Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Kostarika Fatima Anaerobic Natural - Micro Lot

Kod: 2123

Przygotowana w wyjątkowy sposób, o wyjątkowym smaku. Jest to Kostaryka Fatima Anaerobic Natural - Micro Lot, którą można delektować się zarówno na filtrze, jak i we french pressu lub automatycznym ekspresie do kawy. Dzięki fermentacji bez dostępu tlenu, rozwija wspaniałe nuty moreli, ananasa, kwiatu pomarańczy i mlecznej czekolady. Wyjątkowy microlot z regionu, który zasłynął ze swojej kawy na całym świecie, jest zdecydowanie wart spróbowania.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Wysyłając psa detektywa wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Kostaryka
Różnorodność
Różnorodność:
Catuai
Region
Region:
Tarrazu
Wysokości n.p.m.
Wysokości n.p.m.:
1450-1900m
Smak
Smak:
Owoce, Mleczna czekolada
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Anaerobní fermentace

Skład

Arabica 100%

PIANKA I SMAK KAWY

Kostaryka Fatima Anaerobic Natural - Micro Lot to arabica o pięknym, rozwiniętym i wielowarstwowym smaku. Zachwyci Was mieszanką owoców (rozpoznacie morele, ananasa), kwiatów pomarańczy i mlecznej czekolady. Jej lekkość najlepiej smakuje parzona w filtrze lub jako cold brew. Ale jest również wspaniała z kawiarki lub ekspresu kolbowego. 

POCHODZENIE

Na wzgórzach regionu Tarrazú, znanego z idealnych warunków do uprawy kawy, znajduje się farma Finca Tres Milagros. Jest ona własnością i jest prowadzona przez rodzinę Facusse od ponad pół wieku. Należy zauważyć, że z doskonałymi wynikami. Ponieważ rodzina zajmuje się absolutnie całym procesem produkcji, może nadzorować każdy jego aspekt - od uprawy, przez fermentację, aż po suszenie.

Powstały smak kawy odmian Catuai i Caturra zależy zarówno od gleby i klimatu regionu Tarrazú, jak i od fermentacji beztlenowej, w wyniku której przetwarzane są ziarna. Dzięki specjalnej metodzie, w której owoce kawowca zamykane są w hermetycznie zamkniętych pojemnikach, składniki aromatyczne zostają maksymalnie wyeksponowane.

Fermentacja na farmie Finca Tres Milagros podzielona jest na dwa etapy: w pierwszym dojrzałe owoce kawy umieszczane są w workach polipropylenowych, w których fermentują delikatnie przez 48 godzin. Następnie pracownicy przenoszą je do zbiorników fermentacyjnych. Tam fermentują przez 96 godzin bez tlenu, czyli beztlenowo.

Na koniec kawa jest suszona w bezpośrednim świetle słonecznym przez około 20 dni. Po wysuszeniu kawa leżakuje w workach przez 2-3 miesiące. Ta precyzyjna technika zapewnia niezmiennie wysoką jakość każdej partii.

W Kostaryce około 50 000 rolników uprawia kawowce. Zdecydowana większość z nich to drobni rolnicy. Praca nie jest łatwa, pogoda jest zmienna, a plantacje nękają częste susze. Mimo to Kostarykańczykom udaje się eksportować doskonałej jakości partie, w tym unikalne mikroloty. Costa Rica Fatima Anaerobic Natural - Micro Lot jest tego dowodem.

Efekty kawy

Arabica
Efekty arabiki

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

  1. Kawę należy zmielić na grubość odpowiadającą wybranemu przygotowaniu kawy.
  2.  Na 1 kawę należy użyć przynajmniej 1,5 - 2 łyżeczki (mniej więcej 7g) zmielonej kawy.
  3.  Kawę należy zalać wodą o temperaturze 95°C.
Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


BRAZYLIA SANTOS NY2 SSFC 17/18 kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

BRAZYLIA SANTOS NY2 SSFC 17/18 kawa ziarnista

Gorąca Brazylia daje światu nie tylko wspaniałych piłkarzy, surowce mineralne i okazję do podziwiania zabytków kultury. Jest także krajem, który zasłynął eksportem szczególnej kawy o świetnej jakości. Stuprocentowa Arabica Santos NY2 jest klasyką, która nigdy się nie znudzi. Któż, by się oparł czekoladzie i orzechom?  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
110,2 zł /1000 g 11,0 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Piątku, 24. 5. 2024

KENIA AA SUPERSTAR kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

KENIA AA SUPERSTAR kawa ziarnista

Superstar AA przygotuje wam bardzo intensywną przygodę kofeinową. Ta 100% Arabica z Kenii to gwarancja wyraźnego aromatu, przyjemnej kwasowości i owocowej harmonii. Jedwabną miękkość pokochasz tuż po pierwszym łyku. Po drugim przekonasz się, że wybrałeś najlepszą. Trzecia degustacja kawy wzniesie cię wysoko nad ziemią.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
216,0 zł /1000 g 21,6 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Piątku, 24. 5. 2024

BRAZYLIA MINAS SWISS WATER DECAF- ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

BRAZYLIA MINAS SWISS WATER DECAF- ziarnista

Brazylijską kawę na pewno już próbowaliśćie. Może pochodziła z tradycyjnego regionu Sul de Minas. A może tym razem napić się tej bezkofeinowej? Delikatna szwajcarska metoda pozbawiła kawę popularnego alkaloidu, ale pozostawiła jej naturalnie pyszny smak i aromat. Wasz kubek będzie pełen czekolady i orzechów, słodki, zrównoważony i pachnący. Możecie sobie na niego powzolić tyle razy, ile chcecie. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
173,0 zł /1000 g 17,3 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Piątku, 24. 5. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »