Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Honduras SHG EP Los Geranios - kawa ziarnista

Kod: 1756

W międzynarodowym świecie kawy coraz więcej słyszy się o Hondurasie. Ten kraj Ameryki Środkowej, pokryty wzgórzami i głębokimi lasami, eksportuje kawę doskonałej jakości, o czym świadczą sukcesy w licznych konkursach. Honduras SHG EP Los Geranios to jedna z tych kaw, które każdy barista z pewnością chętnie spróbuje. Wielowarstwowa, żywa kawa o okrągłej konsystencji i delikatnej kwasowości - pokochacie ją i Wy.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
148,9 zł /1000 g 14,9 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 5. 10. 2023
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Honduras
Różnorodność
Różnorodność:
Catuai
Region
Region:
Siguatepeque
Wysokości n.p.m.
Wysokości n.p.m.:
1100 - 1300m
Smak
Smak:
Owoce, Gorzka czekolada, Orzechy
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre

Skład

Arabica 100%

Pianka i smak kawy 

Honduraska SHG EP Los Geranios nie neguje miejsca pochodzenia, które nazywane jest "zielonymi płucami" Ameryki Środkowej. Podobnie jak inne lokalne kawy, smakuje jak orzechy i gorzka czekolada, ale także oferuje przyjemną cytrusową kwasowość, subtelne tony kwiatów i ślady soczystych owoców winorośli. Ciało jest okrągłe, a filiżanka sprawia wrażenie bardzo zrównoważonej.

Pochodzenie kawy 

Region Siquatepeque, położony w środkowej części Hondurasu, jest często spowity mgłą i lekkim deszczem. Krajobraz jest pagórkowaty i pokryty niekończącymi się lasami - kwitną tu krzewy kawowe. Ich owoce dojrzewają wolniej i w cieniu, dzięki czemu ziarna są niezwykle bogate w smaku. 

Jedną ze spółdzielni rolniczych na tym obszarze jest COHORSIL, która od ponad 40 lat zrzesza rolników, umożliwiając im przekazywanie i rozwijanie wielu praktyk rolniczych i specjalnych technik. Z tej spółdzielni pochodzi honduraska SHG EP Los Geranios, ręcznie zbierana i myta arabica odmiany Catuai. Są to rośliny o zwartym pokroju i wysokich wymaganiach glebowych, dające średnie plony, ale o bardzo dobrych właściwościach smakowych.

Hondurscy plantatorzy zbierają kawę od listopada do kwietnia, zwracając zawsze baczną uwagę na dojrzałość owoców i ich obróbkę. Jak już wspomnieliśmy, stosuje się tzw. metodę mokrą, polegającą na wsypaniu owoców kawowca do wody, po czym przeciska się je przez płytę zgniatającą, aby usunąć wierzchnią skórkę. Następnie kawa trafia do zbiorników fermentacyjnych. Podczas fermentacji miąższ otaczający zielone ziarna ulega rozpuszczeniu. Po kilku godzinach lub dniach kawę należy wyjąć, wypłukać, wyczyścić i wysuszyć. Zwykle rozkłada się ją na betonowych grządkach i pozostawia do swobodnego wyschnięcia, często grabiąc, aby zapobiec pleśnieniu zbiorów.

Jeszcze kilka lat temu kawa honduraska była kawą raczej niewartą uwagi. Zyskuje też na znaczeniu wśród światowych baristów dzięki rządowym inwestycjom w edukację, techniki przetwarzania i infrastrukturę. Stworzyło to nowe możliwości dla rolników, a eksport do sąsiedniej Gwatemali, gdzie wcześniej trafiała większość produkcji, w ciągu kilku lat rozszerzył się na USA, Japonię, Kanadę, Belgię, Koreę Południową i inne kraje.

Oznaczenie SHG (Strictly High Grown) w nazwie kawy jest stosowane w przypadku kawy pochodzącej z obszarów wysokogórskich, a litery EP wyjaśniają, że ziarna zostały przetworzone i ocenione zgodnie z europejskimi standardami.

Efekty kawy

Arabica
Efekty arabiki

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

  1. Kawę należy zmielić na grubość odpowiadającą wybranemu przygotowaniu kawy.
  2. Na 1 kawę należy użyć przynajmniej 1,5 - 2 łyżeczki (mniej więcej 7g) zmielonej kawy.
  3. Kawę należy zalać wodą o temperaturze 95°C.
Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


GWATEMALA - ANTIQUA SAN JUAN SCR90 kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

GWATEMALA - ANTIQUA SAN JUAN SCR90 kawa ziarnista

Popularną odmianę Bourbon charakteryzują małe i regularne ziarna, kwasowość i pełna intensywność. Plantacyjnej kawy Gwatemali nie może zabraknąć na twojej półce wśród ulubionych smakołyków. Niezwykle intensywny, owocowy aromat i średni stopień prażenia – smakuje jak małe ristretto i klasyczne espresso.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
146,4 zł /1000 g 14,6 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 5. 10. 2023

KOLUMBIA EXCELSO MEDELIN EP FANCY ziarnista kawa
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

KOLUMBIA EXCELSO MEDELIN EP FANCY ziarnista kawa

Wyrusz z nami w podróż do wielkich wulkanów wokół zatoki i meandrów, w cieniu bananowych drzew ... na pewno trafisz na pachnące plantacje. Kawa z północnej Kolumbii ma niepowtarzalny urok. Niby bardzo łagodna, ale z pulsującym życiem. Niby słodycz, ale również i kwasowość. Otuli twoje zmysły smakiem kokosa i doda ci energii na cały dzień.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
144,5 zł /1000 g 14,5 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 5. 10. 2023

15% ZNIŻKA
PERU ANDES GOLD kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

PERU ANDES GOLD kawa ziarnista

Dla tych, którzy zawsze są w pogotowiu, żyją w dużym tempie, ale i dla tych, którzy lubią spędzać czas spokojnie w kawiarni, nigdzie się nie śpiesząc, przynosimy bogate i niepowtarzalne doznania kulinarne. Filiżanka kawy z Ameryki Południowej jest źródłem prawdziwej przyjemności - łączy popularne połączenie słodkiej czekolady i owoców z minimalistycznym orzechowym posmakiem. Niska kwasowość sprawia, że ta 100% Arabica zawiera w sobie przyjemną lekkość.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
140,3 zł /1000 g 119,2 zł /1000 g 11,9 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 5. 10. 2023
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »