Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Indie - kawa rozpuszczalna 100% robusta

Kod: 1968

Kawa należy do Indii od ponad dwustu lat. Przez ten czas zyskała niezwykle dobre imię, a także miliony fanów na całym świecie. Lokalni rolnicy eksperymentują z praktykami uprawy, innowacyjnymi procesami przetwarzania i co roku podnoszą poziom swoich zbiorów, aby zapewnić jeszcze lepsze doznania dla smakoszy. Dowodem na to jest kawa rozpuszczalna z indyjskiej robusty.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
183,2 zł /1000 g 18,3 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Wtorku, 18. 6. 2024
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Indie
Smak
Smak:
Nugat, Delikatna
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Sprejování

Skład

Robusta 100%

PIANKA I SMAK KAWY

India - kawa rozpuszczalna 100% robusta należy do bardziej wyrazistych, jednocześnie wyważonych i delikatnych. W jej smaku można rozpoznać głównie nugat

Aby uzyskać najlepszy smak i aromat, zalej kawę rozpuszczalną gorącą, ale nie wrzącą wodą.

POCHODZENIE KAWY

Indyjscy rolnicy uprawiają robustę znacznie częściej niż arabikę. Widać więc, że osiągają mistrzowskie rezultaty, a robusta z Indii jest jedną z najbardziej poszukiwanych. Według legendy święty Baba Budan przywiózł kawę do kraju z Jemenu. Stało się to około 1670 roku. W swojej bogatej brodzie ukrył siedem rzadkich ziaren kawy.

Co ciekawe, do drugiej połowy XVIII wieku Indianie uprawiali kawowce bardziej jako rośliny ozdobne niż gospodarcze. Dopiero przybyciem Brytyjczyków posadzono pierwsze komercyjne plantacje. Ale od czerwonych wiśni do torebki rozpuszczalnej kawy jest naprawdę długa droga. Indyjscy rolnicy najczęściej przetwarzają kawę tzw. metodą mokrą, czyli usuwają skórki i miąższ z owoców kawowca w wodzie – przeciskając je przez miażdżące talerze. Uwolnione zielone ziarna są następnie wlewane do zbiorników fermentacyjnych, gdzie pozostawia się je do fermentacji przez kilka godzin. Podczas tego naturalnego procesu pozostały śluz otaczający kawę rozpuści się. Potem następuje suszenie w bezpośrednim świetle słonecznym lub w suszarkach.

Kiedy producent kawy rozpuszczalnej kupuje zieloną indyjską robustę, musi ją najpierw odpowiednio wypalić. Kolejnym krokiem jest zmielenie i przygotowanie bardzo skoncentrowanego ekstraktu. Po filtracji jest rozpylany w powietrze w środowisku o wysokiej temperaturze metodą tzw. oprysku. Maleńkie kropelki wysychają natychmiast i opadają w postaci drobnych granulek.

Od dawna toczą się spory o to, kto „wynalazł” kawę rozpuszczalną. Być może po raz pierwszy wyprodukowano ją w Japonii na początku XX wieku, ale klienci poznali ją dopiero podczas II wojny światowej, kiedy to trafił do amerykańskich żołnierzy.

Efekty kawy

Robusta
Efekty robusty

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

W celu optymalnego przygotowania należy wybrać mały kubek o objętości 100 ml.

Należy wsypać 1 lub 2 łyżeczki kawy i zalać przegotowaną wodą o temperaturze 90°C. Wrzątek odebrałby kawie jej wyraźny smak.

Do przygotowania kawy należy zawsze użyć świeżej wody.

Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


MEKSYK kawa rozpuszczalna – mieszanka 100% arabiki i robusty
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

MEKSYK kawa rozpuszczalna – mieszanka 100% arabiki i robusty

Szybka i wyjątkowo dobra! Kawa rozpuszczalna z Meksyku jest wspaniałą alternatywą w sytuacjach, kiedy nie ma się pod ręką młynka czy ekspresu do kawy ziarenkowej. Wystarczy wsypać łyżeczkę kawy do kubka i przelać ją wrzątkiem. Harmonijna mieszanka Arabiki i Robusty jest aksamitnie kremowa i posiada przyjemny cytrusowy posmak.   Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
137,5 zł /1000 g 13,8 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Wtorku, 18. 6. 2024

EKWADOR - liofilizowana kawa rozpuszczalna
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

EKWADOR - liofilizowana kawa rozpuszczalna

Nie wstrząsać, zamieszać. Kawę rozpuszczalną przygotujecie w mgnieniu oka. Ekwadorska specjalność z Andyjskich wyżyn zawiera zarówno delikatną Arabikę jak i silną Robustę. To sprawia, że uzyskany smak jest zrównoważony, przyjemnie winowo- cytrusowo.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
177,9 zł /1000 g 17,8 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Wtorku, 18. 6. 2024

EKWADOR 100% ROBUSTA - kawa rozpuszczalna
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

EKWADOR 100% ROBUSTA - kawa rozpuszczalna

Zgadnij, ile wypiją kawy instant rocznie Francuzi. A Polacy? O wiele więcej! Być może ze względu na łatwość przygotowania, być może z powodu fascynacji krótkim i szybkim rozpuszczeniem pachnących kryształków w kubku ... W celu łatwego wyboru kawy, przywozimy z Ekwadoru cytrusową i mocną kawę. Idealna jest na czas intensywnej pracy, jak i do wypoczynku. Stuprocentową rozpuszczalną Robustę warto spróbować. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
145,3 zł /1000 g 14,5 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Wtorku, 18. 6. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »