Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-17 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

ROBUSTA GUATEMALA FINCA SANTA MARGARITA washed

Kod: 787

Może wiesz, że przemysł kawy w Gwatemali zaczął się rozwijać w połowie 19 wieku. Można również znać i inne ciekawostki tego kraju. Ale jedno jest najważniejsze- na lokalną Robustę jest popyt na całym świecie i smakuje znakomicie! Plantacja kawy Finca Santa Margarita koncentruje się na produkcji mieszanek kawy. My wybraliśmy ich robustę. Jest doskonała.

Aktualnie niedostępny
DPD 11,0 zł
Duże opakowanie:
69,0 zł brutto
38,7 zł brutto
23,2 zł brutto
Małe opakowanie:
13,3 zł brutto
8,8 zł brutto
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Guatemala
Region
Region:
Alta Verapaz
Smak
Smak:
Owoce
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre

Skład

Robusta 100%

Pianka i aromat kawy

Robusta z Gwatemali charakteryzuje się silną kwasowością, pełnym ciałem i przyjemnym owocowym posmakiem. Oczywiście pianka jest zwarta i spójna. Kawa z plantacji Finca Santa Margarita zachęca do eksperymentowania. Wypróbuj ją na pół z arabicą lub oddzielnie. Doświadczenie smakowe będzie zawsze doskonałe.

Pochodzenie kawy

Kawa to od początku była bardzo silną częścią gospodarki w Gwatemali. Przez większość 20. wieku była to największy producent kawy w Ameryce Środkowej.Jednak od 2011 na pierwszym miejscu jest Honduras.

Dla drzewa kawowca w Gwatemali najkorzystniejsze temperatury są pomiędzy 16-32 ⁰C i wysokości nad poziomem morza 500-700 metrów. Na wyższym poziomie (ponad 1500 metrów nad poziomem morza), plantacje muszą być chronione przed zimnymi północnymi wiatrami.

Pierwsza produkcja kawy w Gwatemali sięga lat 1850-1860. Małe plantacje powstały w regionach Amatitlan i Antiqua. Główną przeszkodą dla szybkiego rozwoju branży kawowej początkowo był niedobór pracowników.

Plantację Finca Santa Margarita znaleźlibyśmy na południu od Santa Margarita. Założona została w 1888 roku przez rodzinę Dieseldorff. Kto ją odwiedzi, otrzyma opowieść o historii uprawy kawy i jej produkcji. Ta nawiasem mówiąc jest bardzo ostrożna i skrupulatna. Tak zwana obróbka na mokro (fully-washed, wet-processed) obejmuje obieranie ziarna, fermentację w specjalnych zbiornikach wody (ziarna są tak usunięte od warstwy klejącej) i suszenie gorącym powietrzem w maszynach suszących.

Kawa przetworzona metodą mokrą ma świeższy smak niż przy obróbce na sucho.

Efekty kawy

Robusta
Efekty robusty

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

Kawę zmielić.

Na 1 kawę należy użyć co najmniej 1,5-2 łyżeczki (około 7 gramów) zmielonej kawy.

Kawę zalać wodą o temperaturze około 95 ° C

Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


ROBUSTA INDIE PARCHMENT AB
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

ROBUSTA INDIE PARCHMENT AB

Indyjska Robusta odgrywa kluczową rolę w tworzeniu delikatnych mieszanek kawy przeznaczonych specjalnie dla rynku włoskiego. Większość espresso, które możesz sobie zrobić wszędzie w Europie, korzysta z jej wspaniałego pełnego i lekko czekoladowego smaku, i może poszczycić się piękną, zwartą pianką. Teraz i ty masz szansę na przygotowanie swojego kubka według własnych upodobań. Wymieszaj Arabicę z Robustą, ciesz się nimi oddzielnie. Doświadczenia gwarantowane! Więcej na szczegółach produktu
Dostarczymy do Piątku, 25. 5. 2018
Duże opakowanie:
65,5 zł brutto
36,8 zł brutto
22,2 zł brutto
Małe opakowanie:
12,8 zł brutto
8,7 zł brutto
Zemleć:

ROBUSTA INDIE  CHERRY AA
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

ROBUSTA INDIE CHERRY AA

Dwa razy A z Indii – znak wysokiej jakości. Sto procent robusta z zadziwiającą pianką i pełnym, lekko orzechowym smakiem, oczaruje miłośników intensywnych doświadczeń i tych, którzy lubią eksperymentować. Można ją skomponować z popularną arabiką i czarować w stosunkach obu gatunków w nieskończoność. Lub cieszyć się nią w różnych typach przygotowań. Inna będzie z tygielka, inna z expressu i inna z czajniczka Moka. Więcej na szczegółach produktu
Aktualnie niedostępny
Duże opakowanie:
61,2 zł brutto
34,7 zł brutto
20,8 zł brutto
Małe opakowanie:
12,3 zł brutto
8,3 zł brutto
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Obsługa klienta
Dla partnerów

Prezent przy każdym zakupie | Warunki dla firm| Zniżka za pierwszy zakup »