiedzić górę São Domingos, która oferuje wspaniałe widoki na otaczający krajobraz. Główną atrakcją pozostaje jednak woda, zarówno rzeki termalne, jak i lokalne. Zaopatruje nie tylko uzdrowiska, ale także liczne fontanny. Przemysł spa związany jest z produkcją mydła i produktów szklanych o międzynarodowej renomie.

Klimat charakteryzuje się suchymi zimami i łagodnymi latami. Zima ze średnią temperaturą 15 ° C występuje od kwietnia do września, lato przychodzi w październiku, z temperaturą około 21 ° C. Średnie roczne opady wynoszą około 1 430 mm.

Kawowce można znaleźć prawie wszędzie w regionie Minas Gerais. Niektóre plantacje zajmują się uprawą kawy w rolnictwie ekologicznym, tj. bez użycia produkowanych przemysłowo nawozów i środków pielęgnacyjnych. Taka kawa cieszy się dużym zainteresowaniem na rynku, jej produkcję wspierają programy rządowe i międzynarodowe. Nic dziwnego, że coraz więcej rolników zaczyna na to zwracać uwagę.

Jeden z najnowocześniejszych zakładów przetwórczych w regionie znajduje się w Pocos de Caldas. Szczyt sezonu przypada między czerwcem a wrześniem, kiedy kawa zbierana jest w Brazylii. Do przetwarzania czerwonych owoców kawy służy tak zwana metoda mokra. W dużych pojemnikach wypełnionych wodą owoce kawy są mechanicznie usuwane ze skóry i części miąższu. Następnie są one fermentowane (ponownie w kadziach z wodą) przez kilka dni, co całkowicie rozkłada miazgę i uwalnia ziarna kawy. Jest on ostatecznie potrzebny do wyschnięcia. Zanim kawa wejdzie na rynek, przez kilka dni spoczywa w workach jutowych.

Brazylia produkuje około jednej trzeciej kawy na świecie. Plantacje zajmują powierzchnię około 27 000 km2 i znajdują się głównie w południowo-wschodnich regionach Minas, Gerais, São Paulo i Paraná.

Efekty kawy

Arabica
Efekty arabiki

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

  1. Kawę należy zmielić na grubość odpowiadającą wybranemu przygotowaniu kawy.
  2. Na 1 kawę należy użyć przynajmniej 1,5 - 2 łyżeczki (mniej więcej 7g) zmielonej kawy.
  3. Kawę należy zalać wodą o temperaturze 95°C.
Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:
2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


KUBA SERRANO SUPERIOR kawa ziarnista
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

KUBA SERRANO SUPERIOR kawa ziarnista

Bajka dla smakoszy! Ta kawa plantacyjna z południowego wybrzeża Kuby może pochwalić się prawie zerową kwasowością i pełnym smakiem o widocznym czekoladowym i karmelowym zabarwieniu. Pasmo górskie Sierra Maestra, w którym się urodziła, dało jej słodki zapach miodu i cukru trzcinowego. Kiedy jej spróbujecie, odkryjecie w niej nuty dymu i rumu kubańskiego.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
162,6 zł /1000 g 16,3 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Poniedziałku, 11. 7. 2022

EL SALVADOR BIO SHG EP Finca Las Nube – Micro Lot
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

EL SALVADOR BIO SHG EP Finca Las Nube – Micro Lot

Co to jest Las Nubes? Ogromna plantacja położona wysoko w górach. W roku 2005 została zniszczona przez erupcję wulkanu Ilamatepec, jednak po kilku latach udało się ją wskrzesić. Było to dobre posunięcie, ponieważ w innym przypadku nie wiedzielibyśmy, jak fantastycznie smakuje kawa z zachodniej części Salwadoru. Na szczęście nie pozbawiono nas tej możliwości. Ten, kto jej skosztuje, potwierdzi, że jest słodka, miodowo czekoladowa jak również lekko owocowa. Krótko mówiąc,… Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
148,0 zł /1000 g 14,8 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Poniedziałku, 11. 7. 2022

PERU SHB PICHANAKI GRADE 1 BIO - kawa ziarnista
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

PERU SHB PICHANAKI GRADE 1 BIO - kawa ziarnista

Prowincję słynącą z produkcji cytrusów i kawy odnajdziecie w centralnej części Peru. Pierwsi Europejczycy przybyli do Chanchamayo w połowie XVII wieku i założyli tam osadę. Obecnie kawę z wysokich Andów do Europy dostarcza się w dużych ilościach. Popularność zyskuje głównie ze względu na swój czekoladowy smak, zwieńczony kroplą soku cytrusowego, niską kwasowość i jakość BIO. Skosztujcie jednej z najlepszych peruwiańskich kaw!   Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
146,4 zł /1000 g 14,6 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Poniedziałku, 11. 7. 2022
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »