Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

MANU BLEND - kakao

Kod: 979

Manu jest władcą. Twórca i pierwszy człowiek. Przynajmniej w mitologii indyjskiej. Dla miłośników plantacyjnego kakao będzie odtąd również synonimem wysokiej jakości, doskonałego smaku i niesamowitych właściwości. Specjalna mieszanka wybranych proszków kakaowych zawiera od 10 do 12 procent masła kakaowego. Poznać w niej można zapach lasów deszczowych i dotyk gorącego słońca. Rozpoznamy tak uczciwą i ciężką pracę rolników. Przecież "Manus" oznacza " ręka". 

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
134,4 zł /1000 g 13,4 zł /100 g
Dostarczymy do Poniedziałku, 4. 7. 2022
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
UE
Smak
Smak:
Gorzka czekolada

Skład

100% Kakao

Smak

Kakao w proszku Manu Blend rozeznacie według średnio brązowego koloru. Smak jest bardziej delikatny i gładki. Kakao w proszku nadaje się do wytwarzania napojów, a także do pieczenia.

Pochodzenie

O kakao, wiemy całkiem sporo. Ludzie spożywają go już kilka tysięcy lat, został on poddany wielu badaniom naukowym, a zapotrzebowanie na niego wzrasta. Nie jest dlatego zaskakujące, że kakao jest jednym z najbardziej popularnych żywności. W 2010 roku konsumpcja na całym świecie dała 3,6 mln ton ziarna kakaowego. Podejrzewa się, że produkcja kakao wzrośnie 2,2 procent rocznie.

Jest zatem oczywiste, że na super żywność czy pokarm bogów jak nazywa się również kakao, będzie duże zainteresowanie. Zwłaszcza, jeżeli surowiec jest wysokiej jakości. Dlatego zdecydowaliśmy się namieszać własną unikalną mieszankę z kakao. Manu Blend zawiera czyste 100 procentowe naturalne kakao.

Kakaowiec właściwy (Theobroma cacao) hoduje się w tropikalnych regionach o klimacie wilgotnym i gorącym. Kakaowce wyglądają jak nasze wiśnie. Ale dla celów zbioru strąków kakaowca były one utrzymywane na wysokości 3-8 metrów. Rolnicy wyróżniają trzy podstawowe odmiany kakaowca: Forastero, Criollo i Trinitario. Ich nasiona mają inny wygląd, smak i zapach. Również wymagania siedliskowe kakaowców są różne, w tym odporność na choroby i owadów.

Drzewa kwitną prawie przez cały rok, ale najwięcej kwiatów mają dwa razy w roku Ponieważ mogą go zapylać tylko specjalne muszki ochotkowate, przemienią się w owoc tylko w podziale około 1 na 100 drzew. Rezultatem są owalne, wzdłużnie rowkowane strąki żółtego, czerwonego lub fioletowego koloru. Zewnętrzna łupina jest otwierana za pomocą długiego noża, gdzie wewnątrz znajduje się od 20 do 60 nasion, czyli ziaren kakaowych, które są pogrążone w białym i słodkawym miąższu. Po wydobyciu ziaren zachodzi wstępna fermentacja przez kilka dni i następnie suszy się je, zazwyczaj w miejscu nasłonecznionym.

Ale praca rolników tutaj nie kończy. Podczas suszenia ziarna często trzeba zgrabiać, by nie zaczęły pleśnieć. Na niektórych plantacjach ziarna doczyszczają się tak, że miejscowe kobiety na nich "tańczą" boso. Pozbywa się dzięki temu suchych skórek, ziarna pięknie zabłyszczą i zostaną ochronione przed atakami chorób.

Zdecydowana większość producentów ziarna kakaowego na świecie to drobni rolnicy. Łączą się w spółdzielnie, aby zapewnić sobie odpowiednią cenę zakupu i dbać o swoje socjalne zabezpieczenie. Gdy ziarna są sprzedane na giełdzie natychmiast podróżują do fabryk do produkcji kakao. Najpierw trzeba uprażyć nasiona i następnie formować do masy kakaowej, z której należy oddzielić masło kakaowe i suchą masę - kakao. W celu uzyskania jeszcze delikatniejszego efektu kakao zostaje zmielone na proszek kakaowy.

Kakao zawiera dużą ilość przeciwutleniaczy, witamin i minerałów. Warto wspomnieć, magnez, żelazo, wapń i cynk oraz witaminy A i E. Jest udowodnione, że spożywanie wysoko jakościowego kakao poprawia nastrój, wspiera dobre samopoczucie, relaksuje i ma bardzo dobry wpływ na układ sercowo-naczyniowy.

Proszek kakaowy Manu Blend nadaje się dla wegetarian i wegan.

Spożycie tego produktu u osób cierpiących na alergię na kakao może spowodować reakcję zdrowotną. Produkt może zawieraćśladowe ilości orzechów. Przechowywać w 12-20 C.

Efekty kawy

Kakao
Efekty kakao

Wzór opakowania czekolady i kakao

Nasze czekolady i kakao są umieszczane w najwyższej jakości aluminiowym opakowaniu, które nie jest zbyt bogato zdobione graficznie, ponieważ nasza firma dba przede wszystkim o smak i zachowanie najwyższej jakości pakowanych produktów. Najwyższej jakości opakowanie zachowuje charakter kakao i czekolady. Kakao i czekolada są zawsze hermetycznie zamknięte w opakowaniu, aby nie miały kontaktu z wilgocią, światłem i obcymi zapachami.

Sposób przygotowania

Nadaje się do przygotowania smacznego kakao. Można przygotować z klasycznym mlekiem, mlekiem sojowym lub ryżowym. Doskonale nadaje się również do pieczenia deserów.

Smak i nuty:
Intensywność
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Wartość odżywcza / 100g kakao
Wartość energetyczna: 1215 kJ / 300 kcal
Tłuszcze: 10,5 g
z tego nasycone: 6,4 g
Sacharydy: 10,1 g
z tego cukry: 0,7 g
Białka: 22,5 g
Pomóżcie innym przy wyborze:

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


AROMATYCZNE PLEIN (22/24) - kakao
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

AROMATYCZNE PLEIN (22/24) - kakao

Najbardziej jakościowe ziarna kakaowca, profesjonalne wykonanie i unikalny profil smakowy. Kakao Plein Arome polubisz od pierwszej łyżeczki. Jest idealne do przyrządzania napojów, deserów i wyrobów piekarskich. Czysty proszek kakaowy jasnobrązowego koloru i z uroczym zapachem napewno będziesz chciał mieć pod ręką przy twoich sztuczkach kulinarnych. I z pewnością możesz zrobić zakład, że nie tylko twoje świąteczne ciasteczka, ale i niedzielne ciasto będzie perfekcyjne. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
146,9 zł /1000 g 14,7 zł /100 g
Dostarczymy do Poniedziałku, 4. 7. 2022

PERU (10/12) - kakao
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

PERU (10/12) - kakao

Chociaż Peru nie jest jednym z największych na świecie producentów kakao, bez wątpienia nie stoi z boku. Produkcja 71.000 ton, które dodaje do światowego rynku świadczy, że warto zwrócić na niego uwagę. Jako jeden z nielicznych krajów produkuje kakao bardzo delikatne i aromatyczne. Kakaowce rosną niemal wszędzie u wybrzeży i obszarów lasów deszczowych w Amazonii.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
134,4 zł /1000 g 13,4 zł /100 g
Dostarczymy do Poniedziałku, 4. 7. 2022

PROSZEK KAKAOWY – EKWADOR (22/24)
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

PROSZEK KAKAOWY – EKWADOR (22/24)

Mieszkańcy Ekwadoru tak bardzo lubią swoje kakao, że uważają je za symbol swojego kraju. A mają ku temu ważne powody. Ekwadorskie krzewy kawowca rosną w wyjątkowym ekosystemie dorzecza Amazonki, co przekłada się na unikalny smak ich owoców, a ponadto zapewniają małym społecznościom godne życie. Czym Was oczarują? Delikatnym zapachem i zaskakująco intensywnym smakiem. Proszek kakaowy z Ekwadoru wyniesie każdy napój lub potrawę na boskie manu. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Wysyłając psa detektywa wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »