Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Nikaragua Los Altiplanos, Java Lavado BIO - Micro Lot

Kod: 1909

Kawa uprawiana w środku rezerwatu przyrody może być opisana tylko jako prawdziwy specjał. Nicaragua Los Altiplanos - Java Lavado BIO urzeknie Wasze kubki smakowe gładkim body, łagodną kwasowością i nutami suszonych owoców, przypraw, orzechów i marcepanu. Właściciel gospodarstwa, Ricardo Cuadra Fajardo, doskonale pielęgnuje zarówno kawowce, jak i cały teren przylegający do plantacji. A wyniki są oczywiste.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
230,0 zł /1000 g 23,0 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 8. 6. 2023
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Nicaragua
Różnorodność
Różnorodność:
Java
Region
Region:
Jinotega
Smak
Smak:
Owoce, Marcypan, Orzechy
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre
BIO
BIO:
Tak

Skład

Arabika BIO 100%

Pianka i aromat kawy

Nikaragua Los Altiplanos - Java Lavado BIO należy do prawdziwych przysmaków. Nie tylko jest uprawiana metodami ekologicznymi, ale ma również piękne gładkie ciało i łagodną do średniej kwasowość. W smaku rozpoznacie suszone owoce, orzechy laskowe i marcepan. Ci, którzy naprawdę starannie smakują, odnajdą w filiżance również śladowe ilości słodkich rodzynek, goździków i drzewa cedrowego.

Ta arabika będzie doskonała przygotowana zarówno na filtrze, jak i w ekspresie automatycznym, kawiarce czy French press. Zdecydowanie przetestujcie wiele metod przygotowania. Nikaragua Los Altiplanos - Java Lavado BIO za każdym razem zachwyci Was nieco innymi smakami.

Pochodzenie kawy

Region Jinotega w Nikaragui znajduje się w północnej części kraju. Wśród podróżników i przyrodników zasłynęła z pięknego krajobrazu, charakteryzującego się częstymi mgłami i bogatymi chmurami. Nic dziwnego, że Jinotega zyskała przydomek Ciudad de la Brumas, czyli Miasto Mgieł. Otacza ją kilka pasm górskich, poprzetykanych siecią dużych i mniejszych potoków, a jezioro Apanas, wpisane na listę UNESCO jako teren podmokły o znaczeniu międzynarodowym, jest poszukiwanym obiektem pożądania.

Jeśli chodzi o kawę, Jinotega jest jednym z ważniejszych producentów nie tylko w Nikaragui, ale także w okolicach. Rolnicy uprawiają kawowce głównie na wysokości 800-1500 metrów nad poziomem morza, zwykle na tarasach, które pomagają zatrzymać wilgoć i ograniczyć erozję gleby. Panujący tam klimat jest wyjątkowo korzystny dla roślin – dni są ciepłe i słoneczne, noce chłodne. W regionie występują obfite opady, a gleba dostarcza kawowcom odpowiednią ilość niezbędnych składników odżywczych.

W przypadku Nikaragui Los Altiplanos - Java Lavado BIO, musimy wspomnieć o szczególnej historii farmy. Została założona w latach trzydziestych XX wieku przez Szkota imieniem Potter. Kilkadziesiąt lat później ten człowiek postanowił wrócić do ojczyzny i sprzedał gospodarstwo. Zostało skonfiskowane przez państwo w latach 80. I dopiero na początku XXI wieku plantacje wróciły w ręce prywatne. Finca Los Altiplanos odwiedził Ricardo Cuadra Fajardo, zakochał się w nim od pierwszego wejrzenia i kupił.

Powodem było z pewnością jego położenie – farma znajduje się w środku rezerwatu przyrody Datanlí El Diablo, a krzewy kawowca rosną w cieniu masywnych drzew pierwotnego lasu. Konkretnie chodzi o wspaniałe okazy tzw. guawy (Inga edulis), drzew dorastających do 30 metrów wysokości, które tworzą symbiotyczne związki z bakteriami i grzybami wiążącymi azot w glebie. Jest to bardzo ważne dla zdrowego wzrostu roślin kawy.

Finca Los Altiplanos zatrudnia około 25 osób, podczas żniw ich liczba wzrasta do dwustu. Oprócz kawy w gospodarstwie uprawia się również bananowce i zboża.

Efekty kawy

Arabica
Efekty arabiki

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

  1. Kawę należy zmielić na grubość odpowiadającą wybranemu przygotowaniu kawy.
  2. Na 1 kawę należy użyć przynajmniej 1,5 - 2 łyżeczki (mniej więcej 7g) zmielonej kawy.
  3. Kawę należy zalać wodą o temperaturze 95°C.
Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:
2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


BRAZYLIA POCOS DE CALDAS BIO - kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

BRAZYLIA POCOS DE CALDAS BIO - kawa ziarnista

Być może nie ma kraju, w którym kawa miałaby tak uprzywilejowaną pozycję. Brazylia uważa ją za tradycyjny napój; kawa serwowana jest na spotkaniu biznesowym, w restauracji lub na plaży. Mocna, gorąca i słodka. Jeśli jednak przygotujecie ją z ziaren regionu Minas Gerais, dowiecie się, jak dosłownie kawa może być „kolorowa”. Będziecie cieszyć się tonami miodu, czekolady, winogron i kwiatów. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
202,3 zł /1000 g 20,2 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 8. 6. 2023

Kuba Turquino Lavado - kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

Kuba Turquino Lavado - kawa ziarnista

Kawa kubańska jest jedną z najbardziej aromatycznych i dobrze wyważonych kaw. Ekskluzywna Kuba Turquino Lavado jest wyjątkowa nie tylko dzięki nutom czekolady, miodu, przypraw i tytoniu. Jednocześnie wyróżnia się bardzo niską kwasowością i naprawdę długim posmakiem, który brzmi aksamitnie słodko. Jest to najlepsza kawa, jaką można spróbować z kubańskich plantacji. Uprawiana w takich samych warunkach jak jamajska Blue Mountain, nie dziwi fakt, że jest równie wspaniała i… Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Wysyłając psa detektywa wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.

ETHIOPIA ARICHA NATURAL GRADE 1 BIO - Kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

ETHIOPIA ARICHA NATURAL GRADE 1 BIO - Kawa ziarnista

Kawa z Yirgacheffe ma cytrusowy profil smakowy i okrągłą bazę. Ziarna jednego z najbardziej prestiżowych regionów kawowych są uwielbiane przez koneserów na całym świecie. Ethiopia Aricha Natural Grade 1 BIO nie zawiedzie poszukujących perfekcji ani fanów stabilnej jakości. Oprócz lekkich nut cytrusowych zachwyci ich smak jagód i karmelu. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
274,5 zł /1000 g 27,5 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Czwartku, 8. 6. 2023
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »