Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

BRAZYLIA CERRADO BLACK DIAMOND – kawa ziarnista

Kod: 1551

Jest jak niedostępny diament, wyjątkowy rarytas, wyśnione królestwo. Filiżanka tej kawy pobudzi fantazję i przyniesie Wam to, czego potrzebujecie. Słodką soczystość, bogatą bazę oraz smak czekolady, migdałów i orzechów. Kawowy specjał pochodzący z farmy Vista Alegre zbiera laury na targach, jest popularna wśród baristów i dzierży mocną pozycję w domach smakoszy. Dołączcie do ekskluzywnej grupy wielbicieli brazylijskich czarnych diamentów.

 

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
172,8 zł /1000 g 17,3 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Środy, 8. 2. 2023
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Brazylia
Różnorodność
Różnorodność:
Catuai
Region
Region:
Cerrado Mineiro
Wysokości n.p.m.
Wysokości n.p.m.:
800 - 1500m
Smak
Smak:
Gorzka czekolada, Migdałowy
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Sucha

Skład

Arabica 100%

Pianka i smak kawy

Kawa ziarnista Brazylia Cerrado Black Diamond charakteryzuje się pełną bazą i smakiem tak wyważonym, że nic mu nie brakuje ani nie ma niczego w nadmiarze – soczystość dopełnia słodycz, kwasowość jest ukoronowana czekoladą a migdały uzupełniają orzechy laskowe. Jeżeli preferujecie przygotowywanie napoju w french pressie lub jesteście zakochani w mocnym espresso, ta kawa jest właśnie dla Was. Ponieważ mamy do czynienia z arabiką, to możemy oczekiwać pianki delikatnej, niższej, ale spójnej i puszystej.

 

Pochodzenie kawy

Zawsze warto się dowiedzieć, jaką drogą kawa do nas dotarła, z którego kraju lub regionu pochodzi. Dla regionu Serrano Mineiro rolnictwo, a tym bardziej uprawa kawowców, przez długi okres było tylko marzeniem. Suchy klimat i brak doświadczenia mieszkańców górzystego regionu nie sprzyjały uprawie roślin, aż do momentu wprowadzenia w życie programu rządowego w 1960 roku. Dzięki uruchomieniu procesów nawadniania, lokalna ludność mogła zająć się hodowlą bydła a dzięki współpracy z naukowcami udało się tak stymulować glebę, że stała się wyjątkowo korzystną do uprawy właśnie krzewów kawowca. Ich ziarna wyróżniają się niesamowitym i niepowtarzalnym smakiem i są zwykle przetwarzane poniekąd nietypowo – w procesie suchym.

 

W regionie Serrano Mineiro uprawą kawy zajmuje się 4 500 producentów na plantacjach znajdujących cię na wysokościach 800 – 1 300 metrów nad poziomem morza. Oczywiście wpływ na wyniki ma nie tylko ich codzienna żmudna praca, ale także panujący tutaj klimat, czyli gorące i wilgotne lata na przemian z łagodnymi i suchymi zimami. Wszyscy lokalni plantatorzy muszą należeć do organizacji Cerrado Mineiro Coffee Federation. Podobnie jak José Renato Rodrigues Aloes właściciela plantacji, z której pochodzi kawa Brazylia Cerrado Black Diamond.

 

Plantację Chacara Vista Alegre młody mężczyzna przejął od swojego ojca i natychmiast postanowił zgłosić „swoją” kawę do prestiżowego Cup of Excellence 2014, najważniejszego konkursu w całej Brazylii. Jego rodzice uważali to za czyste szaleństwo, ale José Renato zajmując piąte miejsce odniósł sukces dzięki kawie z rodzinnej plantacji. To wydarzenie uplasowało plantację w brazylijskiej czołówce i oczywiście wygenerowało ogromny międzynarodowy popyt na produkowane tutaj ziarna. Do 2,5-gektarowej plantacji José Renato dołączył kolejny hektar ziemi i bez ustanku pracuje nad rozwojem swojej firmy. Niedawno powiększyła się także jego rodzina – na świat przyszedł Beniamin, przyszły kontynuator rolniczego rzemiosła.

 

Robotnicy na plantacji zbierają kawę ręcznie i pozostawiają ją na 24 – 26 godzin „zwiędnąć” na słońcu. Po usunięciu wadliwych lub niespełniających w inny sposób wymagań jagód zbiory są przenoszone do tak zwanych łóżek afrykańskich, czyli cementowych tarasów, na których owoce rozkłada się w średnio cienkiej warstwie. W ten sposób kawę suszy się, aż do osiągnięcia 13,5-procentowej wilgotności. Na zakończenie mechanicznie usuwa się suche łupiny i oczyszcza się wyłuskane ziarna.

 

Podsumowując, przytoczmy opinię jury konkursu Cup of Excellence 2014 dotyczącą kawy z farmy Chacara Vista Alegre: aromat wanilii, brzoskwiń, jabłek, gałki muszkatołowej, arbuza, a także chińskich gruszek, malin, jagód, miodu i fig. Eksperci byli zafascynowani delikatną, klarowną, ananasową, jednocześnie mleczną kwaskowatością, a jej bazę określili jako mocną, niesamowicie kompleksową, gładką, elegancką i dobrze zrównoważoną.

 Wszystkie niuanse najlepiej wyczujecie w espresso lub napoju przygotowanym w french pressie.

 

Efekty kawy

Arabica
Efekty arabiki

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

  1. Należy zmielić kawę bezpośrednio przed użytkiem zgodnie z wybranym gatunkiem kawy.
  2. Na jedną kawę, należy użyć co najmniej 1,5 - 2 łyżeczki (około 7 gramów) zmielonej kawy.
  3. Zalać wodą o temperaturze około 95 ° C.
Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:
2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


BRAZYLIA SANTOS NY2 SSFC 17/18 kawa ziarnista
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

BRAZYLIA SANTOS NY2 SSFC 17/18 kawa ziarnista

Gorąca Brazylia daje światu nie tylko wspaniałych piłkarzy, surowce mineralne i okazję do podziwiania zabytków kultury. Jest także krajem, który zasłynął eksportem szczególnej kawy o świetnej jakości. Stuprocentowa Arabica Santos NY2 jest klasyką, która nigdy się nie znudzi. Któż, by się oparł czekoladzie i orzechom?  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
108,5 zł /1000 g 10,8 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Środy, 8. 2. 2023

INDIE MONSOON MALABAR AA GRADE kawa ziarnista
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

INDIE MONSOON MALABAR AA GRADE kawa ziarnista

Najbardziej popularna, najbardziej ciekawa i najbardziej jakościowa. Kawa plantacyjna Monsoon Malabar AA zasłużyła na pierwsze miejsce wśród wszystkich kaw indyjskich. Unikatowy proces obróbki, którego wynikiem są piękne żółte ziarenka w smaku, w których możemy rozpoznać dym i ziemie, dodaje jej oryginalności. Zachęcamy do skosztowania kawy, która poddawana była wpływom wiatrów i deszczy monsunowych.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
150,4 zł /1000 g 15,0 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Środy, 8. 2. 2023

KUBA SERRANO SUPERIOR kawa ziarnista
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

KUBA SERRANO SUPERIOR kawa ziarnista

Bajka dla smakoszy! Ta kawa plantacyjna z południowego wybrzeża Kuby może pochwalić się prawie zerową kwasowością i pełnym smakiem o widocznym czekoladowym i karmelowym zabarwieniu. Pasmo górskie Sierra Maestra, w którym się urodziła, dało jej słodki zapach miodu i cukru trzcinowego. Kiedy jej spróbujecie, odkryjecie w niej nuty dymu i rumu kubańskiego.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
167,5 zł /1000 g 16,8 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Środy, 8. 2. 2023
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »