Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Guatemala Black Honey Coban - kawa ziarnista

Kod: 1755

Akt urodzenia tej kawy został podpisany przez Augusto Roblesa, właściciela rodzinnej farmy położonej na wzgórzach San Cristobal Verapaz. Ma z czego być dumny - firma dobrze prosperuje, a jego kawa trafia do koneserów najwyższej jakości na całym świecie. Guatemala Black Honey Coban  jest szczególnie udany dzięki wspaniałemu profilowi smakowemu łączącemu suszone owoce, kakao i krem karmelowy. 

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
192,9 zł /1000 g 19,3 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Poniedziałku, 4. 7. 2022
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Guatemala
Różnorodność
Różnorodność:
Catuai
Region
Region:
Coban
Wysokości n.p.m.
Wysokości n.p.m.:
1450 - 1500m
Smak
Smak:
Karmel, Kakao, Suszone owoce
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Honey

Skład

Arabica 100%

Pianka i smak kawy 

Guatemala Black Honey Coban, podobnie jak wiele innych gwatemalskich odmian Arabiki, charakteryzuje się doskonałym body, pełnym, bogatym smakiem i lekką owocową kwasowością. W odróżnieniu od pozostałych, w tym przypadku wyczuwalne są nuty suszonych owoców, kakao i kremu karmelowego. Kawa ta jest doskonała do przyrządzania espresso, latte lub cappuccino. Jej niepowtarzalny smak pięknie rozwija się po zaparzeniu w naczyniu moka lub w filtrze.

Pochodzenie kawy 

W Gwatemali kawę produkuje się od lat 50. XIX wieku. W pewnym okresie był to nawet największy eksporter z Ameryki Środkowej. Obecnie eksportuje ponad 3 miliony 60-kilogramowych worków rocznie, co stanowi około 2,5 procent światowego rynku kawy. Jest to ważny dla kraju towar eksportowy, stanowiący 40 procent przychodów z eksportu produktów rolnych.

Nie jest przesadą stwierdzenie, że w Gwatemali kawę można znaleźć na każdym rogu. Drzewa kawowe uprawiane są w 20 z 22 regionów, na łącznej powierzchni 270 tys. hektarów. Zdecydowana większość krzewów rośnie w cieniu i prawie wszystkie z nich to odmiany arabiki. Rolnicy zazwyczaj przetwarzają czerwone owoce przez mycie, rzadziej przez półmycie. Rezultat tego procesu znany jest jako "kawa miodowa". Tak właśnie jest w przypadku  Guatemala Black Honey Coban z rodzinnego gospodarstwa Augusto Robles.

Półmycie jest połączeniem procesu mycia i suchej metody obróbki owoców kawowca. Jagody, w których zazwyczaj znajdują się dwa zielone ziarenka są wrzucane do wody przez pracowników, którzy usuwają z nich skórki za pomocą zgniatarek. Nie umieszcza się ich jednak z powrotem w czystej wodzie w celu fermentacji, lecz suszy ziarna z zachowaniem miąższu. Ponieważ miąższ jest słodki, a suszenie jest stopniowe, ziarno wchłania znaczną ilość cukru. Tak wysuszoną kawę należy oczywiście dokładnie pozbawić resztek suchego miąższu. W rezultacie otrzymano zbiór o bardziej wyrazistym słodkim, owocowym smaku z pełnymi nutami kakao i karmelu.

Skoro już wspomnieliśmy o rodzinie Augusta Roblesa, dodajmy, że prowadzi ona gospodarstwo od końca XX wieku, zatrudniając poza sezonem około 10 osób, a w czasie zbiorów do pięciu tuzinów pracowników tymczasowych. Od grudnia do marca wyjeżdżają oni na plantacje, ręcznie zbierają owoce kawy i przetwarzają je w procesie wspomnianego wcześniej półmycia.  Opracowali oni do perfekcji mniej popularną praktykę, która przyniosła im wielką sławę wśród miłośników kawy.

Efekty kawy

Arabica
Efekty arabiki

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

  1. Kawę należy zmielić na grubość odpowiadającą wybranemu przygotowaniu kawy.
  2. Na 1 kawę należy użyć przynajmniej 1,5 - 2 łyżeczki (mniej więcej 7g) zmielonej kawy.
  3. Kawę należy zalać wodą o temperaturze 95°C.
Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:
2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


15% ZNIŻKA
BRAZYLIA YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

BRAZYLIA YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA

Bardzo dobra, bardzo pachnąca i słodka jak czekolada. Kawa z popularnej brazylijskiej plantacji Fazenda da Lagoa (Farm w pobliżu jeziora) jest jedną z najbardziej popularnych na świecie. Dojrzewa w łonie lasów deszczowych, w otoczeniu gór i jezior krystalicznych.  Palenie kawy musi być umiarkowanie intensywne, aby zachować jej „gładkie ciało“ i owocowy aromat.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
173,5 zł /1000 g 147,5 zł /1000 g 14,7 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Poniedziałku, 4. 7. 2022

PERU ANDES GOLD kawa ziarnista
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

PERU ANDES GOLD kawa ziarnista

Dla tych, którzy zawsze są w pogotowiu, żyją w dużym tempie, ale i dla tych, którzy lubią spędzać czas spokojnie w kawiarni, nigdzie się nie śpiesząc, przynosimy bogate i niepowtarzalne doznania kulinarne. Filiżanka kawy z Ameryki Południowej jest źródłem prawdziwej przyjemności - łączy popularne połączenie słodkiej czekolady i owoców z minimalistycznym orzechowym posmakiem. Niska kwasowość sprawia, że ta 100% Arabica zawiera w sobie przyjemną lekkość.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
130,8 zł /1000 g 13,1 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Poniedziałku, 4. 7. 2022

Kuba Turquino Lavado - kawa ziarnista
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

Kuba Turquino Lavado - kawa ziarnista

Kawa kubańska jest jedną z najbardziej aromatycznych i dobrze wyważonych kaw. Ekskluzywna Kuba Turquino Lavado jest wyjątkowa nie tylko dzięki nutom czekolady, miodu, przypraw i tytoniu. Jednocześnie wyróżnia się bardzo niską kwasowością i naprawdę długim posmakiem, który brzmi aksamitnie słodko. Jest to najlepsza kawa, jaką można spróbować z kubańskich plantacji. Uprawiana w takich samych warunkach jak jamajska Blue Mountain, nie dziwi fakt, że jest równie wspaniała i… Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
213,3 zł /1000 g 21,3 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Poniedziałku, 4. 7. 2022
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »