Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

BRAZIL NATURAL ARABICA CERRADO NY2/3 - Micro Lot

Kod: 1631

Gładka, słodka, orzeszkowa. Z nutkami pomarańczy. Brazylijski mikrolot pochodzący z hołdującej tradycji plantacji Nelsona Rivellini gwarantuje wyśmienite doznania smakowe. Wyjątkowa arabika „z rodowodem” zaintryguje zarówno doświadczonych miłośników kawy, jak i tych, którzy dopiero poszukują swojego kawowego idola. Plantacja San Martin jest miejscem, gdzie rośnie kawa doskonałej jakości.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
159,2 zł /1000 g 15,9 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Piątku, 29. 9. 2023
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Brazylia
Różnorodność
Różnorodność:
Catuai
Region
Region:
Minas Gerais, District Patrocinio
Wysokości n.p.m.
Wysokości n.p.m.:
985 - 1000m
Smak
Smak:
Gładka, Słodki, Pomarańcza, Orzechy
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Honey

Skład

Arabica 100%

Pianka i smak kawy

Kawa ziarnista Brazil natural arabica Cerrado NY2/3 wyróżnia się harmonijnym współbrzmieniem łagodnej kwaskowatości i lekkiej słodyczy, połączeniem delikatnych orzechów i doskonałych pomarańczy. Jej gładka baza usatysfakcjonuje każdego, kto preferuje kawy delikatne i jednocześnie bogate smakowo oraz oryginalne.

Pochodzenie kawy

Od maja do września zbiera się wyjątkową kawę na plantacji San Martin w środkowej Brazylii. Plantacją pokrywającą 35 hektarów zarządza obecnie trzecia generacja rodu Nelsona Rivellini, którego włoski dziadek przybył do Brazylii w tym celu, żeby zająć się uprawą kawy. Swoją przygodę rozpoczął w Sao Paulo, którą później kontynuował w Parana. Obecnie plantacja w mikroregionie Patrocínio (stan Minas Gerais) bardzo dobrze prosperuje, o czym świadczy fakt, że eksportuje kawę do wielu krajów na całym świecie. Jednocześnie jest członkiem stowarzyszenia producentów kaw Cerrado, co potwierdza wysoki standard jakości i udokumentowane pochodzenie certyfikowanej kawy. Każda odmiana otrzymuje od stowarzyszenia unikalny kod numeryczny, dzięki któremu można bez problemu zweryfikować daną plantację.

Naturalny charakter nadaje mikroregionowi rozległa sawanna tropikalna. Lato bywa tutaj mokre i ciepłe, zima sucha i chłodna. Najzimniejszym miesiącem jest zazwyczaj lipiec, najcieplejszym styczeń. Nic w tym dziwnego, że Patrocínio stało się jedną z najznamienitszych kawowych lokalizacji. Funkcjonuje tutaj ponad trzy czwarte zasobów lokalnej gospodarki, w przemyśle kawowym zatrudnionych jest 30 000 mieszkańców.

Czerwone owoce krzewów kawowca są na plantacji San Marti przetwarzane poprzez tak zwane półprzemywanie. Łączące w sobie zalety procesów mokrego i suchego. Wyprodukowana w ten sposób kawa jest oznaczana jako semi-washed lub honey. Proces ten obejmuje zbieranie jagód kawowca oraz ich obróbkę za pomocą tarek, które usuwają z nich w wodzie skórkę. Do tego momentu jest to podobne postępowanie jak w przypadku metody przemywania. Następnie ziarenka kawy oblepione słodkim miąższem w procesie półprzemywania są suszone na słońcu. Dopiero po wysuszeniu do odpowiedniego poziomu, pracownicy usuwają z nich miąższ, który tworzy na ziarenkach cienki pergamin. Ten sposób przetwarzania kawy zwiększa intensywność jej smaku, nadaje jej przyjemnie owocowy posmak i miłą kwaskowatość.

 

Efekty kawy

Arabica
Efekty arabiki

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

  1. Kawę należy zmielić na grubość odpowiadającą wybranemu przygotowaniu kawy.
  2. Na 1 kawę należy użyć przynajmniej 1,5 - 2 łyżeczki (mniej więcej 7g) zmielonej kawy.
  3. Kawę należy zalać wodą o temperaturze 95°C.
Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


15% ZNIŻKA
BRAZYLIA SANTOS NY2 SSFC 17/18 kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

BRAZYLIA SANTOS NY2 SSFC 17/18 kawa ziarnista

Gorąca Brazylia daje światu nie tylko wspaniałych piłkarzy, surowce mineralne i okazję do podziwiania zabytków kultury. Jest także krajem, który zasłynął eksportem szczególnej kawy o świetnej jakości. Stuprocentowa Arabica Santos NY2 jest klasyką, która nigdy się nie znudzi. Któż, by się oparł czekoladzie i orzechom?  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
110,3 zł /1000 g 93,8 zł /1000 g 9,4 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Piątku, 29. 9. 2023

BRAZYLIA FAZENDA PAREDAO - Micro Lot
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

BRAZYLIA FAZENDA PAREDAO - Micro Lot

Kawa pochodząca z regionu Cerrado Mineiro słynie z intensywnego aromatu i miodowo-owocowego smaku. Ponadto region ten jako pierwszy w Brazylii zastrzegł sobie nazwę pochodzenia, więc nie ma wątpliwości, co do jakości tej kawy. Zwłaszcza dlatego, że plantacją opiekuje się Pedro Humberto Veloso, który uprawia kawę od 1977 roku. Ten micro lot można śmiało zaliczyć do kawowych delicji. Wypróbujcie! Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
155,1 zł /1000 g 15,5 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Piątku, 29. 9. 2023

Brazylia Cemorrado Chocolate Edition NY2 scr. 17/18
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

Brazylia Cemorrado Chocolate Edition NY2 scr. 17/18

Najlepszy sort, jaki możesz skosztować, z brazylijskich plantacji jest teraz na wyciągnięcie ręki. Arabiki ze słynnych regionów Cerrado i Alta Mogiana nie zawiodą nawet największego konesera. Zachwycą smakiem czekolady i kakao, a także karmelowym posmakiem. Cemorrado Chocolate Edition NY2 scr. 17/18 nadaje się do przygotowania doskonałego espresso, bajecznie smakuje też po zaparzeniu w filtrze. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
147,7 zł /1000 g 14,8 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Piątku, 29. 9. 2023
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »