Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

PAPUA NOWA GWINEA BIO – kawa ziarnista

Kod: 1678

Do Papui Nowej Gwinei podróżuje się w poszukiwaniu pięknej przyrody, atrakcyjnej kuchni i lokalnej ludności hołdującej tradycji. Również kawy, która wyróżnia się smakiem owoców tropikalnych, czekolady i orzechów. Nie inaczej wygląda to w przypadku tej odmiany produkowanej w jakości BIO. Stuprocentowa arabika ukontentuje Was intensywnym aromatem, średnią kwasowością i obfitą bazą. Zakosztujcie wolności górskiej wyspy w odległej Melanezji.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
131,2 zł /1000 g 13,1 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Piątku, 6. 8. 2021
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Papua-Nowa Gwinea
Różnorodność
Różnorodność:
Typica
Region
Region:
Eastern Higlands Province
Wysokości n.p.m.
Wysokości n.p.m.:
1300-1800m
Smak
Smak:
Cytrus, Orzechy, Mango
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre
BIO
BIO:
Tak

Skład

Arabica 100%

Pianka i smak kawy

Kawa ziarnista Papua Nowa Gwinea BIO należy do bardziej wyrazistych, świeżych i owocowych. Wyczujecie w niej mango i cytrusy, nutki orzechów doskonale je uzupełniają. Za niepowtarzalnym smakiem i aromatem kryją się drzewa i zioła otaczające plantacje kawy. Ponieważ mamy do czynienia ze stuprocentową arabiką, tworzy ona w filiżance subtelną, lekką, zwartą piankę.

Pochodzenie kawy 

Wyspy Papui Nowej Gwinei znajdują się na północnym-zachodzie Oceanu Spokojnego. Cały obszar nazywa się Melanezja ("Czarne Wyspy"). Plantacje krzewów kawowca są zakładane w odległych górskich terenach, jakim jest na przykład Eastern Highlands Province. Tak zwana Wyżyna Wschodnia jest dostępna przez przełęcz Kassam, z której rozpościera się wspaniały widok na dolinę. Wokół wznoszą się strome górskie szczyty, dwa najwyższe w prowincji (Mt Tableop i Mt Michael) przekraczają wysokość 3 600 metrów nad poziomem morza. W regionie zamieniają się ze sobą okresy suche i deszczowe, które kumulują się między grudniem a kwietniem. Na tym obszarze najczęściej można spotkać łąki, krzewy a na wyższych wysokościach górskie lasy deszczowe z przewagą buków i pandanów (palm). Powyżej 3 000 metrów nad poziomem morza występują pospolite łąki alpejskie i omszałe lasy. Papua Nowa Gwinea charakteryzuje się dużą różnorodnością gatunkową fauny i flory. Dla kompletności informacji dodajmy, że stolicą prowincji jest Goroka. Kawa Papua Nowa Gwinea BIO pochodzi od rolników zrzeszonych w HOAC (Highlands Organic Agriculture Cooperative), organizacji skupiającej ponad 2600 drobnych plantatorów, która uzyskała certyfikat Sprawiedliwego Handlu i intensywnie inwestuje w projekty biznesowe i stymulujące rozwój lokalnej społeczności. Przynoszą one korzyści ponad 15 tysiącom obywateli. Członkowie HOAC wykorzystują tradycyjne metody przetwarzania kawy. Zebrane jagody kawowców pozbawiają skórki i części miąższu za pomocą ręcznych tarek. Uwolnione ziarenka wsypuje się do zbiorników fermentacyjnych z wodą, w których pozostają przez 24-36 godzin, a następnie suszy się je na tzw. łożach afrykańskich (podwyższone konstrukcje) lub płytach betonowych.

Efekty kawy

Arabica
Efekty arabiki

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

  1. Kawę należy zmielić na grubość odpowiadającą wybranemu przygotowaniu kawy.
  2. Na 1 kawę należy użyć przynajmniej 1,5 - 2 łyżeczki (mniej więcej 7g) zmielonej kawy.
  3. Kawę należy zalać wodą o temperaturze 95°C.
Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:
2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


KOLUMBIA EXCELSO MEDELIN kawa ziarnista BIO
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

KOLUMBIA EXCELSO MEDELIN kawa ziarnista BIO

 Kiedy trzymasz w ręce filiżankę aromatycznej kawy, pomyśl o tych wszystkich, którzy pracują na tym, byś mógł spróbować tego smakołyku. Pomyśl o rolnikach i ich rodzinach, zbieraczach kawy, robotnikach, kierowcach, handlowcach z dalekiej Ameryki Południowej wędrowały przez kilka tygodni do nas ziarna kawy. Dorastała na zboczach Andów, w regionie Pedregal słynącego z żyznej gleby. Jej intensywność jest pełna o zrównoważonym smaku i delikatnym aromacie.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
153,4 zł /1000 g 15,3 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Piątku, 6. 8. 2021

PERU SHB PICHANAKI GRADE 1 BIO - kawa ziarnista
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

PERU SHB PICHANAKI GRADE 1 BIO - kawa ziarnista

Prowincję słynącą z produkcji cytrusów i kawy odnajdziecie w centralnej części Peru. Pierwsi Europejczycy przybyli do Chanchamayo w połowie XVII wieku i założyli tam osadę. Obecnie kawę z wysokich Andów do Europy dostarcza się w dużych ilościach. Popularność zyskuje głównie ze względu na swój czekoladowy smak, zwieńczony kroplą soku cytrusowego, niską kwasowość i jakość BIO. Skosztujcie jednej z najlepszych peruwiańskich kaw!   Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
112,5 zł /1000 g 11,3 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Piątku, 6. 8. 2021

NIKARAGUA SHG ESTELI BIO – kawa ziarnista
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

NIKARAGUA SHG ESTELI BIO – kawa ziarnista

Ten nikaraguański smakołyk może być symbolem wytrwałości, determinacji, a także troski. Wyhodowały ją kobiety ze spółdzielni Las Diosas opiekującej się plantacją na północy kraju. Ich wysokogórska arabika obfituje w nutki mlecznej czekolady i owoców, które uzupełnia leciutki ślad tytoniu. Wyjątkowa kawa z niesamowitą historią! Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
114,9 zł /1000 g 11,5 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Piątku, 6. 8. 2021

Przeglądaliście


ŁAGODNY KWIAT - kwitnąca herbata
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

ŁAGODNY KWIAT - kwitnąca herbata

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
554,7 zł /1000 g 55,5 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Piątku, 6. 8. 2021
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »