Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

PAPUA NOWA GWINEA BIO – kawa ziarnista

Kod: 1678

Do Papui Nowej Gwinei podróżuje się w poszukiwaniu pięknej przyrody, atrakcyjnej kuchni i lokalnej ludności hołdującej tradycji. Również kawy, która wyróżnia się smakiem owoców tropikalnych, czekolady i orzechów. Nie inaczej wygląda to w przypadku tej odmiany produkowanej w jakości BIO. Stuprocentowa arabika ukontentuje Was intensywnym aromatem, średnią kwasowością i obfitą bazą. Zakosztujcie wolności górskiej wyspy w odległej Melanezji.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
151,2 zł /1000 g 15,1 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Poniedziałku, 25. 10. 2021
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Papua-Nowa Gwinea
Różnorodność
Różnorodność:
Typica
Region
Region:
Eastern Higlands Province
Wysokości n.p.m.
Wysokości n.p.m.:
1300-1800m
Smak
Smak:
Cytrus, Orzechy, Mango
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre
BIO
BIO:
Tak

Skład

Arabica 100%

Pianka i smak kawy

Kawa ziarnista Papua Nowa Gwinea BIO należy do bardziej wyrazistych, świeżych i owocowych. Wyczujecie w niej mango i cytrusy, nutki orzechów doskonale je uzupełniają. Za niepowtarzalnym smakiem i aromatem kryją się drzewa i zioła otaczające plantacje kawy. Ponieważ mamy do czynienia ze stuprocentową arabiką, tworzy ona w filiżance subtelną, lekką, zwartą piankę.

Pochodzenie kawy 

Wyspy Papui Nowej Gwinei znajdują się na północnym-zachodzie Oceanu Spokojnego. Cały obszar nazywa się Melanezja ("Czarne Wyspy"). Plantacje krzewów kawowca są zakładane w odległych górskich terenach, jakim jest na przykład Eastern Highlands Province. Tak zwana Wyżyna Wschodnia jest dostępna przez przełęcz Kassam, z której rozpościera się wspaniały widok na dolinę. Wokół wznoszą się strome górskie szczyty, dwa najwyższe w prowincji (Mt Tableop i Mt Michael) przekraczają wysokość 3 600 metrów nad poziomem morza. W regionie zamieniają się ze sobą okresy suche i deszczowe, które kumulują się między grudniem a kwietniem. Na tym obszarze najczęściej można spotkać łąki, krzewy a na wyższych wysokościach górskie lasy deszczowe z przewagą buków i pandanów (palm). Powyżej 3 000 metrów nad poziomem morza występują pospolite łąki alpejskie i omszałe lasy. Papua Nowa Gwinea charakteryzuje się dużą różnorodnością gatunkową fauny i flory. Dla kompletności informacji dodajmy, że stolicą prowincji jest Goroka. Kawa Papua Nowa Gwinea BIO pochodzi od rolników zrzeszonych w HOAC (Highlands Organic Agriculture Cooperative), organizacji skupiającej ponad 2600 drobnych plantatorów, która uzyskała certyfikat Sprawiedliwego Handlu i intensywnie inwestuje w projekty biznesowe i stymulujące rozwój lokalnej społeczności. Przynoszą one korzyści ponad 15 tysiącom obywateli. Członkowie HOAC wykorzystują tradycyjne metody przetwarzania kawy. Zebrane jagody kawowców pozbawiają skórki i części miąższu za pomocą ręcznych tarek. Uwolnione ziarenka wsypuje się do zbiorników fermentacyjnych z wodą, w których pozostają przez 24-36 godzin, a następnie suszy się je na tzw. łożach afrykańskich (podwyższone konstrukcje) lub płytach betonowych.

Efekty kawy

Arabica
Efekty arabiki

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

  1. Kawę należy zmielić na grubość odpowiadającą wybranemu przygotowaniu kawy.
  2. Na 1 kawę należy użyć przynajmniej 1,5 - 2 łyżeczki (mniej więcej 7g) zmielonej kawy.
  3. Kawę należy zalać wodą o temperaturze 95°C.
Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:
2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


MEKSYK CHAPAS kawa ziarnista BIO
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

MEKSYK CHAPAS kawa ziarnista BIO

Meksykańska kawa z Chiapas jest uprawiana w cieniu. Najczęściej pod drzewami bananowca lub pod wierzchołkami wysokich drzew sosnowych. Dzięki temu mogą nie tylko dłużej, ale i wolniej dojrzewać. Rośliny kawy są bardziej odporne na szkodniki i utrzymują niezbędne nawodnienie. Uprawa ekologiczna w odniesieniu do otaczającej przyrody zachowuje różnorodność biologiczną w Chiapas i i daje pracę miejscowej ludności. Jak smakuje ta BIO kawa? Słodko, bogato, lekko przypomina morelę.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Wysyłając psa detektywa wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.

KOLUMBIA EXCELSO MEDELIN kawa ziarnista BIO
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

KOLUMBIA EXCELSO MEDELIN kawa ziarnista BIO

 Kiedy trzymasz w ręce filiżankę aromatycznej kawy, pomyśl o tych wszystkich, którzy pracują na tym, byś mógł spróbować tego smakołyku. Pomyśl o rolnikach i ich rodzinach, zbieraczach kawy, robotnikach, kierowcach, handlowcach z dalekiej Ameryki Południowej wędrowały przez kilka tygodni do nas ziarna kawy. Dorastała na zboczach Andów, w regionie Pedregal słynącego z żyznej gleby. Jej intensywność jest pełna o zrównoważonym smaku i delikatnym aromacie.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
175,0 zł /1000 g 17,5 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Poniedziałku, 25. 10. 2021

BRAZYLIA POCOS DE CALDAS, MINAS GERAIS BIO kawa ziarnista
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

BRAZYLIA POCOS DE CALDAS, MINAS GERAIS BIO kawa ziarnista

Być może nie ma kraju, w którym kawa miałaby tak uprzywilejowaną pozycję. Brazylia uważa ją za tradycyjny napój; kawa serwowana jest na spotkaniu biznesowym, w restauracji lub na plaży. Mocna, gorąca i słodka. Jeśli jednak przygotujecie ją z ziaren regionu Minas Gerais, dowiecie się, jak dosłownie kawa może być „kolorowa”. Będziecie cieszyć się tonami miodu, czekolady, winogron i kwiatów. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
148,7 zł /1000 g 14,9 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Poniedziałku, 25. 10. 2021
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »