Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

AMARETTO kawa ziarnista

Kod: 34

Włoski gorzko-słodki likier o migdałowej nucie znamy chyba wszyscy. A teraz wyobraźcie sobie, że do każdej filiżanki kawy dodamy troszeczkę likieru. Amaretto i kawa ładnie ze sobą współpracują, dlatego aromatyzujemy kawę ziarnistą tym oto tradycyjnym napojem już od kilku lat. Wynik- smakuje wyśmienicie i jest bez alkoholu. Idealny na imprezy damskie lub naradę w pracy. 

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
150,9 zł /1000 g 15,1 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Środy, 13. 12. 2023
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Peru
Różnorodność
Różnorodność:
Typica
Region
Region:
Puno Norte
Wysokości n.p.m.
Wysokości n.p.m.:
1900m
Smak
Smak:
Amaretto
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre

Skład

Arabica 100%, Naturalny aromat

Pianka i smak kawy

Stuprocentowa naturalna wysokogórska arabika dodaje kawie ziarnistej Amaretto piękną, okrągłą i pełną podstawę. Jest lekko słodkawa, można w niej odkryć także nuty owoców i czekolady. Na pewno poczujecie w niej piękny smak migdałowy znanego i popularnego likieru. Gorzko-słodkie migdały dają kawie bardzo przyjemny profil. Pianka jest elastyczna, gładka i delikatna.

Pochodzenie kawy

Najlepsze odmiany peruwiańskiej kawy są eksportowane do Niemiec, Japonii i Stanów Zjednoczonych. Tamtejsi klienci mają wysokie oczekiwania i dobrze wiedzą, dlaczego wybierają właśnie kawę z pogórza And. Ta, którą przywozimy z Puno jest uprawiana na stokach wysokich gór przez drobnych farmerów. Kawowce rosną w warunkach podobnych tym, które są charakterystyczne dla rolnictwa ekologicznego a to dlatego, że dostęp do nich jest bardzo skomplikowany w efekcie czego nawożenie albo używanie chemicznych środków ochrony roślin jest prawie niemożliwe. Owoce kawowców, które rozmiarem i kolorem przypominają czereśnie, są zrywane kilka razy w ciągu sezonu a to dlatego, aby były dostatecznie dojrzałe. Farmerzy obrabiają je metodą mokrą, czyli przemywaniem. Owoce są wsypane do wielkich kadzi z wodą i przeciskane przez blachy, które pozbawią je miąższu. Fermentacja przebiega w kadziach fermentacyjnych a suszenie zielonych ziaren na słońcu. Palenie kawy zawsze następuje tuż przed jej sprzedażą. Właśnie dlatego kawę kupujemy zieloną i palimy ją po złożeniu zamówienia przez Klienta. Podczas procesu palenia dodajemy do kawy nośny olej z naturalnymi substancjami aromatycznymi. Osiągniemy dzięki temu równowagę smaku i zapachu kawy, którą odnajdziemy w przygotowanym napoju.

Wpływ kawy

Aromatyzowana kawa ziarnista ma takie same efekty zdrowotne, jak czysta. W przypadku plantacyjnej stuprocentowej kawy arabika nie trzeba się baćżadnych metali ciężkich lub innych związków. Kawa zawiera kofeinę, witaminy, antyoksydanty oraz pierwiastki śladowe. Z tego powodu kawa działa w sposób pobudzający, odgania zmęczenie, pomaga opanować stres i poprawia pamięć. Regularne i długotrwałe spożywanie kawy działa jako prewencja chorób układu krążenia, pomaga w procesie trawienia i zapobiega chorobie Alzheimera oraz Parkinsona. Ponieważ kawa działa także w sposób antybakteryjny, zapobiega powstaniu próchnicy zębów i infekcji jamy ustnej. Sportowcy pokochali kawę, ponieważ jest ona naturalnym spalaczem tłuszczów. Filiżanka espresso wybita przez wysiłkiem fizycznym wspaniale wspiera redukcję wagi.

Przygotowanie kawy aromatyzowanej w automatycznym ekspresie do kawy

Jeśli planujesz używać kawy aromatyzowanej do przygotowania napoju w automatycznym ekspresie do kawy zalecamy upewnienie się, że jest to możliwe w instrukcji obsługi ekspresu do kawy. Jeżeli producent urządzenia nie podaje żadnych informacji na temat kawy aromatyzowanej, należy postępować zgodnie z poniższymi zaleceniami.

Naturalny aromat, którym aromatyzowana jest ta kawa, może reagować z tworzywami sztucznymi przy dłuższym kontakcie w zbiorniku i spowodować ich wybielenie.

  • Zawsze wkładaj tylko tyle aromatycznej kawy do ekspresu do kawy, ile natychmiast zużyjesz.
  • Po przygotowaniu aromatyzowanej kawy przygotuj kolejną filiżankę z ziaren tradycyjnych. To oczyści urządzenie z pozostałości naturalnych substancji aromatycznych.

Ta sama zasada obowiązuje przy mieleniu kawy aromatyzowanej w młynkach (ręcznych i elektrycznych).

Efekty kawy

Arabica
Efekty arabiki

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

Kawę należy zmielić na grubość odpowiadającą wybranemu przygotowaniu kawy.

Na 1 kawę należy użyć przynajmniej 1,5 - 2 łyżeczki (mniej więcej 7g) zmielonej kawy.

Kawę należy zalać wodą o temperaturze 95°C.

Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


KARMELOWA kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

KARMELOWA kawa ziarnista

Cukierek karmelowy, likier karmelowy, lody karmelowe. Zapewne Państwo zrozumieją, że nie mogliśmy tego smakołyka ominąć podczas aromatyzacji naszej kawy. Stuprocentowa Arabica z aromatem karmelowym to źródło dobrego nastroju, pokoju i świeżości. Prosimy wygodnie sobie usiąść… rozpoczyna się podróż przez raj karmelowy. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
150,9 zł /1000 g 15,1 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Środy, 13. 12. 2023

TIRAMISU kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

TIRAMISU kawa ziarnista

Wyrazistość kawy nie ma związku z zawartością kofeiny. Jednak wyrazistość przeżycia kulinarnego jest na pewno związana z jakością. Do produkcji kawy aromatyzowanej zawsze wybieramy ziarenka wysokiej jakości. Sztuka mistrza palacza i czysty, naturalny aromat stworzą z nich bezkonkurencyjny smakołyk. Tym razem w stylu typowo włoskiego deseru tiramisu.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
150,9 zł /1000 g 15,1 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Środy, 13. 12. 2023

AJERKONIAK kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

AJERKONIAK kawa ziarnista

Pamiętacie, jak chodziliście do mamusi popijać ajerkoniak z lodówki? Był taki słodki, aż się usta sklejały. Teraz możecie cieszyć się tym smakiem bez wyrzutów sumienia i to w dodatku prawie bez kalorii. Na ulubiony aromat ajerkoniaku pozwólcie sobie w ramach luksusowego zakończenia dobrego obiadu. Albo rozpocznijcie dzień od pachnącej kawki. Zależy tylko od was, w jaki sposób będziecie się cieszyć z tego boskiego napoju.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
150,9 zł /1000 g 15,1 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Środy, 13. 12. 2023
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »