Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

ROBUSTA INDONESIE FLORE BIO- kawa ziarnista

Kod: 1412

Powinniście spróbować tej kawy przede wszystkim ze względu na miejsce jej pochodzenia. Sprowadziliśmy ją z wyspy Flores, która ma nie tylko kwiatowe imię, ale również rodzi kawę słodką i pachnącą. Lokalna robusta dojrzewa w cieniu wysokich drzew, plantatorzy uprawiają ją zgodnie z zasadami BIO i obrabiają w procesie tradycyjnego przemywania. Skosztujcie miodu, jabłek i daktyli w jednej filiżance. Otrzymacie również porządną dawkę kofeiny.


Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
166,4 zł /1000 g 16,6 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Poniedziałku, 11. 7. 2022
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Java / Indonezja
Region
Region:
Floes
Wysokości n.p.m.
Wysokości n.p.m.:
400 - 1000m
Smak
Smak:
Owoce, Miód
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre
BIO
BIO:
Tak

Skład

Robusta 100%

Pianka i smak kawy

Kawa Robusta Indonesie Flore BIO należy do kaw mocnych o pełnej bazie, doskonale nadaje się do parzenia espresso. Jej filiżanka ekscytuje cudowną kombinacją syropu klonowego, miodu, świeżych jabłek i słodkich daktyli. Robusta wyróżnia się piękną, spójną pianką.

 

Pochodzenie kawy

Wyspa Flores jest jedną z 13 tysięcy indonezyjskich wysp wulkanicznych na granicy Oceanów Indyjskiego i Spokojnego. Jest położona na wschód od bardziej znanej i większej Bali, ma długość niecałe 600 kilometrów. Niektóre z wulkanów są ciągle aktywne, a wydobywająca się z nich lawa jest źródłem minerałów, które sprzyjają uprawie krzewów kawowca. Właśnie gleba bogata w składniki odżywcze umożliwia lokalnym plantatorom uprawę i zbiór kawy o jakości BIO. Czyli takiej, która gwarantuje brak pozostałości nawozów sztucznych lub środków ochrony roślin. W środkowej części wzniesień wyspy rozpościera się prowincja Bajawa, uważana przez turystów za jej najpiękniejszą cześć. Bajawa słynie z wielu uroczystości i wydarzeń kulturalnych. Na tradycyjne uroczystości noworoczne lub festiwal dziękczynienia corocznie na wyspę przybywa wielu turystów. I nie tylko na nią. Cały region oferuje poznawanie niemal idealnego, naturalnego piękna, wspinaczkę na szczyty wulkanów lub wycieczki relaksujące do naturalnych źródeł wód geotermalnych. Na wyspie Flores plantatorzy zajmują się przede wszystkim uprawą krzewów kawowca odmiany robusta. Krzewy sadzone są na wysokościach pomiędzy 400 a 1000 metrami nad poziomem morza od czerwca do września. Zgodnie z tradycją, którą przywieźli ze sobą portugalscy osadnicy, jagody kawowca obrabiane są metodą mokrą. Do usuwania skórki wykorzystywane są tak zwane mechaniczne tarki, które przeciskają owoce zanurzone w wodzie pomiędzy blachami trącymi. Następnie ziarenka z resztkami miąższu poddawane są fermentacji w basenach fermentacyjnych, przez czas zależny od temperatury otoczenia. W gorącym klimacie wymagana jest fermentacja tylko 8-12 godzinna, w wysokich górach może to trwać nawet 3-4 dni. W rezultacie uzyskuje się ziarenka o wyrazistym owocowym smaku i pełnej bazie. Wyspa Flores nie posiada własnego portu międzynarodowego. Zbierana tutaj kawa podróżuje na Jawę, skąd jest rozsyłana po całym świecie.

 

Efekty kawy

Robusta
Efekty robusty

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

  1. Kawę należy zmielić na grubość odpowiadającą wybranemu przygotowaniu kawy.
  2. Na 1 kawę należy użyć przynajmniej 1,5 - 2 łyżeczki (mniej więcej 7g) zmielonej kawy.
  3. Kawę należy zalać wodą o temperaturze ok. 95°C.
Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:
2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


ROBUSTA GUATEMALA EL PACIFICO
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

ROBUSTA GUATEMALA EL PACIFICO

O kawach robusta wiadomo, że zawierają więcej kofeiny i mają wyrazistszy smakniż arabiki. Miłośnicy niezapomnianych doznań wykorzystują je do wytwarzania najbardziej wyrafinowanych mieszanek. Wypróbujcie gwatemalską El Pacifico. W filiżance świeżo zaparzonej kawy znajdziecie cudowny posmak czekolady i cytrusów, a Wasze ciało otrzyma pożądaną dawkę energii. Stosunek, w jakim zmieszane są oba typy kaw zależy wyłącznie od Was. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
128,6 zł /1000 g 12,9 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Poniedziałku, 11. 7. 2022

INDIE ROBUSTA PARCHMENT PB
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

INDIE ROBUSTA PARCHMENT PB

Jest inna. Okrągła, twarda, charakterystyczna, drobna. Kawa z oznaczeniem PB jest rzadko dostępna i niezwykle atrakcyjna. Ziarna tak zwanej perłowej kawy rosną w kawowej wiśni ale bez bliźniaka. Tak więc jest on bardziej okrągła, bardziej skoncentrowana, ma świetnie  zbilansowany smak. Indyjska kawa peaberry robusta jest jedną z najlepszych w historii. Posmakujcie samotną kawę albo skomponujcie własną mieszankę espresso z ulubioną arabiką.   Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
128,0 zł /1000 g 12,8 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Poniedziałku, 11. 7. 2022

ROBUSTA MEXICO CHAPAS BIO – kawa ziarnista
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

ROBUSTA MEXICO CHAPAS BIO – kawa ziarnista

Plantacyjna robusta o jakości BIO jest odpowiednia na chwile, kiedy potrzebujecie porządnej dawki pobudzenia lub wtedy, gdy macie zamiar trochę poeksperymentować. W pierwszym przypadku zaparzcie ją sobie osobno, w drugim zmieszajcie z którąś z arabik. W filiżance zawsze zetkniecie się z napojem słodkawo karmelowym, lekko czekoladowym i przyjemnie owocowym. Meksykańska robusta jest zbalansowana i bogata smakowo. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
115,7 zł /1000 g 11,6 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Poniedziałku, 11. 7. 2022
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »