Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

EKWADOR 100% ROBUSTA - kawa rozpuszczalna

Kod: 1154

Zgadnij, ile wypiją kawy instant rocznie Francuzi. A Polacy? O wiele więcej! Być może ze względu na łatwość przygotowania, być może z powodu fascynacji krótkim i szybkim rozpuszczeniem pachnących kryształków w kubku ... W celu łatwego wyboru kawy, przywozimy z Ekwadoru cytrusową i mocną kawę. Idealna jest na czas intensywnej pracy, jak i do wypoczynku. Stuprocentową rozpuszczalną Robustę warto spróbować.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
145,3 zł /1000 g 14,5 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 25. 4. 2024
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Ekwador
Smak
Smak:
Cytrus, Silny

Skład

Robusta 100%

Pianka i smak kawy

Ponieważ jest to 100% Robusta, smak tej kawy jest intensywny. Mimo to nie brakuje jej harmonijnych nut cytrusów, typowych dla ekwadorskiej kawy. Piankę można określić jako łagodną, przyjemną.

Pochodzenie kawy

Rozpuszczalna kawa instant była po raz pierwszy wypróbowana w Buffalo. W 1910 roku opatentował ją G. C. Washington i dostarczał ją żołnierzom. Ale dopiero w latach 50-tych 20. wieku przeniknęła do gospodarstw domowych. Od tego czasu, rozpuszczalna kawa jest nieodłącznym wyposażeniem wielu kuchni. Według badania Międzynarodowej Organizacji Kawy z 2012 roku największe zużycie kawy instant jest notowany wśród mieszkańców Republiki Czeskiej (3,3 kg na osobę rocznie), tuż za nimi umieścili się Austriacy (1,9 kg) i Słowacy (1,6 kg). Najrzadziej kawa rozpuszczalna pita jest we Francji (0,5 kg), Włoch (0,1 kg) i Szwecji (0,3 kg).

Wielką zaletą kawy rozpuszczalnej jest łatwe i szybkie w przygotowanie. Gorący i stymulujący napój może być gotowy w ciągu kilku sekund. Właściwości i wygląd tej kawy zależą od sposobu produkcji. Na rynku dostępna jest kawa liofilizowana (suszona przez wymrażanie) i rozpylana (spray dried). Ekwador rozpuszczalna kawa 100% Robusta została przygotowana drugim sposobem.

Kawa wyprodukowana rozpryskowo jest bardziej rozpowszechnioną metoda produkcji i także tańszą. Polega na rozpyleniu płynnego produktu w komorze suszarni, przez którą przepływa jednocześnie gorący czynnik suszący powodując gwałtowne odparowanie rozpuszczalnika z kropel. W ten sposób zamieniają się w drobiny proszku opadającego na dno komory. Natychmiast są one zbierane, ważone i pakowane.

Ekwador jest krajem, w którym jest uprawiana Arabica i Robusta w mniej więcej równych proporcjach. Kawowce rosną głównie na pagórkowatych plantacjach obejmujących zbocze Andów. Pomimo, że ten równikowy kraj nie należy do dużych światowych producentów kawy, eksportuje ziarna o wysokiej jakości i wielkiej popularności.

Efekty kawy

Robusta
Efekty robusty

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

Do przygotowania wybierzcie małą filiżankę o pojemności 90 ml.

Użyjcie 1 lub 2 łyżeczki kawy i zalejcie przegotowaną wodą o temperaturze 90 ° C. Wrząca woda pozbawi kawę jej wyrazistego smaku.

Do przygotowania kawy należy zawsze używać świeżej wody.

Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


MEKSYK kawa rozpuszczalna – mieszanka 100% arabiki i robusty
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

MEKSYK kawa rozpuszczalna – mieszanka 100% arabiki i robusty

Szybka i wyjątkowo dobra! Kawa rozpuszczalna z Meksyku jest wspaniałą alternatywą w sytuacjach, kiedy nie ma się pod ręką młynka czy ekspresu do kawy ziarenkowej. Wystarczy wsypać łyżeczkę kawy do kubka i przelać ją wrzątkiem. Harmonijna mieszanka Arabiki i Robusty jest aksamitnie kremowa i posiada przyjemny cytrusowy posmak.   Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
137,5 zł /1000 g 13,8 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 25. 4. 2024

EKWADOR - liofilizowana kawa rozpuszczalna
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

EKWADOR - liofilizowana kawa rozpuszczalna

Nie wstrząsać, zamieszać. Kawę rozpuszczalną przygotujecie w mgnieniu oka. Ekwadorska specjalność z Andyjskich wyżyn zawiera zarówno delikatną Arabikę jak i silną Robustę. To sprawia, że uzyskany smak jest zrównoważony, przyjemnie winowo- cytrusowo.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
177,9 zł /1000 g 17,8 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 25. 4. 2024

PERU BIO liofilizowana kawa rozpuszczalna 100% arabica
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

PERU BIO liofilizowana kawa rozpuszczalna 100% arabica

Jezioro położone na najwyższej wysokości nad poziomem morza, miasto bez drogi dojazdowej, najgłębszy kanion… I jedna z najlepszych kaw rozpuszczalnych. To właśnie Peru, kraj wielu kontrastów, który ma ponad stuletnie doświadczenie w uprawianiu krzewów kawowca. Tradycyjny rejon kawowy Puno Norte rodzi pełne ziarenka o smaku czekoladowo-owocowym. Równie mistrzowską jest kawa w postaci liofilizowanej. Nie traci żadnej ze swoich zalet a do tego wystarczy ją tylko zalać gorącą… Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
408,1 zł /1000 g 40,8 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 25. 4. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »