Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

WIOSENNA mieszanka espresso wybranych kaw ziarnistych

Kod: 1639

Każda nutka jest inna, a jednak razem tworzą wspaniałą symfonię. Symfonię wiosenną. Mieszanka espresso z limitowanej edycji została tak stworzona, aby swoją kompozycją przywoływała młodzieńczość, wigor i świeżość wiosennych dni. Poprzez połączenie oddzielnie palonych jednorodnych arabik klasy premium uzyskaliśmy profil smakowy, który wybrzmiewa kwiatowo, zawiera elementy jaśminu i cieszy miodowym zwieńczeniem.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
128,5 zł /1000 g 12,8 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Środy, 12. 5. 2021
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Smak
Smak:
Kwiatowy, Med
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre

Skład

Arabica 100%

Pianka i smak kawy

Wiosenną mieszankę espresso doborowych kaw stworzyliśmy ze starannie wyselekcjonowanych rarytasów single origin. Każda z arabik wnosi do niej swój niepowtarzalny smak i aromat, czego wynikiem jest espresso o niezwykłej bazie, którą można określić jako świeża, ale nie kwaśna. Przenikana mamiąco słodkim śladem kwiatów z bardzo przyjemną nutką jaśminu. Posmak cechuje się miłą miodowością, która pozostaje w ustach naprawdę długo.

Ta mieszanka espresso może być wykorzystywana we wszystkich sposobach przygotowania espresso, jednak najciekawsze wyniki osiągniecie używając zaparzacza przelewowego lub chemexu.

Pochodzenie kawy

Stworzenie mieszanki espresso najwyższej jakości jest dosłownie alchemią. Na początku należy wyszukać, wybrać i uprażyć na kilka różnych stopni zestaw kaw poszczególnych odmian i partii. Dzięki ich współbrzmieniu, nowemu sposobowi prażenia, degustacji i innym rozwiązaniom dotyczącym palenia, powstaje mieszanka tak, aby każda jej część dawała z siebie to, co najlepsze, ale jednocześnie doskonale komponowała się z innymi. W tym opakowaniu znajdziecie więc ziarenka o różnych odcieniach kolorystycznych (w odróżnieniu od włoskich espresso, w przypadku których wszystkie zawarte w nich odmiany są prażone jednocześnie, co może doprowadzić do prze- lub niedoprażenia niektórych z nich). My lubimy taką zabawę a nasz raster to prawdziwy mistrz. Dlatego teraz przedstawiamy Wam limitowane, wyjątkowe espresso o wiosennym charakterze. Zachęcamy do lektury o tym, z jakich rarytasów powstało.

Na szalach wag i własnych kubkach smakowych równoważyliśmy trzy singl origin Speciality Coffee. Plantacyjne, jednorodne arabiki z Peru, Panamy i Gwatemali, które wnoszą do mieszanki dokładnie taką dawkę świeżości, kwiecistości, owocowych i kakaowych nutek, żeby wynik był harmonijny a do tego wielowarstwowo intrygujący.

Peru G1 Tres Mosqueteros to arabika z porośniętego lasem deszczowym regionu San Martin położonego na północy kraju. Plantacje funkcjonujące na wysokości 1 200 – 1 900 metrów nad poziomem morza są pielęgnowane przez drobnych farmerów a zebrane owoce kawowca są przetwarzane przez przemywanie. Rolnicy są zrzeszeni w Cooperativa Agraria Cafetalera Alto Mayo, organizacji, która promuje transparentną produkcję wyjątkowej kawy, kładąc nacisk na ochronę środowiska i dbając o rodziny pracowników oraz lokalne społeczności. Peru G1 Tres Mosqueteros nadaje tej mieszance espresso smak jaśminu wraz z delikatnym dotykiem owoców i czerwonych jagód.

O miodowe zwieńczenie, przyjemną świeżość i aromat jaśminu z czarną herbatą postara się Panama Boquete single estate speciality. Chodzi o kawę pochodząca z najstarszego i najlepszego regionu kawowego w Panamie położonego u stóp wulkanu Baru. To wulkaniczne podłoże oraz regularne opady nadają charakter tamtejszym zbiorom. Warto zauważyć, że w regionie Boquete uprawia się tylko jeden procent całej panamskiej kawy, jest więc bardzo rzadką i trudną do zdobycia odmianą. Pochodzi z małej plantacji Maritza Quintero położonej na wysokości około 2 000 metrów nad poziomem morza, jest przetwarzana przez przemywanie.

Na zakończenie wspomnijmy o Guatemala Golden Flakes of Jumay-speciality. Jest to arabika doskonale kontrastująca z obiema wcześniej poznanymi. Mocniejsza smakowo, kakaowa z nutkami ziół. Dzięki niej wszystkie smaki zostają osadzone, podkreślone i scalone. Podobnie jak Panama Boquete, również Guatemala Golden Flake wyrosła na glebie wulkanicznej wysoko w górach (na wysokości 1 500 – 1 700 metrów nad poziomem morza). Region Jalapa odnajdziemy na północnym wschodzie kraju, w sąsiedztwie trzech wulkanów. Również ta kawa jest przetwarzana przez przemywanie. Dzięki czemu zachowuje naturalną słodkość i świeżość.

Skład

Peru G1 Tres Mosqueteros
Panama Boquete single estate speciality
Guatemala Golden Flakes of Jumay-speciality

Efekty kawy

Arabica
Efekty arabiki

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

  1. Kawę należy zmielić na grubość odpowiadającą wybranemu przygotowaniu kawy.
  2. Na 1 kawę należy użyć przynajmniej 1,5 - 2 łyżeczki (mniej więcej 7g) zmielonej kawy.
  3. Kawę należy zalać wodą o temperaturze 95°C.
Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:
2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


15% ZNIŻKA
PERU ANDES GOLD kawa ziarnista
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

PERU ANDES GOLD kawa ziarnista

Dla tych, którzy zawsze są w pogotowiu, żyją w dużym tempie, ale i dla tych, którzy lubią spędzać czas spokojnie w kawiarni, nigdzie się nie śpiesząc, przynosimy bogate i niepowtarzalne doznania kulinarne. Filiżanka kawy z Ameryki Południowej jest źródłem prawdziwej przyjemności - łączy popularne połączenie słodkiej czekolady i owoców z minimalistycznym orzechowym posmakiem. Niska kwasowość sprawia, że ta 100% Arabica zawiera w sobie przyjemną lekkość.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
98,1 zł /1000 g 83,4 zł /1000 g 8,3 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Środy, 12. 5. 2021

KUBA SERRANO SUPERIOR kawa ziarnista
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

KUBA SERRANO SUPERIOR kawa ziarnista

Bajka dla smakoszy! Ta kawa plantacyjna z południowego wybrzeża Kuby może pochwalić się prawie zerową kwasowością i pełnym smakiem o widocznym czekoladowym i karmelowym zabarwieniu. Pasmo górskie Sierra Maestra, w którym się urodziła, dało jej słodki zapach miodu i cukru trzcinowego. Kiedy jej spróbujecie, odkryjecie w niej nuty dymu i rumu kubańskiego.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
137,8 zł /1000 g 13,8 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Środy, 12. 5. 2021

ORZEŹWIAJĄCY KWARTET - mieszanki espresso wybranych kaw ziarnistych
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

ORZEŹWIAJĄCY KWARTET - mieszanki espresso wybranych kaw ziarnistych

Ilekroć będziecie mieć ochotę na prawdziwie satysfakcjonującą przyjemność, za każdym razem, gdy zatęsknicie za chwilami pogodnymi, jak ulotny uśmiech, zapraszamy tutaj. Mieszankę espresso „Orzeźwiający kwartet” docenicie w trakcie dni aktywnych, pracowitych, uprawiając sport i bawiąc się. Połączenie najwyższej jakości arabik z Brazylii i Gwatemali stworzyło czarującą i przyjemnie orzeźwiającą kawę. Poszczególne odmiany kawy są palone osobno tak, aby współbrzmiały w… Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
99,0 zł /1000 g 9,9 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Środy, 12. 5. 2021
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »