Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 8-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

ROBUSTA GUATEMALA EL PACIFICO

Kod: 1284
Ocena: doskonały, 1 recenzje

O kawach robusta wiadomo, że zawierają więcej kofeiny i mają wyrazistszy smak
niż arabiki. Miłośnicy niezapomnianych doznań wykorzystują je do wytwarzania najbardziej wyrafinowanych mieszanek. Wypróbujcie gwatemalską El Pacifico. W filiżance świeżo zaparzonej kawy znajdziecie cudowny posmak czekolady i cytrusów, a Wasze ciało otrzyma pożądaną dawkę energii. Stosunek, w jakim zmieszane są oba typy kaw zależy wyłącznie od Was.

Świeżo uprażymy i dostarczymy do Poniedziałku, 6. 4. 2020
DPD Dostarczymy do 6. 4. 2020 11,0 zł
Paczkomat Dostarczymy do 6. 4. 2020 10,0 zł
Duże opakowanie:
85,2 zł brutto
46,8 zł brutto
27,3 zł brutto
Małe opakowanie:
14,1 zł brutto
9,3 zł brutto
Zemleć:
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Guatemala
Różnorodność
Różnorodność:
Robusta
Wysokości n.p.m.
Wysokości n.p.m.:
1100m
Smak
Smak:
Czekolada, cytrusy
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre

Skład

Robusta 100%

Pianka i smak kawy

Robusta Guatemala El Pacifico jest naprawdę intensywną i bogatą smakowo kawą.
Zatapiając się w jej smak rozpoznacie czekoladę, soczyste owoce cytrusowe i marcepan z delikatną nutą karmelu. Jedną z zalet robusty jest zdolność wytwarzania gęstej, grubej i trwałej pianki. Sprawdźcie!

Pochodzenie kawy

Turyści wybierają Gwatemalę dla jej walorów przyrodniczych i długich piaszczystych plaż o nietypowo czarnym kolorze. Mogą wspinać się po zboczach zarówno wygasłych, jaki i aktywnych wulkanów, zwiedzać stare miasta kolonialne,
obserwować wyjątkowe gatunki ptaków, gnieżdżące się w rezerwatach. Mogą także skierować swoje kroki do którejś z plantacji krzewów kawowca. Nie będzie trudnym znaleźć takową – Gwatemala jest, bowiem jednym z najznamienitszych światowych producentów kawy.

Największy boom kawowy Ameryka Środkowa, w połowie pokryta lasami deszczowymi, przeżywała w całym 19-stym i 20-stym stuleciu. Obecnie w tym niewielkim regionie wytwarza się rocznie 3,1 miliona worków kawy (1 worek = 60 kg). Do największych jej odbiorców należą USA, Japonia i Kanada.

Warto wspomnieć, że Gwatemala ma absolutnie doskonałe warunki naturalne do uprawy krzewów kawowca (Coffea). Temperatura zmienia się w zakresie 16 do 32ºC, zbocza miejscowych gór są omiatane wiatrami znad Atlantyku, które przynoszą mile widziane opady, a gleba wulkaniczna jest bogata w składniki mineralne. Na wysoką jakość kawy oczywiście wpływa również sumienna i wytrwała praca lokalnych, drobnych plantatorów. Zazwyczaj skupiają się oni w grupy, co zapewnia im niezbędny sprzęt oraz najróżniejsze programy socjalne, a wszystko to kształtuje atrakcyjne ceny zbytu kawy. Ostatnie dane mówią o 125 tysiącach rolników, którzy żyją z uprawiania kawowców.

Kawa w Gwatemali uprawiana jest na dużych wysokościach nad poziomem morza. Nie jest niczym niezwykłym, ze plantatorzy osłaniają rośliny, żeby chronić je przed
zimnymi wiatrami północnymi. Czerwone jagody kawowca są tutaj zbierane najczęściej od grudnia do kwietnia, a w niektórych regionach zbiory są uroczyście celebrowane przez lokalną społeczność w powiązaniu z festiwalami muzyki i tańca. Owoce kawowca są przetwarzane przez pracowników poprzez tak zwane przemywanie, czyli w wodzie. W pierwszej fazie są przepychane przez blachy z otworami i pozbawiane skórek, a następnie poddawane krótkiej fermentacji i na koniec ziarenka kawy są suszone. Najczęściej bezpośrednio na słońcu.

Guatemala El Pacifico pochodzi z północno-zachodniej Gwatemali – regionu San Marcos rozpostartego na zboczach wulkanu. Plantacja, z której pochodzi znajduje się na wysokości 1 100 metrów nad poziomem morza.

Efekty kawy

Robusta
Efekty robusty

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

  1. Należy zmielić kawę bezpośrednio przed użytkiem zgodnie z wybranym gatunkiem kawy.
  2. Na jedną kawę należy użyć co najmniej 1,5 - 2 łyżeczki (około 7 gramów) zmielonej kawy.
  3. Zalać wodą o temperaturze około 95 ° C.
Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

24. 8.

Ocena: doskonały
Tego właśnie szukałem! Kawy intensywnej i bogatej w smaku!
2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


ROBUSTA INDIA MONSOONED kawa ziarnista
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

ROBUSTA INDIA MONSOONED kawa ziarnista

Dużo kofeiny, dużo cierpkości. Indyjska robusta to kawa dla dorosłych chłopców i dziewczyn. Docenicie ją podczas długich podróży, męczących narad lub nocnych zmian. Pod ostrym smakiem kryje się czekolada, a pianka jest wystawna. Robustę można użyć jako podstawę dla espresso. Dobrana w odpowiednim stosunku do Arabici tworzy przepyszną mieszankę.  Więcej na szczegółach produktu
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Poniedziałku, 6. 4. 2020
Duże opakowanie:
79,8 zł brutto
44,1 zł brutto
25,8 zł brutto
Małe opakowanie:
13,5 zł brutto
8,9 zł brutto
Zemleć:

15% ZNIŻKA
KUBA SERRANO SUPERIOR kawa ziarnista
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

KUBA SERRANO SUPERIOR kawa ziarnista

Bajka dla smakoszy! Ta kawa plantacyjna z południowego wybrzeża Kuby może pochwalić się prawie zerową kwasowością i pełnym smakiem o widocznym czekoladowym i karmelowym zabarwieniu. Pasmo górskie Sierra Maestra, w którym się urodziła, dało jej słodki zapach miodu i cukru trzcinowego. Kiedy jej spróbujecie, odkryjecie w niej nuty dymu i rumu kubańskiego.  Więcej na szczegółach produktu
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Poniedziałku, 6. 4. 2020
Duże opakowanie:
109,4 zł brutto
58,9 zł brutto
34,0 zł brutto
Małe opakowanie:
17,2 zł brutto
10,9 zł brutto
Zemleć:

ROBUSTA BRAZYLIA CONILLION kawa ziarnista
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

ROBUSTA BRAZYLIA CONILLION kawa ziarnista

Przygotuj swoją kawę pełną zapachów i smaków. Ta kawa nosi w sobie unikalny ślad plantacji, z których pochodzi oraz wyjątkowy sposób przetwarzania. Odzwierciedla właściwości samej odmiany. Podobnie jak eksperci w dziedzinie wina, miłośnicy kawy odnajdą różnicę między kawą Robusta a Arabika, tą z Brazylii od tej z Etiopii. Niech zmysły poszukują delikatnych niuansów kawy przetworzonej w suchym procesie i wysuszonej pod brazylijskim słońcem. Na pewno odkryjesz pełny, bogaty… Więcej na szczegółach produktu
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Poniedziałku, 6. 4. 2020
Duże opakowanie:
71,9 zł brutto
40,1 zł brutto
23,6 zł brutto
Małe opakowanie:
12,5 zł brutto
8,4 zł brutto
Zemleć:
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Obsługa klienta
Dla partnerów

Prezent przy każdym zakupie | Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »