Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

ROBUSTA GUATEMALA EL PACIFICO

Kod: 1284
Ocena: doskonały, 1 recenzje

O kawach robusta wiadomo, że zawierają więcej kofeiny i mają wyrazistszy smak
niż arabiki. Miłośnicy niezapomnianych doznań wykorzystują je do wytwarzania najbardziej wyrafinowanych mieszanek. Wypróbujcie gwatemalską El Pacifico. W filiżance świeżo zaparzonej kawy znajdziecie cudowny posmak czekolady i cytrusów, a Wasze ciało otrzyma pożądaną dawkę energii. Stosunek, w jakim zmieszane są oba typy kaw zależy wyłącznie od Was.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Wysyłając psa detektywa wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Guatemala
Różnorodność
Różnorodność:
Robusta
Wysokości n.p.m.
Wysokości n.p.m.:
1100m
Smak
Smak:
Cytrus, Czekolada
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre

Skład

Robusta 100%

Pianka i smak kawy

Robusta Guatemala El Pacifico jest naprawdę intensywną i bogatą smakowo kawą.
Zatapiając się w jej smak rozpoznacie czekoladę, soczyste owoce cytrusowe i marcepan z delikatną nutą karmelu. Jedną z zalet robusty jest zdolność wytwarzania gęstej, grubej i trwałej pianki. Sprawdźcie!

Pochodzenie kawy

Turyści wybierają Gwatemalę dla jej walorów przyrodniczych i długich piaszczystych plaż o nietypowo czarnym kolorze. Mogą wspinać się po zboczach zarówno wygasłych, jaki i aktywnych wulkanów, zwiedzać stare miasta kolonialne,
obserwować wyjątkowe gatunki ptaków, gnieżdżące się w rezerwatach. Mogą także skierować swoje kroki do którejś z plantacji krzewów kawowca. Nie będzie trudnym znaleźć takową – Gwatemala jest, bowiem jednym z najznamienitszych światowych producentów kawy.

Największy boom kawowy Ameryka Środkowa, w połowie pokryta lasami deszczowymi, przeżywała w całym 19-stym i 20-stym stuleciu. Obecnie w tym niewielkim regionie wytwarza się rocznie 3,1 miliona worków kawy (1 worek = 60 kg). Do największych jej odbiorców należą USA, Japonia i Kanada.

Warto wspomnieć, że Gwatemala ma absolutnie doskonałe warunki naturalne do uprawy krzewów kawowca (Coffea). Temperatura zmienia się w zakresie 16 do 32ºC, zbocza miejscowych gór są omiatane wiatrami znad Atlantyku, które przynoszą mile widziane opady, a gleba wulkaniczna jest bogata w składniki mineralne. Na wysoką jakość kawy oczywiście wpływa również sumienna i wytrwała praca lokalnych, drobnych plantatorów. Zazwyczaj skupiają się oni w grupy, co zapewnia im niezbędny sprzęt oraz najróżniejsze programy socjalne, a wszystko to kształtuje atrakcyjne ceny zbytu kawy. Ostatnie dane mówią o 125 tysiącach rolników, którzy żyją z uprawiania kawowców.

Kawa w Gwatemali uprawiana jest na dużych wysokościach nad poziomem morza. Nie jest niczym niezwykłym, ze plantatorzy osłaniają rośliny, żeby chronić je przed
zimnymi wiatrami północnymi. Czerwone jagody kawowca są tutaj zbierane najczęściej od grudnia do kwietnia, a w niektórych regionach zbiory są uroczyście celebrowane przez lokalną społeczność w powiązaniu z festiwalami muzyki i tańca. Owoce kawowca są przetwarzane przez pracowników poprzez tak zwane przemywanie, czyli w wodzie. W pierwszej fazie są przepychane przez blachy z otworami i pozbawiane skórek, a następnie poddawane krótkiej fermentacji i na koniec ziarenka kawy są suszone. Najczęściej bezpośrednio na słońcu.

Guatemala El Pacifico pochodzi z północno-zachodniej Gwatemali – regionu San Marcos rozpostartego na zboczach wulkanu. Plantacja, z której pochodzi znajduje się na wysokości 1 100 metrów nad poziomem morza.

Efekty kawy

Robusta
Efekty robusty

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

  1. Należy zmielić kawę bezpośrednio przed użytkiem zgodnie z wybranym gatunkiem kawy.
  2. Na jedną kawę należy użyć co najmniej 1,5 - 2 łyżeczki (około 7 gramów) zmielonej kawy.
  3. Zalać wodą o temperaturze około 95 ° C.
Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

24. 8.

Ocena: doskonały
Tego właśnie szukałem! Kawy intensywnej i bogatej w smaku!

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


BRAZYLIA SANTOS NY2 SSFC 17/18 kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

BRAZYLIA SANTOS NY2 SSFC 17/18 kawa ziarnista

Gorąca Brazylia daje światu nie tylko wspaniałych piłkarzy, surowce mineralne i okazję do podziwiania zabytków kultury. Jest także krajem, który zasłynął eksportem szczególnej kawy o świetnej jakości. Stuprocentowa Arabica Santos NY2 jest klasyką, która nigdy się nie znudzi. Któż, by się oparł czekoladzie i orzechom?  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
110,2 zł /1000 g 11,0 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 7. 3. 2024

BRAZYLIA YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

BRAZYLIA YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA

Bardzo dobra, bardzo pachnąca i słodka jak czekolada. Kawa z popularnej brazylijskiej plantacji Fazenda da Lagoa (Farm w pobliżu jeziora) jest jedną z najbardziej popularnych na świecie. Dojrzewa w łonie lasów deszczowych, w otoczeniu gór i jezior krystalicznych.  Palenie kawy musi być umiarkowanie intensywne, aby zachować jej „gładkie ciało“ i owocowy aromat.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
186,0 zł /1000 g 18,6 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 7. 3. 2024

ROBUSTA INDIA MONSOONED kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

ROBUSTA INDIA MONSOONED kawa ziarnista

Dużo kofeiny, dużo cierpkości. Indyjska robusta to kawa dla dorosłych chłopców i dziewczyn. Docenicie ją podczas długich podróży, męczących narad lub nocnych zmian. Pod ostrym smakiem kryje się czekolada, a pianka jest wystawna. Robustę można użyć jako podstawę dla espresso. Dobrana w odpowiednim stosunku do Arabici tworzy przepyszną mieszankę.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
151,9 zł /1000 g 15,2 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 7. 3. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »