Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

KOLUMBIA MARAGOGYPE GIGANTE FINCA EL BOTÓN - kawa ziarnista

Kod: 1640

Góry, zieleń, rzeki, tradycje. Niezwykle duże ziarna kawy z kolumbijskiej północy wchłonęły to, co najlepsze ma do zaoferowania region Antioquia. Dlatego przygotowują kawę o słodkiej, czekoladowej konsystencji, ze śladami brzoskwini i subtelną kwasowością. Im większa kawa, tym mniejsze zbiory. Jednak odmiana Maragogype jest zdecydowanie warta spróbowania. Szczególnie ten pochodzący z gospodarstwa El Botón prowadzonego przez rodzinę Herrán.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
264,9 zł /1000 g 26,5 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Środy, 6. 3. 2024
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Kolumbia
Różnorodność
Różnorodność:
Maragogype
Region
Region:
Antioquia
Wysokości n.p.m.
Wysokości n.p.m.:
1350m
Smak
Smak:
Słodki, Owocowa, Czekolada
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Mokre

Skład

Arabica 100%

Pianka i smak kawy

Kolumbia Maragogype gigante Finca El Botón to jedna z bardziej słodkich kaw, jej kwasowość jest jedynie subtelna, szczególnie w nutach suszonych owoców i soczystych brzoskwiń. Pięknie komponuje się z nimi smak czekolady, który sprawia, że kawa jest harmonijna i kompleksowa.

Pochodzenie kawy

Kawa, o której teraz czytasz, pochodzi z północno-zachodniej części Kolumbii, kraju Ameryki Południowej o drugiej największej bioróżnorodności na świecie. Nic więc dziwnego, że tamtejsze plantacje kawy produkują ziarna o wyjątkowym smaku i aromacie. Ale po kolei.

Region Antioquia jest jednym z największych regionów kawowych w kraju. Jest on określony przez pasma górskie Cordillera Occidental i Cordillera Central, które tworzą unikalny, wilgotny mikroklimat. Obfita wilgotność jest spowodowana kilkoma rzekami spływającymi z gór do doliny. Wszechobecna zieleń doskonale ukrywa plantacje kawy, z których jedna z najsłynniejszych prowadzona jest przez trzecie pokolenie rodziny Herrán. I to właśnie ona nas interesuje.

Hacienda El Botón uprawia około 200 hektarów ziemi i zajmuje się uprawą drzew kawowca Maragogype od momentu powstania firmy w 1931 roku. Jest to odmiana Arabiki, która prawdopodobnie powstała jako spontaniczna mutacja odmiany Typica w regionie Maragogipe w Brazylii. Tak zwana kawa "słonich fasoli " wyróżnia się naprawdę dużymi ziarnami i stosunkowo niską wydajnością. Jest to jednak rarytas w świecie miłośników kawy, a jeśli jest zbierany z tradycyjnej farmy, jest również poszukiwanym przysmakiem.

Gospodarstwo rodziny Herrán korzysta z doskonałych warunków glebowych i temperaturowych regionu Antioquia, a także z cienia dojrzałych drzew, w których rosną kawowce. Rodzina zbiera dojrzałe owoce kawowca wyłącznie ręcznie (od września do stycznia), aby uniknąć zrywania niedojrzałych lub półdojrzałych owoców. Przetwarzają kawę poprzez jej mycie, tj. użycie wody, w której kawa fermentuje przez kilka godzin. Dzięki temu uzyskuje się owocową, świeżą i słodką linię w aromacie i smaku. Ziarna kawy są następnie suszone w piecach w celu uzyskania jednorodnej wilgotności. 

Warto również wiedzieć, że sposób, w jaki Herranos uprawiają kawę, pozwolił im uzyskać certyfikat Rainforest. Hacienda El Botón posiada również własną szkółkę kawy, co gwarantuje, że wszystkie jej zbiory są prawdziwą kawą z unikalnej odmiany Maragogype. 

 

Efekty kawy

Arabica
Efekty arabiki

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

  1. Kawę należy zmielić na grubość odpowiadającą wybranemu przygotowaniu kawy.
  2. Na 1 kawę należy użyć przynajmniej 1,5 - 2 łyżeczki (mniej więcej 7g) zmielonej kawy.
  3. Kawę należy zalać wodą o temperaturze 95°C.
Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

2. 9x tak dla świeżej kawy. 2. 9x tak dla świeżej kawy.
12. 4. 2019 4 minuty czytania
ManuCafe: Kawowa energia na cały rok ManuCafe: Kawowa energia na cały rok
26. 3. 2018 3 minuty czytania
ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy ManuCafe: Ogrzewająca moc kawy
27. 12. 2017 2 minuty czytania

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


BRAZYLIA SANTOS NY2 SSFC 17/18 kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

BRAZYLIA SANTOS NY2 SSFC 17/18 kawa ziarnista

Gorąca Brazylia daje światu nie tylko wspaniałych piłkarzy, surowce mineralne i okazję do podziwiania zabytków kultury. Jest także krajem, który zasłynął eksportem szczególnej kawy o świetnej jakości. Stuprocentowa Arabica Santos NY2 jest klasyką, która nigdy się nie znudzi. Któż, by się oparł czekoladzie i orzechom?  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
110,2 zł /1000 g 11,0 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Środy, 6. 3. 2024

KOSTARIKA SAN RAFAEL TARRAZU SHB RZ kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

KOSTARIKA SAN RAFAEL TARRAZU SHB RZ kawa ziarnista

Naprawdę nie piłeś jeszcze kawy z Kostaryki? Musisz szybko to zmienić! Gleby wulkaniczne kraju Ameryki Środkowej dają kawie pełny, szlachetny smak. W przypadku kawy San Rafael z regionu Tarrazu wrażenie jest wzmocnione przez aksamitne słodkie nutki karmelu. Zaufaj ekspertom, na Costa Rica rośnie 400 milionów drzew kawowych! Nie będziesz zawiedziony. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
179,2 zł /1000 g 17,9 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Środy, 6. 3. 2024

PAPUA NOWA GWINEA (PNG) Sigri Estate kawa ziarnista
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

PAPUA NOWA GWINEA (PNG) Sigri Estate kawa ziarnista

Półnadzy tubylcy, niebezpieczne krokodyle i aktywne wulkany? Tak, to jest Papua Nowa Gwinea. My wam przynosimy znacznie przytulniejszą przekąskę. Kawa, która wyrosła w znanym regionie Eastern Highlands, jest jak równikowy kraj-  pikantna i pachnąca. Wysokiej jakości Arabica jest uprawiana przez małe rodzinne plantacje. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
229,4 zł /1000 g 22,9 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Środy, 6. 3. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »