Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

ROBUSTA GUATEMALA EL PACIFICO

Kod: 1284
Ocena: doskonały, 1 recenzje

O kawach robusta wiadomo, że zawierają więcej kofeiny i mają wyrazistszy smak
niż arabiki. Miłośnicy niezapomnianych doznań wykorzystują je do wytwarzania najbardziej wyrafinowanych mieszanek. Wypróbujcie gwatemalską El Pacifico. W filiżance świeżo zaparzonej kawy znajdziecie cudowny posmak czekolady i cytrusów, a Wasze ciało otrzyma pożądaną dawkę energii. Stosunek, w jakim zmieszane są oba typy kaw zależy wyłącznie od Was.

Świeżo uprażymy i dostarczymy do Poniedziałku, 26. 8. 2019
DPD Dostarczymy do 26. 8. 2019 11,0 zł
Paczkomat Dostarczymy do 26. 8. 2019 10,0 zł
Duże opakowanie:
77,3 zł brutto
42,8 zł brutto
25,2 zł brutto
Małe opakowanie:
13,7 zł brutto
9,0 zł brutto
Zemleć:
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Guatemala
Różnorodność
Różnorodność:
Robusta
Wysokość nad poziomem morza
Wysokość nad poziomem morza:
1100m
Smak
Smak:
Czekolada, cytrusy
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre

Skład

Robusta 100%

Pianka i smak kawy

Robusta Guatemala El Pacifico jest naprawdę intensywną i bogatą smakowo kawą.
Zatapiając się w jej smak rozpoznacie czekoladę, soczyste owoce cytrusowe i marcepan z delikatną nutą karmelu. Jedną z zalet robusty jest zdolność wytwarzania gęstej, grubej i trwałej pianki. Sprawdźcie!

Pochodzenie kawy

Turyści wybierają Gwatemalę dla jej walorów przyrodniczych i długich piaszczystych plaż o nietypowo czarnym kolorze. Mogą wspinać się po zboczach zarówno wygasłych, jaki i aktywnych wulkanów, zwiedzać stare miasta kolonialne,
obserwować wyjątkowe gatunki ptaków, gnieżdżące się w rezerwatach. Mogą także skierować swoje kroki do którejś z plantacji krzewów kawowca. Nie będzie trudnym znaleźć takową – Gwatemala jest, bowiem jednym z najznamienitszych światowych producentów kawy.

Największy boom kawowy Ameryka Środkowa, w połowie pokryta lasami deszczowymi, przeżywała w całym 19-stym i 20-stym stuleciu. Obecnie w tym niewielkim regionie wytwarza się rocznie 3,1 miliona worków kawy (1 worek = 60 kg). Do największych jej odbiorców należą USA, Japonia i Kanada.

Warto wspomnieć, że Gwatemala ma absolutnie doskonałe warunki naturalne do uprawy krzewów kawowca (Coffea). Temperatura zmienia się w zakresie 16 do 32ºC, zbocza miejscowych gór są omiatane wiatrami znad Atlantyku, które przynoszą mile widziane opady, a gleba wulkaniczna jest bogata w składniki mineralne. Na wysoką jakość kawy oczywiście wpływa również sumienna i wytrwała praca lokalnych, drobnych plantatorów. Zazwyczaj skupiają się oni w grupy, co zapewnia im niezbędny sprzęt oraz najróżniejsze programy socjalne, a wszystko to kształtuje atrakcyjne ceny zbytu kawy. Ostatnie dane mówią o 125 tysiącach rolników, którzy żyją z uprawiania kawowców.

Kawa w Gwatemali uprawiana jest na dużych wysokościach nad poziomem morza. Nie jest niczym niezwykłym, ze plantatorzy osłaniają rośliny, żeby chronić je przed
zimnymi wiatrami północnymi. Czerwone jagody kawowca są tutaj zbierane najczęściej od grudnia do kwietnia, a w niektórych regionach zbiory są uroczyście celebrowane przez lokalną społeczność w powiązaniu z festiwalami muzyki i tańca. Owoce kawowca są przetwarzane przez pracowników poprzez tak zwane przemywanie, czyli w wodzie. W pierwszej fazie są przepychane przez blachy z otworami i pozbawiane skórek, a następnie poddawane krótkiej fermentacji i na koniec ziarenka kawy są suszone. Najczęściej bezpośrednio na słońcu.

Guatemala El Pacifico pochodzi z północno-zachodniej Gwatemali – regionu San Marcos rozpostartego na zboczach wulkanu. Plantacja, z której pochodzi znajduje się na wysokości 1 100 metrów nad poziomem morza.

Efekty kawy

Robusta
Efekty robusty

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

  1. Należy zmielić kawę bezpośrednio przed użytkiem zgodnie z wybranym gatunkiem kawy.
  2. Na jedną kawę należy użyć co najmniej 1,5 - 2 łyżeczki (około 7 gramów) zmielonej kawy.
  3. Zalać wodą o temperaturze około 95 ° C.
Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

24. 8.

Ocena: doskonały
Tego właśnie szukałem! Kawy intensywnej i bogatej w smaku!

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


ROBUSTA INDIA MONSOONED kawa ziarnista
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

ROBUSTA INDIA MONSOONED kawa ziarnista

Dużo kofeiny, dużo cierpkości. Indyjska robusta to kawa dla dorosłych chłopców i dziewczyn. Docenicie ją podczas długich podróży, męczących narad lub nocnych zmian. Pod ostrym smakiem kryje się czekolada, a pianka jest wystawna. Robustę można użyć jako podstawę dla espresso. Dobrana w odpowiednim stosunku do Arabici tworzy przepyszną mieszankę.  Więcej na szczegółach produktu
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Poniedziałku, 26. 8. 2019
Duże opakowanie:
72,3 zł brutto
40,3 zł brutto
23,8 zł brutto
Małe opakowanie:
13,0 zł brutto
8,7 zł brutto
Zemleć:

PERU ANDES kawa ziarnista
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

PERU ANDES kawa ziarnista

Dla tych, którzy zawsze są w pogotowiu, żyją w dużym tempie, ale i dla tych, którzy lubią spędzać czas spokojnie w kawiarni, nigdzie się nie śpiesząc, przynosimy bogate i niepowtarzalne doznania kulinarne. Filiżanka kawy z Ameryki Południowej jest źródłem prawdziwej przyjemności - łączy popularne połączenie słodkiej czekolady i owoców z minimalistycznym orzechowym posmakiem. Niska kwasowość sprawia, że ta 100% Arabica zawiera w sobie przyjemną lekkość.  Więcej na szczegółach produktu
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Poniedziałku, 26. 8. 2019
Duże opakowanie:
85,2 zł brutto
46,7 zł brutto
27,3 zł brutto
Małe opakowanie:
14,7 zł brutto
9,7 zł brutto
Zemleć:

ROBUSTA INDIE  CHERRY AA
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

ROBUSTA INDIE CHERRY AA

Dwa razy A z Indii – znak wysokiej jakości. Sto procent robusta z zadziwiającą pianką i pełnym, lekko orzechowym smakiem, oczaruje miłośników intensywnych doświadczeń i tych, którzy lubią eksperymentować. Można ją skomponować z popularną arabiką i czarować w stosunkach obu gatunków w nieskończoność. Lub cieszyć się nią w różnych typach przygotowań. Inna będzie z tygielka, inna z expressu i inna z czajniczka Moka. Więcej na szczegółach produktu
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Poniedziałku, 26. 8. 2019
Duże opakowanie:
67,3 zł brutto
37,8 zł brutto
22,5 zł brutto
Małe opakowanie:
12,3 zł brutto
8,3 zł brutto
Zemleć:
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Obsługa klienta
Dla partnerów

Prezent przy każdym zakupie | Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »