Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

ZIMBABWE AA kawa ziarnista

Kod: 1212
Ocena: doskonały, 2 recenzje

Safari, wodospady i skalne miasta. Republika Zimbabwe oferuje mnóstwo niesamowitych doświadczeń. Ale czy musimy pokonać tysiące kilometrów, by je ujrzeć? Niekoniecznie. Esencja pięknej przyrody, świecące południowoafrykańskie słońce i lśniące strumienie oraz rzeki można odnaleźć w lokalnej produkcji kawy. Wyjątkowa Arabica o smaku karmelu i owoców to jedna z najlepszych kaw na świecie. Ta kawa ci będzie smakować!

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
201,3 zł /1000 g 20,1 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 5. 10. 2023
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Zimbabwe
Różnorodność
Różnorodność:
Caturra
Region
Region:
Eastern Highlands
Wysokości n.p.m.
Wysokości n.p.m.:
1100 - 1300m
Smak
Smak:
Owoce, Karmel
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre

Skład

Arabica 100%

Pianka i smak kawy

Zimbabwe AA to kawa dla prawdziwych smakoszy. Jest mniej kwaśna, przyjemnie balansuje z pełnym ciałem o bardzo atrakcyjnym karmelowo-owocowym aromacie. Po dokładniejszej degustacji można również odnaleźć typowe afrykańskie przyprawy, tj. cynamon. Pyszne jako espresso, zachwyci delikatną, lżejszą pianką. Podwójne A w nazwie kawy opisują ziarno kawy o wysokiej jakości.

Pochodzenie kawy

Zimbabwe (Republika Zimbabwe) leży w południowo-wschodniej części Afryki. To państwo śródlądowe ma ponad 13 milionów mieszkańców. W ciągu ostatniego stulecia doszło tam do wielu zmian politycznych, których skutki negatywnie odczuli producenci i plantatorzy kawy.

Ogólnie klimat można określić jako tropikalny, mimo że istnieją obszary z chłodniejszymi miejscami i wyższymi sumami opadów. W Zimbabwe pada od końca października do marca, średnia roczna temperatura wynosi około 23 ⁰C. Większość obszaru pokrywają od wschodu sawanny, ciągnące się aż po wyżyny z zielonymi lasami. Około 350 gatunków ssaków, ponad 500 gatunków ptaków i 130 gatunków ryb żyje w Zimbabwe. Mniej niż 13 procent obszaru Zimbabwe zajmują parki narodowe. Wśród 10 najważniejszych miejsc znajdujących się pod ochroną bardzo popularne miejsca to parki Hwange, UNESCO World Mana Pools i Victoria Falls (najbardziej niesamowity wodospad na świecie, jeden z siedmiu cudów świata).

Od lat kraj ten eksportuje doskonałą kawę, szczególnie do Stanów Zjednoczonych. Kawa jest uprawiana głównie na wzgórzach regionu Chipinge we wschodnim Zimbabwe. Obszar ten wyróżnia się doskonałymi, chłodnymi warunkami klimatycznymi. Kawa jest przetwarzana metodą tak zwaną mokrą lub praniem. Oznacza to, że dojrzałe czereśnie są ładowane przez pracowników do dużych zbiorników z wodą i przepychane przez płytki kruszące. Ziarna kawy są następnie fermentowane i powoli suszone na słońcu.

W latach 90. eksport kawy stanowił 2-3% PKB kraju. Obecnie wiele zakładów przetwórczych jest zamkniętych z powodu kryzysu gospodarczego, a wznowienie produkcji kawy jest bardzo powolne. Poprawiała się na szczęcie pozycja kraju na świecie. Kilka lat temu sankcje amerykańskie zostały zniesione; w 2013 r. Unia Europejska zapewniła wsparcie finansowe dla nowych i małych producentów kawy (12 mln USD).

Efekty kawy

Arabica
Efekty arabiki

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

  1. Należy zmielić kawę bezpośrednio przed użytkiem zgodnie z wybranym gatunkiem kawy.
  2. Na jedną kawę należy użyć co najmniej 1,5 - 2 łyżeczki (około 7 gramów) zmielonej kawy.
  3. Zalać wodą o temperaturze około 95 ° C
Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

5. 2.

Ocena: doskonały
Nieczęsto się zdarza, aby można było kupić kawę z Zimbabwe w Polsce... A warto! Bardzo dobra, delikatna, z piękną pianką, zbalansowana.

11. 9.

Ocena: doskonały
Kawa rewelacyjna. Niska kwasowość połączona z intensywnym smakiem. Uwielbiam kawę z mlekiem, ale ta również bez jest wyśmienita. Na tą chwilę No1

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


TANZANIA AA North Fine Quality kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

TANZANIA AA North Fine Quality kawa ziarnista

Afryka w najczystszej postaci! Jeśli należysz do miłośników słodkich przyjemności musisz spróbować wysokiej jakości kawy z Tanzanii. Sto procent Arabica zachwyca pięknym aromatem, łagodną kwasowością i pełną konsystencją. Klasyfikacja AA wyraźnie wskazuje, że są to naprawdę duże ziarna. Na dodatek tej wysokiej jakości nie trzeba udowadniać - po prostu kawa top.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
205,3 zł /1000 g 20,5 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 5. 10. 2023

KUBA SERRANO SUPERIOR kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

KUBA SERRANO SUPERIOR kawa ziarnista

Bajka dla smakoszy! Ta kawa plantacyjna z południowego wybrzeża Kuby może pochwalić się prawie zerową kwasowością i pełnym smakiem o widocznym czekoladowym i karmelowym zabarwieniu. Pasmo górskie Sierra Maestra, w którym się urodziła, dało jej słodki zapach miodu i cukru trzcinowego. Kiedy jej spróbujecie, odkryjecie w niej nuty dymu i rumu kubańskiego.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
170,4 zł /1000 g 17,0 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 5. 10. 2023

Kamerun AA - kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

Kamerun AA - kawa ziarnista

Dlaczego ta kawa nazywa się AA? Ponieważ ma duże ziarno. A dlaczego warto spróbować kawy z Kamerunu? Ponieważ jej smak jest orzechowo głęboki, cytrusowo świeży i owocowy. A także dlatego, że Kamerun staje się miejscem, o którym słyszy się coraz więcej. Dajcie się oczarować doskonałej arabice prosto z równika. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Wysyłając psa detektywa wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »